چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

چهره ماندگار روستای تاریخی و گردشگری چورس

حجه الاسلام والمسلمین

حاج آقا حیدرعلی محمدجعفری
کارشناس ارشد علوم سیاسی
حجه الاسلام والمسلمین حیدرعلی محمد جعفری در خانواده ای متدین و هنرور که از هر انگشت خانواده هنر می باریددر سال ۱۳۴۵ در روستای تاریخی و گردشگری چورس چشم به جهان هستی گذاشت.

در خانه ،پدری بزرگ شد که سنگ صبور ،بسیاری از خانواده ها که روزها و شبهابه پای صحبت آنها می نشست
و از چنان جذابیت و صمیمیتی برخوردار بوده که خانواده ها برای میهمانی ایشان نوبت می گرفتند.
این شخص بزرگوار کسی نیست جز مرحوم اوستا تقی محمد جعفری.انشالله قرین رحمت واسعه  الهی  قرار گیرد.میرزا حیدرعلی عزیز ابتدایی و راهنمایی را در روستای تاریخی چورس در دبستان مولوی به پایان برد.

شیخ بزرگوار در سال ۶۰ جهت لبیک گویی به فرمان امام خمینی و حفظ دستاوردهای انقلاب در حالی که مقطع راهنمایی را تازه تمام کرده بودراهی جبهه های حق علیه باطل شدو در  هشت عملیات از جمله والفجر هشت کربلای 5 -8 -9 -4 بیت المقدس 2 -3 والفجر 8 -9 شرکت نمود.

بعلت علاقه وافری که به طلبگی و معلمی داشت تحت تاثیر تعلیمات پدر بزرگوارش درسال ۶۴ وارد حوزه علمیه قم شد.و حدود ۱۷ سال به تحصیلات حوزوی  خود تا اتمام سطوح و خارج فقه  در سال ۸۰ به پایان برد.


حاج آقا جعفری بعلت ارتباط صمیمی و روابط اجتماعی  که با مردم روستای چورس بخصوص جوانان داشت  در روزهای تعطیل اردوی یک روزه برگزار می نمود ‌و هنوز که هنوز هست شیزینی این اردوها در کام دوستان باقی مانده است.


تحصیلات حوزوی تشنگی حاج آقا را در یادگیری برطرف نمی کند وبرای رفع تشنگی از علم، تحصیلات دانشگاهی را هم تا کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی و ادیان به کارنامه درخشان خود می افزاید.

شیخ عزیز بعد از اتمام تحصیلات حوزوی به استخدام  سازمان زندانها در شهرستان خوی  درسمت معاونت فرهنگی مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی میشود.
و سالهاست که امورات چورسیهایی که به زندان  می افتد با روی خوش در مشکلات آنها از هیچ کوششی فرو گذار نمی کند.

 هر چورسی به داشتن چنین چهره های ماندگار بر خود می بالد و افتخار می کند.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ