چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه چایپاره سربازان گمنام اطلاعات سپاه چایپاره در یک معامله صوری از دو قاچاقچی اشیای عتیقه که اهل چایپاره بودند یک مجسمه فلزی پیکره انسانی کشف کردند .

شب گذشته سربازان گمنام امام زمان (عج) سپاه ناحیه چایپاره موفق شدند پس از چند روز چانه زنی بر سر قیمت یک شی عتیقه ، عتیقه فروشان را بر سر قرار بیاورند و در حین انجام معامله آن را دستگیر و این پیکره را از آنان ضبط نمایند .

این شی عتیقه بصورت یک نیم تنه انسانی و سر یک انسان دیگر در دستش میباشد و بر روی بازوی آن علایم خط میخی ثبت شده است که احتمالا نشانگر یک آیین دینی و یا آیین اجتماعی است که فقط قسمتی از نیم تنه بالایی آن بدست آمده است .

سودا گران گنج این مجسمه فلزی را از نزدیکی قلعه اورارتو یی بسطام بدست آورده بودند و ظاهرا بیش از 5 ماه بود که برای فروش آن دنبال مشتری بودند که سربازان گمنام امام زمان (عج) ناحیه چالدران پس از آگاهی از موضوع وارد معامله صوری به ار زش 500 میلیون تومان میشوند که در حین انجام معامله این دو شخص دستگیر میشوند .

این شی عتیقه و قاچاقچیان در اختیار مقامات قضایی چایپاره قرار گرفته اند تا هم اصالت عتیقه مشخص شود و هم قاچاقچیان جزای عمل خود را ببیند .


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ