چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

ستارخان در خاطراتش می گوید:
من هیچوقت گریه نکردم،
چون اگر گریه می کردم آذربایجان شکست می خورد و اگر آذربایجان شکست می خورد ایران شکست می خورد...!


اما در زمان مشروطه یک بار گریستم؛ و آن زمانی بود که 9 ماه در محاصره بودیم بدون آب و بدون غذا؛ از قرارگاه آمدم بیرون، مادری را دیدم با کودکی در بغل، کودک از فرط گرسنگی به سمت بوته علفی رفت و بدلیل ضعف شدید بوته را با خاک ریشه می خورد، با خودم گفتم الان مادر کودک مرا فحش می دهد و می گوید لعنت به ستارخان.!!

اما مادر، فرزند را در آغوش گرفت و گفت:

"اشکالی ندارد فرزندم، خاک می خوریم، اما خاک نمی دهیم."

آنجا بود که اشک از چشمانم سرازیر شد ..


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مردی از دهکده ای به شهر آمده بود. در بازار از دکه باروت سازی گذشت که شوره می‌پخت. هر دم آتش زیر دیگ را تیز می‌کرد و چون دیگ به کف می‌نشست با جارویی که در دست داشت بر کف‌ها می‌کوفت تا فرو نشیند. یک چند در کار او نگریست و چون دید او خود با تیز کردن آتش سبب کف کردن دیگ می‌شود به نصیحت گفت: «برادر! نه آتش زیرش کن، نه جارو تو سرش بزن!»
    پیامها

    1. انسان باید از افراط و تفریط پرهیز کند.
    2. زیاده‌روی و افراط همان مقدار کار را خراب می‌کند که تفریط و کوتاهی.
    3. اعتدال و میانه‌روی بهترین راه به سرانجام رسیدن کارهاست.
    موارد کاربرد:
1. برای کسی که در کارهای خود تعادل ندارد و یا افراط می‌کند و یا تفریط.
2. در مذمت و نکوهش افراط و تفریط در کارها.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 25 اسفند 1396


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره، جلسه هماهنگی مبارزه با مواد مخدرشهرستان چایپاره باحضور مهندس اصغری فرماندار و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مهندس اصغری در این جلسه ضمن تبریک پیشاپیش عید نوروز بیان نمودند امروز 90درصد سودجویان مواد مخدر درکشورهای غربی هستند اما چرا درکشورهای غربی آمارمواد مخدر پائین است اما درمقابل آمار درکشور ما بالاست دردنیا حدود260میلیون نفر معتاد وجود دارد متاسفانه کشور ما چهارمین کشور دنیا بعد ازکشورهای افغانستان، روسیه  و اوکراین در بحث مواد مخدر می باشد  همانطور که امار نشان می دهد هیچ کشور غربی دراین آمار نیست در حالی که 90 درصد تجارت مواد مخدر در دست آنهاست.
فرماندار در ادامه افزودند، متاسفانه سودجویان مواد مخدر و دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران هر روز یا هر فصل مدل جدیدی از یک نوع مواد مخدر را روانه بازار می کنند و اکثر مواد طوری هستند که بیشتر مردم با آن آشنایی ندارند. امروز متاسفانه سن اعتیاد در ایران کاهش ودر بین بانوان هم به شدت افزایش یافته و طوری شده است وقتی بچه ای به دنیا میاد معتاد است.
در پایان اصغری اظهار داشتند در حال حاضر بهترین راه مبارزه با موادمخدر و اعتیاد ، معتاد نشدن است و بهترین را معتاد نشدن هم پیشگیری است ودر دنیا به این نتیجه رسیدند که 80درصد درمان جواب نمی دهد وماباید دنبال روشهای نوین درمانی برویم والان در دنیا به این نتیجه رسیدند که یکی از بهترین شیوه های درمان، درمان خانگی است ماباید فضای خانه را هم از نظر درمانی وهم از نظر روانی  به شکلی دربیارم که فرد معتاد در خانه به زندگی اولیه خود برگردد ماباید آگاهی واطلاعات فرد معتاد را بیشتر کنیم وازجهل تبدیل کنیم به علم تا دیگر دنبال اعتیاد نرود.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396
اطلاعیه بیمه اجتماعی روستائیان بدینوسیله اعلام میدارد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بمنظور رفع مشکل رانندگان حمل و نقل بار و مسافر برون شهری که اعتبار بیمه پردازی آنان تا پایان اسفند ماه سال 96 می باشد برای رفع مشکل شارژ کارت هوشمند این عزیزان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور که مصادف با تعطیلات نوروزی می گردد امکان دریافت شناسه و پرداخت حق بیمه براساس ضوابط و مقررات سال 97 را از تاریخ 21/12/96 برای این قبیل از بیمه شدگان که می بایست در فروردین ماه 97 نسبت به تمدید بیمه خود اقدام نمایند فراهم کرده است از این رو کلیه بیمه شدگان عزیز راننده حمل و نقل بار و مسافر برون شهری که مشمول شرایط مذکور می باشند میتوانند از روز سه شنبه مورخ 21/012/1396 برای تمدید بیمه خود در سال 1397 به کارگزاریهای صندوق مراجعه و پس از دریافت شناسه نسبت به واریز حق بیمه متعلقه به حساب صندوق اقدام و سپس برای انجام فرآیند شارژ کارت هوشمند به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای مراجعه نمایند .کارگزار۵۲۱۲۳تلفن تماس ۰۹۱۴۹۶۲۱۷۳۲_۰۹۱۴۷۱۰۸۸۱۷ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اسفند 1396
گویند روزی دزدی در راهی بسته ای یافت که در آن چیز گرانبهایی بود و دعایی نیز پیوست آن بود. آن شخص بسته را به صاحبش بازگرداند.

او را گفتند : چرا این همه مال را از دست دادی؟

گفت: صاحب مال عقیده داشت که این دعا، مال او را حفظ می کند و من دزد مال او هستم، نه دزد دین! اگر آن را پس نمی دادم و عقیده صاحب آن مال خللی می یافت، آن وقت من، دزد باورهای او نیز بودم و این کار دور از انصاف است


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 22 اسفند 1396
روزی انوشیروان بر بزرگمهر خشم گرفت و در خانه ای تاریک به زندانش فکند و فرمود او را به زنجیر بستند.چون روزی چند بر این حال بود،کسری کسانی را فرستاد تا از حالش پرسند. آنان بزرگمهر را دیدند با دلی قوی و شادمان.بدو گفتند:در این تنگی و سختی تو را آسوده دل می بینم!گفت:معجونی ساخته ام از شش جزئ و به کار می برم و چنین که می بینید مرا نیکو می دارد.

گفتند:...

آن معجون را شرح بازگوی که ما را نیز هنگام گرفتاری به کار آید.
گفت:آری جزئ نخست اعتماد بر خدای است ،عزوجل،دوم آنچه مقدر است بودنی است،سوم شکیبایی برای گرفتار بهترین چیزهاست.چهارم اگر صبر نکنم چه کنم،پس نفس خویش را به جزع و زاری بیش نیازارم،پنجم آنکه شاید حالی سخت تر از این رخ دهد.ششم آنکه از این ساعت تا ساعت دیگر امید گشایش باشد چون این سخنان به کسری رسید او را آزاد کرد و گرامی داشت.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش روابط عمومی سپاه ناحیه چایپاره سربازان گمنام اطلاعات سپاه چایپاره در یک معامله صوری از دو قاچاقچی اشیای عتیقه که اهل چایپاره بودند یک مجسمه فلزی پیکره انسانی کشف کردند .

شب گذشته سربازان گمنام امام زمان (عج) سپاه ناحیه چایپاره موفق شدند پس از چند روز چانه زنی بر سر قیمت یک شی عتیقه ، عتیقه فروشان را بر سر قرار بیاورند و در حین انجام معامله آن را دستگیر و این پیکره را از آنان ضبط نمایند .

این شی عتیقه بصورت یک نیم تنه انسانی و سر یک انسان دیگر در دستش میباشد و بر روی بازوی آن علایم خط میخی ثبت شده است که احتمالا نشانگر یک آیین دینی و یا آیین اجتماعی است که فقط قسمتی از نیم تنه بالایی آن بدست آمده است .

سودا گران گنج این مجسمه فلزی را از نزدیکی قلعه اورارتو یی بسطام بدست آورده بودند و ظاهرا بیش از 5 ماه بود که برای فروش آن دنبال مشتری بودند که سربازان گمنام امام زمان (عج) ناحیه چالدران پس از آگاهی از موضوع وارد معامله صوری به ار زش 500 میلیون تومان میشوند که در حین انجام معامله این دو شخص دستگیر میشوند .

این شی عتیقه و قاچاقچیان در اختیار مقامات قضایی چایپاره قرار گرفته اند تا هم اصالت عتیقه مشخص شود و هم قاچاقچیان جزای عمل خود را ببیند .


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396

معلم یک مدرسه به بچه های کلاس گفت که میخواهد با آنها بازی کند. او به آنها گفت که فردا هر کدام یک کیسه پلاستیکی بردارند و درون آن به تعداد آدم هایی که از آنها بدشان می آید ، سیب زمینی بریزند و با خود به مدرسه بیاورند.

فردا بچه ها با کیسه های پلاستیکی به مدرسه آمدند.در کیسه‌ی بعضی ها ۲ بعضی ها ۳ ، و بعضی ها ۵ سیب زمینی بود. معلم به بچه ها گفت : تا یک هفته هر کجا که می روند کیسه پلاستیکی را با خود ببرند.روزها به همین ترتیب گذشت و کم کم بچه ها شروع کردند به شکایت از بوی سیب زمینی های گندیده.

به علاوه ، آن هایی که سیب زمینی بیشتری داشتند از حمل آن بار سنگین خسته شده بودند. پس از گذشت یک هفته بازی بالاخره تمام شد و بچه ها راحت شدند. معلم از بچه ها پرسید: از اینکه یک هفته سیب زمینی ها را با خود حمل می کردید چه احساسی داشتید؟ بچه ها از اینکه مجبور بودند. سیب زمینی های بدبو و سنگین را همه جا با خود حمل کنند شکایت داشتند.

آنگاه معلم منظور اصلی خود را از این بازی، این چنین توضیح داد: این درست شبیه وضعیتی است که شما کینه آدم هایی که دوستشان ندارید را در دل خود نگه می دارید و همه جا با خود می برید. بوی بد کینه و نفرت قلب شما را فاسد می‌کند و شما آن را همه جا همراه خود حمل می‌کنید. حالا که شما بوی بد سیب زمینی‌ها را فقط برای یک هفته نتوانستید تحمل کنید پس چطور می خواهید بوی بد نفرت را برای تمام عمر در دل خود تحمل کنید؟ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 اسفند 1396
از حاتم پرسیدند:
بخشنده تر از خود دیده ای؟
گفت: آری.
مردی که دارایی اش تنها دو گوسفند بود؛
یکی را شب برایم ذبح کرد،
از طعم جگرش تعریف کردم،

صبح فردا جگر گوسفند دوم را نیز برایم کباب کرد.
گفتند: تو چه کردی؟
گفت: پانصد گوسفند به او هدیه دادم.
گفتند: پس تو بخشنده تری!
گفت: نه، چون او هر چه داشت
به من داد،
اما من اندکی از آنچه داشتم به او دادم!


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic