چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 30 آذر 1396
چه وقت باید احساس بزرگی کرد:

١-هر گاه از خوشبختی همه، "حتى" کسانی که دوستمان ندارند هم خوشحال شدیم.

٢-هر گاه برای تحقیر نشدن دیگران از حق خود گذشتیم.

٣ - هرگاه شادی را به کسانی که آن را از ما گرفته اند هدیه دادیم.

٤- هرگاه خوبی ما به علت نشان دادن بدی دیگران نبود.

٥- هرگاه کمتر رنجیدیم و بیشتر بخشیدیم.


٦- هرگاه به بهانه عشق از دوست داشتن دیگران غافل نشدیم.

٧- هرگاه اولین اندیشه ما برای رویارویی با دشمن انتقام نبود.

٨- هرگاه دانستیم عزیزخدا نخواهیم شد، مگر زمانی که وجودمان آرام بخش دیگران باشد.

٩- هرگاه بالاترین لذت ما شاد کردن دیگران بود.


١٠- هرگاه همه چیز بودیم و گفتیم: "هیچ نیستیم"

پس بیاییم بزرگ باشیم...
وبزرگ شدن را تمرین کنیم...
وبعدبزرگ شدن را تعلیم دهیم...


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 29 آذر 1396
می گویند روزی مالک یک آبادی به خانه کدخدا می رود. ساززن آبادی پیش مالک می آید و یک پنجه عالی ساز می زند. مالک که خوشش آمده بود، وعده می دهد، سر خرمن که شد، یک خروار گندم به ساززن بدهد. ساززن هم خوشحال شده و تا موعد خرمن روزشماری می کند. رفته رفته سر خرمن می رسد و مالک برای برداشت محصول به آبادی می آید و ساززن با خوشحالی پیش مالک می رود و بعد از عرض سلام به یادش می اندازد که: من همان ساززن هستم که وعده نمودید، سر خرمن یک خروار گندم می دهید لطف بفرمایید.
مالک خنده ای می کند و می گوید:« ساده دل، تو یک چیزی زدی، من خوشم آمد، من هم یک چیزی گفتم که تو خوشت بیاید. حوصله داری؟» و ساززن بیچاره را محروم می کند.

از آن روز اگر کسی به یکنفر جهت راه انداختن کارش و یا چاپلوسی پیش دیگری قولی بدهد ومعلوم شود که قصد عمل کردن به قولش را ندارد این ضرب المثل استفاده میشود


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
گمرک چایپاره - دهیاری پسوه پیرانشهر
مکان برگزاری : شهرستان چایپاره ورزشگاه امام علی

داوران بازی :
 داور : میثم جوادی
داور دوم : محمد تقی زاده
داور سوم : فرشاد ضیایی
وقت نگهدار: رحمان کیانپور
ناظر داوری : علی معیری نیا
نماینده هیئت : قاسم جعفری


زمان برگزاری کلیه بازیها : جمعه 96/10/01 ساعت 15


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
#کانال_چورس_نیوز از توجه مدیریت محترم  بیمارستان امام خمینی شهرستان چایپاره بابت انتقاد پذیری و ارزش  دادن به نظرات مخاطبین کانال که همان مردم فهیم شهرستان می باشند.نهایت تشکر و قدردانی را دارد.
و انشالله این رویه مدیریت بیمارستان الگویی بشود برای برخی مسوولینی که نظرات وانتقادات مردم را بر نمی تابند و تحمل شنیدن حرف مخالف را ندارند.

#مسوولی_از_جنس_مردمارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
با سلام و عرض احترام خدمت همشهریان عزیز ضمن تقدیر و تشکر از انتقادات و راهکار های ارائه شده و پیگیری هایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شناسایی مشکلات و حل آنان کمک حال مسئولین شهرستان می باشند به استحضار می رساند در خصوص مسیله سونوگرافی که از #کانال_چورس_نیوز در خصوص انتقاد نوبت دهی تلفنی شده بود لازم میدانم موارد زیر رابه استحضار برسانم:
1-باتوجه به اینکه متخصص سونوگرافی بیمارستان ما مشترک با بیمارستان چالدران بود ودر هر هفته فقط 2روز حضور دارند (روز شنبه و سه شنبه))و تعداد بیماران مراجعه کننده بیش از ظرفیت بیمارستان می باشد که این تعداد مراجعه باخدمت ارائه شده سازگار نبوده و فراتر از ظرفیت سونوبیمارستان می باشد و باعث عدم خدمت رسانی به برخی مراجعین ونارضایتی مردم می شود

2-این سامانه باحمایت خیرین محترم شهرستان(آقای حاج رضا عالی)که کمال تقدیر و تشکر را از ایشان دارم خریداری شده تا باعث رفاه حال مردم گردد و مردم در ساعت شبانه روز از مراجعه به بیمارستان در شب ؛روز؛ سرما؛باران وبرف و تابستان بی نیاز بوده و مردم نقاط دور دست که امکان مراجعه ندارند بتوانند از خدمات بهره مند گردندو باعث شده رر درمانگاه های تخصصی مشکلات زیادی از بیمارستان و مدیریت مرتفع شود.
3-کلیه مسئولین شهرستان علی الخصوص امام جمعه و فرماندار محترم شهرستان با مکاتبات فراوان با ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان  متخصص سونوگرافی را برای این بیمارستان گرفته که لازم به ذکر است برخی از شهرهای استان فاقد متخصص سونوگرافی می باشد و تاکنون نیز در حال رایزنی بوده که سونوگرافی را به صورت تمام وقت در بیمارستان مستقر نمایند تا مشکلات سونوبرای همیشه حل شود که تا این لحظه هنوز منتج به نتیجه نشده ودر حال پیگیری  می باشد.
4-این بیمارستان با امکانات کم و ذیقی که دارد علاوه بر خود مردم این شهرستان به مردم روستاهای شهرستان های همجوار خدمت رسانی می نماید که این امر باعث شلوغی دوچندان ونارضایتی بیشتر مردم می گردد.
5-در پایان برخود وظیفه میدانم در مقابل تمام مسائل بیمارستان پاسخگو باشم و فردی که ادعا می نماید نوبت دهی تلفنی نیست روز شنبه یا سه شنبه تشریف اورده و از مردم مراجعه کننده نحوه نوبت گیری را پرسیده و جهت ارائه مستندات نوبت دهی تلفنی به اتاق مدیریت مراجعه نماید تا با رویت آنان این مسیله به اثبات ایشان برسد.
باتشکر...مدیر بیمارستان حضرت امام خمینی رحمت الله چایپاره


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد
یلدا آمد و اجناس گران خواهد شد

همسرت چند ورق لیست به تو خواهد داد
کل اعضای وجودت نگران خواهد شد


میزنی ساز مخالف دوسه روزی اما
عاقبت هر چه که او گفت همان خواهد شد

پول را با علف خرس یکی می دانند
فکر کردید که منطق سرشان خواهد شد


کل پول و حقوقت به شبی خواهد رفت
بر سر جیب بغل فاتحه خوان خواهد شد

 یلداتون پیشاپیش مبارک


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1396
بوعلی سینا به دیدار شیخ حسن خرقانی، عازم خرقان شد. به خانه شیخ رفت، زن بسیار بددهان و بد اخلاق  شیخ بیرون آمده و به بوعلی با لحن بسیار بدی گفت: آن بی‌‌دینِ مشرک (شیخ حسن) به بیابان رفته است.
بوعلی به بیابان دنبال شیخ رفت.


شیخ را دید که خار جمع کرده و پشت شیری گذاشته است و شیر در پشت سرِ شیخ، خار به دوش حرکت می‌کند.

نزدیک شیخ شد و گفت: این مقام را از چه عملی یافتی که شیر، بار تو می‌کشد؟


شیخ تبسمی کرد و گفت: تا بارِ (رنج و بداخلاقی) آن گرگ (همسرش)، را بر دوش خود می‌کشیم (تحملش می‌کنیم و می‌سازیم)، این شیر نیز بارِ خارِ ما را بر دوش خواهد کشید.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره، طی مراسمی با حضور مهندس اصغری فرماندارچایپاره  ، مهندس   اسمعیل زاده مدیرعامل شرکت مخابرات استان اذربایجان غربی، مهندس علیزاده بعنوان رئیس جدید اداره مخابرات شهرستان چایپاره در محل فرمانداری معرفی شد و از زحمات و خدمات مهندس نصرالهی رئیس سابق این اداره تقدیر و تشکر بعمل آمد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 26 آذر 1396
آورده اند که خلیفه هارون الرشید در یکی از اعیاد رسمی با زبیده زن خود نشسته و مشغول بازی شطرنج بودند . بهلول بر آنها وارد شد او هم نشست و به تماشای آنها مشغول شد . در آن حال صیادی زمین ادب را بوسه داد و ماهی بسیار فربه قشنگی را جهت خلیفه آورده بود .
هارون در آن روز سر خوش بود امر نمود تا چهار هزار درهم به صیاد انعام بدهند . زبیده به عمل هارون اعتراض نمود و گفت : این مبلغ برای صیادی زیاد است به جهت اینکه تو باید هر روز به افراد لشگری و کشوری انعام بدهی و چنانکه تو به آنها از این مبلغ کمتر بدهی خواهند گفت که ما به قدر صیادی هم نبودیم و اگر زیاد بدهی خزینه تو به اندك مدتی تهی خواهد شد .
هارون سخن زبیده را پسندیده و گفت الحال چه کنم ؟ گفت صیاد را صدا کن و از او سوال نما این ماهی نر است یا ماده ؟ اگر گفت نر است بگو پسند مانیست و اگر گفت ماده است باز هم بگو پسند ما نیست و او مجبور می شود ماهی را پس ببرد و انعام را بگذارد .
بهلول به هارون گفت : فریب زن نخور مزاحم صیاد نشو ولی هارون قبول ننمود . صیاد را صدا زد و به او گفت : ماهی نر است یا ماده ؟
صیاد باز زمین ادب بوسید و عرض نمود این ماهی نه نر است نه ماده بلکه خنثی است .
هارون از این جواب صیاد خوشش آمد و امر نمود تا چهار هزار درهم دیگر هم انعام به او بدهند . صیاد پولها را گرفته ، در بندی ریخت و موقعی که از پله های قصر پایین می رفت یک درهم از پولها به زمین افتاد . صیاد خم شد و پول را برداشت . زبیده به هارون گفت :

این مرد چه اندازه پست همت است که از یک درهم هم نمی گذرد . هارون هم از پست فطرتی صیاد بدش آمد و او را صدازد و باز بهلول گفت مزاحم او نشوید . هارون قبول ننمود و صیاد را صدا زد و گفت : چقدر پست فطرتی که حاضر نیستی حتی یک درهم از این پولها قسمت غلامان من شود .
صیاد باز زمین ادب بوسه زد و عرض کرد : من پست فطرت نیستم . بلکه نمک شناسم و از این جهت پول را برداشتم که دیدم یک طرف این پول آیات قرآن و سمت دیگر آن اسم خلیفه است و چنانچه روی زمین بماند شاید پا به آن نهند و از ادب دور است .

خلیفه باز از سخن صیاد خوشش آمد و امر نمود چهار هزار درهم دیگر هم به صیاد انعام دادند وهارون گفت : من از تو دیوانه ترم به جهت اینکه سه دفعه مرا مانع شدی من حرف تو را قبول ننمودم و حرف آن زن را به کار بستم و این همه متضرر شدم .


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
منتظر دستهای مهربان و قلبهای پاک شما هستیم .....
روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره)شهرستان چایپاره


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
Image result for ‫یارانه ها‬‎


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
قابل توجه همشهریان محترم
به استحضار مراجعین محترم سونوگرافی بیمارستان میرساند به علت پاره ای از مشکلات در نوبت دهی،عدم توانایی مراجعین نقاط دور وروستاهای همجوار ورعایت عدالت در نوبت دهی،نوبت دهی سونوگرافی از این تاریخ  فقط بصورت تلفنی بوده وخواهشمند است از مراجعه حضوری اکیدا اکیدا اکیدا خوداری گردد.
روابط عمومی بیمارستان


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 25 آذر 1396
ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻦ...
ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﯾﻮﻧﺲ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺯﯾﺮ ﺁﺏ،
ﻧﻮﺡ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺁﺏ،
ﻭ ﯾﻮﺳﻒ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﻌﺮ ﭼﺎﻩ ﺩﺭ ﮐﻨﺎﺭ ﺁﺏ ﺣﻔﻆ ﮐﺮﺩ...


ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻦ ...
ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺿﺮﺑﻪ ﻋﺼﺎ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺭﻭﺩ ﻧﯿﻞ ﻧﻮﺍﺧﺘﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﺧﺸﮑﯽ ﻇﺎﻫﺮ ﮐﻨﺪ،
ﻭ ﻫﻤﯿﻦ ﻋﺼﺎ ﺩﺭ ﺟﺎﯼ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﻪ ﺳﻨﮓ ﺑﺨﻮﺭﺩ ﻭ ﺍﺯ ﺁﻥ ﺩﻭﺍﺯﺩﻩ ﭼﺸﻤﻪ ﺟﺎﺭﯼ ﺷﻮﺩ ...


ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻦ ...
ﺑﻪ ﮐﺴﯽ ﮐﻪ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﺪ ﻓﺮﻋﻮﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺁﺏ ﻭ ﻗﺎﺭﻭﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺧﺎﮎ ﻏﺮﻕ ﮐﻨﺪ،
ﺍﻣﺎ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﯿﺎﻥ ﺁﺗﺶ ﺳﺎﻟﻢ ﻧﮕﻪ ﺩﺍﺭﺩ...

اﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻦ ...
ﺑﻪ ﺍﻭ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﮐﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻫﺎ ﺑﺮﺳﯽ...


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 24 آذر 1396
در بیمارستان ها چه خبر است؟
۱.ساعات کار طولانی
۲.شیفت در گردش
۳.شیفت های شب پرکار
۴ . فعالیت ذهنی و بدنی شدید در ارتباط با تعداد بالای بیماران و واگذاری وظایف غیر حرفه ای به عهده پرستار
۵ .تاثیرات روحی تماس مداوم با انسانها در بدترین مرحله ی زندگی (بیماری و مرگ ) و واکنش های منفی بیمار و همراهیان همچون پریشانی ، یاس ،پرخاشگری و ...
۶.کمبود های دارویی ،تجهیزات و هماهنگی های زمانبر برای حضور سایر اعضای تیم درمان  همچون ویزیت ، مشاوره ، تصویر برداری ، آزمایشات  ،اعزام و .....


با این حساب در خانه چه خبر است؟!
در ازدواج هایی که زوجین پرستارند:
 بعلت امکان نگهداری فرزندان ناگزیر از انتخاب شیفتهای مخالف و کاهش شدید زمانهای با هم بودن هستند .

در ازدواج هایی که آقا پرستار است:
خانم به علت عدم درک از محیط و شرایط کاری ، تنها ماندن های مداوم و مکرر در شرایط سخت و جمع های خانوادگی و بی حوصلگی در زمان های خواب و استراحت همسر ، ایجاد نارضایتی و حساسیت خواهد داشت .

در ازدواج هایی با خانم پرستار: آقا نسبت به روز خوابی های بعد از شبکاری ،خستگی مفرط و عدم حضور در مراسم ها و کم کفایتی در خانه داری و رسیدگی به فرزندان، شکایت دارد .


با توجه به برنامه ریزی شیفت ها در ابتدای هر ماه و عدم پیش بینی مراسم ها ،مهمانی ها و برنامه های مربوط به مدرسه و ... و عدم امکان جابه جایی و تعویض شیفت و قوانین سخت و محدود کننده ی مراکز درمانی به علت حساسیت شغلی ،خانواده پرستاران غایبین همیشگی در جمع فامیل و منزوی اجباری هستند .

اجبار به ترک کردن کودک شیرخوار و یا بیمار برای حضور در شیفت ۱۸ ساعته شب باعث دیده شدن پرستار خانم در شرایط روحی نامناسب در شیفت می باشد .

این موضوع در شرایط جسمی نا مساعد نیز صدق میکند .
حتی در شرایط از دست دادن عزیزان ،پرستار باید با حال روحی نا مساعد بر بالین بیمار حاضر شود و همزمان لبخند بزند .


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:4)      [1]   [2]   [3]   [4]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ