تبلیغات
چورس روستای تاریخی و گردشگری - جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان چایپاره برگزارشد.
چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره، جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان چایپاره باحضور مهندس اصغری فرماندار و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مهندس اصغری در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز بیان نمودند امروز 90درصد سودجویان مواد مخدر درکشورهای غربی هستند اما چرا درکشورهای غربی آمارمواد مخدر پائین است اما درمقابل آمار درکشور ما بالاست دردنیا حدود260میلیون نفر معتاد وجود دارد متاسفانه کشور ما چهارمین کشور دنیا بعد ازکشورهای افغانستان، روسیه  و اوکراین در بحث مواد مخدر می باشد  همانطور که امار نشان می دهد هیچ کشور غربی دراین آمار نیست در حالی که 90 درصد تجارت مواد مخدر در دست آنهاست.
فرماندار در ادامه افزودند، متاسفانه سودجویان مواد مخدر و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هر روز یا هر فصل مدل جدیدی از یک نوع مواد مخدر را روانه بازار می کنند و اکثر مواد طوری هستند که بیشتر مردم با آن آشنایی ندارند. امروز متاسفانه سن اعتیاد در ایران کاهش ودر بین بانوان هم به شدت افزایش یافته و طوری شده است وقتی بچه ای به دنیا میاد معتاد است.
در پایان اصغری اظهار داشتند در حال حاضر بهترین راه مبارزه با موادمخدر و اعتیاد ، معتاد نشدن است و بهترین را معتاد نشدن هم پیشگیری است ودر دنیا به این نتیجه رسیدند که 80درصد درمان جواب نمی دهد وماباید دنبال روشهای نوین درمانی برویم والان در دنیا به این نتیجه رسیدند که یکی از بهترین شیوه های درمان، درمان خانگی است ماباید فضای خانه را هم از نظر درمانی وهم از نظر روانی  به شکلی دربیارم که فرد معتاد در خانه به زندگی اولیه خود برگردد ماباید آگاهی واطلاعات فرد معتاد را بیشتر کنیم وازجهل تبدیل کنیم به علم تا دیگر دنبال اعتیاد نرود.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ