چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

مرتبه
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397
جمعی بر سر مزارحاتم طائی نزول نمودند، شخصی به استهزاء رو به قبر حاتم نموده، می گفت که ما را باید امشب مهمان نمایی. کاروانیان گفتند که چرا چنین می گویی؟ گفت که اعتقاد قبیله طی آن است که حاتم نمرده، هر که بر سر قبر او آید، او را مهمان کند.

چون شب درآمد، او را خواب ربوده، در خواب دید که حاتم با شمشیر کشیده آمد و شتر او را پی نمود و گفت: شما را مهمان نمودم به گوشت این شتر! او از هیبت این خواب بیدار شد و بر سر شتر خود رفت، شتر خود را پی کرده دید. اهل قافله از خواب برخاستند و چون از کیفیت خواب او مستحضر شدند به او گفتند که حاتم به خواهش تو، ما را مهمان نموده و به خوردن گوشت شتر او، مشغول شدند. چون کاروان حرکت نمود او را با شتر خود بردند.
پس از رفتن یک منزل راه، عدی بن حاتم را دیدند که شتری همراه دارد و می آید و از احوال آن شخص می پرسد. کاروانیان آن شخص را به او نمودند و او، شتر را به او داده، گفت: پدرم دوش در خواب به من گفت که شخصی در سر قبر من، خواهش مهمانی نمود، ما شتر او را کشته ایم و کاروانیان را بدان گوشت، مهمان نمودیم، تو باید شتری به او برسانی تا در عوض شتر او باشد


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397
#کانال_چورس_نیوز در نظر دارد مثل سال گذشته  ازطریق کمکهای دوستان برای نیازمندان اقلام خوراکی از قبیل روغن، برنج،قندوچای در این ایام مبارک،ماه میهمانی خداتهیه وبه همراه تعدادی از دوستان شبانه به خانواده های محترم برساند.

   مبلغ کمک عزیزان به دلخواه می باشد.

بسیاری از خانواده ها منتظر مهربانی و کمک سبز شما بزرگواران می باشد.

در صورت همیاری به پی وی مدیر کانال مراجعه نمایید.

@chorslove

کانال چورس نیوز

@chorsNews


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 27 اردیبهشت 1397

ماه رمضان ماه مهمانی خداست اما برخی می‌گویند چرا در این مهمانی باید برخی از ساعات را گرسنه و تشنه باشیم؟ در پاسخ باید بگوییم که روزه گرفتن، علاوه بر مزایای نفسانی، تاثیرات مفید بسیاری روی جسم و سلامتی انسان دارد.


10 مزیت شگفت‌انگیز روزه گرفتن
بر مسلمانان واجب است که یک ماه از سال (ماه رمضان) را روزه بگیرند و ساعاتی از روز را از خوردن و آشامیدن بپرهیزند. روزه‌داری محاسن و مزایای شناخته شده و ناشناخته‌ی بسیاری دارد که اثرات مفیدی روی جسم و روح انسان نیز خواهند داشت. 

نکته‌ی جالب درمورد روزه گرفتن این است که کارشناسان غیر مسلمان به دسته‌بندی مزایای روزه‌داری پرداخته و افراد را به گرفتن روزه به‌صورت دوره‌ای یا پریودیکال (منظور از دوره‌ای یا پریودیکال مشخص بودن ساعت شروع و پایان روزه گرفتن است) توصیه می‌کنند.

در این مطلب به 10 مورد از مزایای روزه گرفتن اشاره می‌کنیم که نَه توسط مسلمانان بلکه توسط "ناتان هویت" کارشناس کاهش وزن منتشر شده است. 

ناتان هویت معتقد است که شواهد و مدارک بسیار زیادی در اثبات مفید بودن روزه‌داری به‌طور دوره‌ای و نه همیشه وجود دارد. وی همچنین می‌گوید: روزه گرفتن در سال‌های اخیر بین مردم(منظور مردم غیر مسلمان است) و به‌خصوص افرادی که به بهداشت، سلامت و تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند رواج یافته است. 10 مزیت روزه گرفتن از دیدگاه ناتان را در زیر می‌توانید مشاهده کنید. 

1- تاثیر روزه گرفتن روی کاهش وزن

 روزه گرفتن به پاکسازی پوست کمک می‌کند، باعث توقف تشکیل سلول‌های سرطانی می‌شود و طول عمر را افزایش می‌دهد.

طبق تحقیقات و مطالعات انجام شده روزه گرفتن یکی از ایمن‌ترین روش‌ها برای کاهش وزن است. این تحقیقات نشان داده‌اند که روزه گرفتن به صورت دوره‌ای، پریودیکال و یا متناوب(منظور از دوره‌ای، پریودیکال یا متناوب، روزه‌ای است که ساعت شروع و پایان آن مشخص باشد یعنی دقیقا شبیه روزه گرفتن مسلمانان) این امکان را برای بدن فراهم می‌سازد تا سلول‌های چربی را بسیار موثرتر از رژیم‌های غذایی معمولی بسوزاند.


2- بهبود حساسیت به انسولین

"ناتان هویت" مدعی است که تحقیقات نشان داده روزه گرفتن می‌تواند تاثیرات مثبتی روی "حساسیت به انسولین" در بدن انسان داشته باشد که در واقع به مقاومت بیشتر بدن در مقابل کربوهیدرات‌ها و قندها منجر خواهد شد. منظور از "حساسیت به انسولین" میزان نیاز افراد به انسولین برای پایین آوردن سطح قند خون است. به بیان دیگر کسی که میزان "حساسیت به انسولین" بهتری دارد، برای کاهش سطح قند خون خود نیاز به انسولین کمتری خواهد داشت و تاثیر انسولین در بدن او بیشتر و بهتر خواهد بود. 

3- افزایش متابولیسم

روزه گرفتن به سیستم گوارشی انسان فرصتی جهت استراحت می‌دهد که این اتفاق باعث افزایش فعالیت متابولیسمی برای سوزاندن کالری‌های بیشتر می‌شود. اگرسیستم هاضمه و گوارش ضعیفی دارید، باید بدانید که روزه گرفتن می‌تواند روی قابلیت متابولیزه کردن غذاها و سوزاندن چربی‌ها تاثیر بگذارد. روزه گرفتن می‌تواند گوارش را تنظیم کند و عملکرد روده را بهبود بخشد و بنابراین عملکرد متابولیک و متابولیسم بدن را بهبود خواهد بخشید.  

4- روزه گرفتن طول عمر را زیاد می‌کند

باور کنید یا نه هر چقدر کم‌تر بخوریم، بیشتر عمر خواهیم کرد. مطالعات مختلفی روی ملت‌ها و فرهنگ‌های مختلف و رژیم غذایی آنان انجام شده که تاثیرات رژیم‌های غذایی را روی طول عمر افراد اثبات کرده است. یکی از تاثیرات اولیه سالخوردگی، متابولیسم آهسته‌تر است. انسان‌ها وقتی جوان‌تر هستند متابولیسم سریع‌تر و موثرتری دارند. بنابراین هرچه کم‌تر بخوریم، فشار کم‌تری بر روی متابولیسم و سیستم گوارش وارد خواهد شد و تلفات ناشی از سیستم گوارشی نیز کاهش خواهد یافت.

5- بهبود شرایط گرسنگی

ناتان هویت می‌گوید: اگر شخصی هر 3 یا 4 ساعت یک‌بار یک وعده غذایی بخورد، آیا می‌تواند حس گرسنگی واقعی را تجربه کند؟
طبیعی است که هیچ‌کس با این شرایط گرسنه نخواهد شد. به بیان دیگر حس کردن یک گرسنگی واقعی بین 12 تا 24 ساعت طول خواهد کشید.
روزه گرفتن باعث می‌شود که هورمون‌ها در بدن انسان تنظیم شود و این امکان را فراهم خواهد ساخت تا انسان گرسنگی واقعی را تجربه کند و از گرسنگی‌های کاذب دور باشد.

6-روزه گرفتن باعث بهبود الگوی غذا خوردن می‌شود

روزه گرفتن می‌تواند برای کسانی که به پرخوری و زیاده روی در خوردن و آشامیدن دچار هستند بسیار مفید باشد. در واقع روزه گرفتن باعث می‌شود تا افراد بدون آن‌که غذایی بخورند به فعالیت‌های روزانه خود بپردازند که می‌تواند تمرین بسیار خوبی برای افرادی که به پرخوری عادت دارند باشد و تبدیل به یک سبک زندگی جدید بشود. البته باید توجه داشت که بعد از افطار کردن درصدد جبران نباشیم و به اندازه‌ی نیاز واقعی بدن‌مان غذا و نوشیدنی مصرف کنیم.
 

7- بهبود عملکرد مغز

ناتان هویت می‌گوید: تحقیقات نشان داده که روزه داری باعث بهبود عملکرد مغز می‌شود. در واقع روزه گرفتن باعث سرعت بخشیدن به تولید یک پروتئین به نام "فاکتور نورون زایی مشتق شده از مغز" یا (BDNF(brain-derived neurotrophic factor می‌شود.

BDNF با فعال کردن سلول‌های بنیادی مغز، باعث تولید نورون‌های جدید شده و به زنده ماندن نورون‌های قبلی نیز کمک می‌کند. همچنین فعالیت‌های دیگری جهت تقویت و بهبود سلامت سیستم عصبی می‌شود. علاوه بر موارد مطرح شده، پروتئین BDNF باعث محافظت از مغز در برابر بیماری‌های آلزایمر و پارکینسون می‌شود. 

8-بهبود ایمنی بدن

روزه گرفتن باعث کاهش آسیب‌های رادیکال‌های آزاد می‌شود، شرایط التهابی بدن را تنظیم می‌کند و باعث توقف تشکیل سلول‌های سرطانی می‌شود. همچنین خوب است بدانیم که در دنیای طبیعت زمانی که حیوانات بیمار می‌شوند، غذا خوردن را متوقف می‌کنند و تمرکز خود را بر روی استراحت می‌گذارند. در واقع این عمل یکی از اولین و مهم‌ترین غریزه‌های حیوانات است که باعث می‌شود استرس درونی بدن آن‌ها کاهش یابد و بدن بتواند با مشکلات و عفونت‌ها مبارزه کند. انسان‌ها هم می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند.

9- کمک به خود روشن‌گری

ناتان هویت معتقد است: سیستم گوارش و غذا خوردن یکی از راه‌های تامین انرژی برای بدن است. یعنی راه‌های دیگری نیز برای تامین انرژی برای بدن وجود دارد که می‌توان با مطالعه کردن، ورزش کردن، ورزش یوگا، تمرکز و سایر روش‌ها به آن‌ها دست یافت. ناتان هویت باور دارد که روزه گرفتن می‌تواند این حس را تقویت کند. روزه گرفتن باعث می‌شود تا احساس بهتری از لحاظ فکری و فیزیکی به انسان دست بدهد. به بیان دیگر با یک بدن سبک‌تر و مغز و ذهنی پاک‌تر، افراد نسبت به محیط اطراف و نعمت‌هایی که در اختیارشان است آگاه‌تر وشکرگزارتر خواهند بود.

10- پاکسازی پوست و جلوگیری از آکنه

روزه گرفتن به پاکسازی پوست کمک می‌کند. در واقع با خالی بودن موقتی سیستم گوارش انسان، بدن این فرصت را می‌یابد  تا تمرکز خود را بر روی بازسازی سایر قسمت‌ها بگذارد. تحقیقات نشان داده که عدم غذا خوردن در طول یک روز(مثل روزه گرفتن در ماه رمضان) کمک قابل توجهی به بدن در دفع سموم و تنظیم کردن عملکرد کبد، کلیه‌ها و سایر بخش‌ها می‌کند. 

مواردی که مطرح شد شاید تنها گوشه‌ای از مزایای یک توصیه و امر الهی باشد و خداوند هیچ‌گاه انسان را به انجام کار عَبَث و بیهوده توصیه نمی‌کند. بنابراین خداوند را شکر می‌گوییم که ما را به رفتاری که به سود خود ما است توصیه و امر کرده است.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت 1397
اکثر دانش آموزان بر این باورند که در ایام امتحانات فقط باید طبق برنامه امتحانی مطالعه کنند و دیگر لازم به مطالعه درس های دیگر نیست.

 در ایام امتحانات چگونه برنامه ریزی کنیم؟


دانش آموزان عزیز:
اکثر دانش آموزان بر این باورند که در ایام امتحانات فقط باید طبق برنامه امتحانی مطالعه کنند و دیگر لازم به مطالعه درس های دیگر نیست.
توجه داشته باشیم بسته به این که دانش آموزان با هم متفاوت هستند باید برنامه ریزی به صورت زیر داشته باشند:

شروع کنید درس هایی که وقت زیادی باید از نظر شما گذاشته شود و همین طور درس هایی که لازم نیست وقت زیادی روی آن ها بگذارید شناسایی کنید البته حواس مان به این باشد به بعضی از درس ها مغرورانه نگاه نکنیم!!!
حال شروع به این کنیم که درس هایی که وقت کمتری لازم داشته است برنامه ریزی کنیم و درس هایی که زمان بر هستند در یک روز بگنجانیم تا با نزدیک شدن به امتحان درس سخت تر دچار استرس نشویم.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت 1397
روزی داوود نبی (ع) از خداوند خواست تا دوستان خود را به او نشان دهد، امر شد برو در کوه لبنان گروهی 14 نفره از پیرمرد و جوان خواهی دید که چگونه مرا دوست دارند و من نیز آنان را دوست دارم. چون رسیدی به آن‌ها بگو من آن‌ها را دوست دارم و آن‌ها نیز مرا دوست دارند. بگو چرا حاجتی از من نمی‌خواهید، من مشتاقم لب وا کنید. به درستی که شما دوستان و برگزیدگان من هستید به شادی شما شادم و از دیدن شما مسرورم.

داوود نبی (ع) چون رسید از دور دید آن گروه در کنار نهر آبی نشسته و در قدرت خدا در فکر هستند و صورت بر خاک می‌مالند و زار زار خدا را می‌خوانند و گریه می‌کنند.

چون نزدیک شد، برخواستند تا پراکنده شوند که داوود نبی (ع) گفت: نروید من حامل پیام دوستی خدا به شما هستم. خدای‌تان از من خواست بهترین سلام‌ها را به شما برسانم و از طرف خداوند به شما بگویم که چرا از من چیزی نمی‌خواهید؟ من مشتاق دعای شما برای اجابت هستم. هر لحظه که شما در این مکان یاد قدرت من هستید، من محبت خود را در دل شما جای می‌کنم. من نیز منتظر شما در این مکان و مشتاق یادتان هستم.

چون این جملات را این 14 نفر شنیدند، زار زار گریستند و گفتند: ای معبود ما مگر از محبت تو چیزی بالاتری داریم که در طلب آن باشیم؟ هر کسی را که تو مهر و محبت و عشق خودت را به او بخشیدی، به درستی که از هر نیازی بی‌نیازش کردی.
خدا به داوود نبی (ع) گفت: ببین چه بی‌نیاز مرا می‌خوانند و خالصانه برای خودم مرا می‌جویند که هر کس مرا چنین بخواند و بجوید از هر خواسته‌ای بی‌نیازش می‌کنم.

یکی از راه‌های عارفان در شناخت محبت خدا، نماز شب و انفاق به فقیر و هر از گاهی نیز رفتن به کوه و دشت و تفکر در قدرت خداست و سجده و صورت بر خاک مالیدن در برابر خالقِ بی‌همتایِ هستی که انسان در ذات حق محو و غیب می‌شود. لذتی که نه قابل وصف است و نه باور


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مراسم معارفه و تودیع حسن عطارد بعنوان مدیر جدید
 و محمود شرفی مدیر سابق آموزش و پرورش چایپاره در مجتمع فرهنگی و هنری


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت 1397
حضرت صادق علیه السلام فرمود:
درازى عمر او وامتحان خلق در زمان غیبت او مانند نوح علیه السلام است که:

هفت مرتبه مامور شد که هسته ى خرما بکارد واز میوه ى او بخورد، آنگاه عذاب بر قومش نازل شود وچون درخت مى شد وبه میوه مى رسید باز به تأخیر مى افتاد.


ودر هر مرتبه که به تأخیر مى افتاد جمعى از قوم او از او بر مى گشتند ومى گفتند: اگر نوح پیغمبر بود وعده ى او خلف نمى داد...

وچون وعده به پایان رسید خداوند به نوح فرمود:
اگر در همان اول عذاب مى فرستادم آنها که در هر مرتبه مرتد شدند باقى مانده بودند و آن گاه آن خبث باطن ونفاق قلبى خود را بعد از نجات، با مؤمنین ظاهر مى ساختند وبا ایشان به خصومت و جنگ وریاست برمى خاستند.


وهمچنین مدت غیبت قائم ما به طول انجامد تا حق از غیر حق خالص گردد وایمان از دروغ صاف گردد و شیعیان خالص باقی بمانند


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت 1397
چای که سرد میشه روش آب جوش میریزن گرم میشه…
درسته , گرم میشه اما کمرنگ میشه…!!!!!!

رابطه های ما با دیگران هم همینه…
میشه دوباره زندش کرد امامثل اول نمیشه.... نه نمیشه......نه رنگش، نه طعمش
مواظب رابطه ها باشید....
تا لازم نشه روش آب جوش بریزید...

زندگیتون پر از رابطه های غلیظ


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش: حداقل مدرک برای شرکت در این آزمون استخدامی کارشناسی است و حداکثر سن شرکت کننده نیز باید 32 سال باشد.
دارندگان مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پایه، آموزش ابتدایی و رشته‌های صنعتی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

معلمان حق التدریسی که سابقه فعالیت در آموزش و پرورش را دارند به ازای هر سال فعالیت از شرط سنی آن‌ها برای شرکت در آزمون استخدامی کاسته خواهد شد.
دفترچه آزمون استخدامی آموزش و پرورش به زودی منتشر می‌شود.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397

در دامنه دو کوه بلند، دو آبادی بود که یکی «بالاکوه» و دیگری «پایین کوه» نام داشت؛ چشمه ای پر آب و خنک از دل کوه می جوشید و از آبادی بالاکوه می گذشت و به آبادی پایین کوه می رسید. این چشمه زمین های هر دو آبادی را سیراب می کرد. روزی ارباب بالا کوه به فکر افتاد که زمین های پایین کوه را صاحب شود.

پس به اهالی بالاکوه رو کرد و گفت: «چشمه آب در آبادی ماست، چرا باید آب را مجانی به پایین کوهی ها بدهیم؟ از امروز آب چشمه را بر ده پایین کوه می بندیم.» یکی دو روز گذشت و مردم پایین کوه از فکر شوم ارباب مطّلع شدند و همراه کدخدایشان به طرف بالا کوه به راه افتادند و التماس کردند که آب را برایشان باز کند. اما ارباب پیشنهاد کرد که یا رعیت او شوند یا تا ابد بی آب خواهند ماند و گفت: «بالاکوه مثل ارباب است و پایین کوه مثل رعیت. این دو کوه هرگز به هم نمی رسند. من ارباب هستم و شما رعیتارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397
مردی تاجر در حیاط  قصرش انواع مختلف درختان و گیاهان و گلها را کاشته
و باغ بسیار زیبایی را به وجود آورده بود.
هر روز بزرگترین سرگرمی و تفریح او گردش در باغ و لذت بردن از گل و گیاهان آن بود.
تا این که یک روز به سفر رفت. در بازگشت، در اولین فرصت به دیدن باغش رفت.
اما با دیدن آنجا، سر جایش خشکش زد…
تمام درختان و گیاهان در حال خشک شدن بودند ،

رو به درخت صنوبر که پیش از این بسیار سر سبز بود، کرد و از او پرسید که چه اتفاقی افتاده است؟
درخت به او پاسخ داد: من به درخت سیب نگاه می کردم و باخودم گفتم که من هرگز نمی توانم مثل او چنین میوه هایی زیبایی بار بیاورم و با این فکر چنان احساس نارحتی کردم که شروع به خشک شدن کردم… داستان آموزنده تاجر و باغ زیبا

مردی تاجر در حیاط  قصرش انواع مختلف درختان و گیاهان و گلها را کاشته
و باغ بسیار زیبایی را به وجود آورده بود.
هر روز بزرگترین سرگرمی و تفریح او گردش در باغ و لذت بردن از گل و گیاهان آن بود.
تا این که یک روز به سفر رفت. در بازگشت، در اولین فرصت به دیدن باغش رفت.
اما با دیدن آنجا، سر جایش خشکش زد…
تمام درختان و گیاهان در حال خشک شدن بودند ،

رو به درخت صنوبر که پیش از این بسیار سر سبز بود، کرد و از او پرسید که چه اتفاقی افتاده است؟
درخت به او پاسخ داد: من به درخت سیب نگاه می کردم و باخودم گفتم که من هرگز نمی توانم مثل او چنین میوه هایی زیبایی بار بیاورم و با این فکر چنان احساس نارحتی کردم که شروع به خشک شدن کردم…
مرد بازرگان به نزدیک درخت سیب رفت، اما او نیز خشک شده بود…!
علت را پرسید و درخت سیب پاسخ داد: با نگاه به گل سرخ و احساس بوی خوش آن، به خودم گفتم که من هرگز چنین بوی خوشی از خود متصاعد نخواهم کرد و با این فکر شروع به خشک شدن کردم.
از آنجایی که بوته ی یک گل سرخ نیز خشک شده بود علت آن پرسیده شد، او چنین پاسخ داد: من حسرت درخت افرا را خوردم، چرا که من در پاییز نمی توانم گل بدهم. پس از خودم نا امید شدم و آهی بلند کشیدم. همین که این فکر به ذهنم خطور کرد، شروع به خشک شدن کردم.
مرد در ادامه ی گردش خود در باغ متوجه گل بسیار زیبایی شد که در گوشه ای از باغ روییده بود.
علت شادابی اش را جویا شد. گل چنین پاسخ داد: ابتدا من هم شروع به خشک شدن کردم، چرا که هرگز عظمت درخت صنوبر را که در تمام طول سال سر سبزی خود را حفظ می کرد نداشتم، و از لطافت و خوش بویی گل سرخ نیز برخوردار نبودم، با خودم گفتم: اگر مرد تاجر که این قدر ثروتمند، قدرتمند و عاقل است و این باغ به این زیبایی را پرورش داده است می خواست چیزی دیگری جای من پرورش دهد، حتماً این کار را می کرد. بنابراین اگر او مرا پرورش داده است، حتماً می خواسته است که من وجود داشته باشم. پس از آن لحظه به بعد تصمیم گرفتم تا آنجا که می توانم زیباترین موجود باشم…
دنیا آنقدر وسیع هست که برای همه مخلوقات جایی باشد
پس به جای آنکه جای کسی را بگیریم تلاش کنیم جای واقعی خود را بیابیم

‏(چارلی چاپلین) ‏


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسیارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت 1397
روزی حضرت داود (ع) از حضرت حق خواست که قضاوتی را به او کمک کند که اگر خدا بود چنین قضاوتی بین دو شاکی می‌کرد.

حضرت حق فرمود: «ای داود از این سودا و تقاضا درگذر و بر اساس آنچه می‌بینی قضاوت کن.» اما داود نبی (ع) اصرار کرد.
روزی حضرت حق جل‌جلاله به او فرمود:
«فردا  نزد تو پیرمردی با جوانی برای دادرسی مراجعه خواهند کرد، بین آن دو قضاوت نکن تا من قضاوتی بکنم که در روز رستاخیز در بین مردم خواهم کرد.»

صبح روز بعد شد و پیرمردی، جوانی را نزد داود (ع) آورد و گفت:
«این جوان این انگور را از باغ من دزدیده است. جوان بی‌‌چون‌وچرا دزدی از باغ این پیرمرد را پذیرفت.»
جبرییل نازل شد، در حالی‌که مردم شاهد قضاوت داود (ع) بودند به داود (ع) امر کرد، از کمر خنجر خود را در بیاور و به دستان این جوان بسپار تا پیرمرد را بکشد و سپس جوان را آزاد کن.

داود (ع) از این قضاوت الهی ترسید؛ ولی چون خودش خواسته بود، تسلیم امر حق شد.
در پیش چشم مردم! دستان پیرمرد را گرفت و خنجر به جوان داد و امر کرد جوان سر پیرمرد را برید. مردم از این قضاوت داود (ع) آشفته شدند و حتی دوستان او، او را رها کردند.
مدتی گذشت، همه داود (ع) را به بی‌دینی و بی‌عدالتی متهم کردند.

داود نبی (ع) سر در سجده برد و اشک‌ها ریخت و از خدا طلب کرد تا شایعات را از او دور کند.
 ندا آمد: «ای داود! مردم را به باغی که برای این پیرمرد بود ببر. به مردم بگو این قضاوت، امر من بود. آن پیرمرد قاتل پدر این جوان بود و این باغ ملک پدر این جوان. پس پسر٬ قاتل پدر را قصاص کرد و به باغ خود رسید. گوشه باغ را بکَن خمره‌ای طلا خواهید دید که برای این پسر است. به مردم نشان بده تا باور کنند این قضاوت از سوی من و درست بود.
ای داود (ع) دیدی! من نخواستم قضاوتی به تو نشان دهم٬ به اصرار تو  این کار را کردم. چون نمی‌خواستم در بین مردم به بی‌دینی و ناعدالتی متهم شوی. چنان‌چه بسیاری از مردم چون از کارهای یکدیگر بی‌خبر هستند و علم ندارند مرا به بی‌عدالتی متهم می‌کنند و از من دور می‌شوند. در حالی‌که اگر از عمق افعال من باخبر شوند هرگز در مورد من چنین گمان نمی‌کنند و مرا دوست می‌دارند.
ای داود خواستم بدانی این انسان با جهل خود چه ظلمی در حق من روا می‌دارد و از نادانی، مرا به بی‌عدالتی متهم می‌کند، مگر کسانی که مرا به توحید راستین شناخته و باور کرده‌اند. نزد من محبوب‌ترین بنده کسی است که مرا به جمیع صفات توحید بشناسد و یقین بر پاکی من کند.»


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
چهره ماندگار روستای تاریخی و گردشگری چورس

حجه الاسلام والمسلمین

حاج آقا حیدرعلی محمدجعفری
کارشناس ارشد علوم سیاسی
حجه الاسلام والمسلمین حیدرعلی محمد جعفری در خانواده ای متدین و هنرور که از هر انگشت خانواده هنر می باریددر سال ۱۳۴۵ در روستای تاریخی و گردشگری چورس چشم به جهان هستی گذاشت.

در خانه ،پدری بزرگ شد که سنگ صبور ،بسیاری از خانواده ها که روزها و شبهابه پای صحبت آنها می نشست
و از چنان جذابیت و صمیمیتی برخوردار بوده که خانواده ها برای میهمانی ایشان نوبت می گرفتند.
این شخص بزرگوار کسی نیست جز مرحوم اوستا تقی محمد جعفری.انشالله قرین رحمت واسعه  الهی  قرار گیرد.میرزا حیدرعلی عزیز ابتدایی و راهنمایی را در روستای تاریخی چورس در دبستان مولوی به پایان برد.

شیخ بزرگوار در سال ۶۰ جهت لبیک گویی به فرمان امام خمینی و حفظ دستاوردهای انقلاب در حالی که مقطع راهنمایی را تازه تمام کرده بودراهی جبهه های حق علیه باطل شدو در  هشت عملیات از جمله والفجر هشت کربلای 5 -8 -9 -4 بیت المقدس 2 -3 والفجر 8 -9 شرکت نمود.

بعلت علاقه وافری که به طلبگی و معلمی داشت تحت تاثیر تعلیمات پدر بزرگوارش درسال ۶۴ وارد حوزه علمیه قم شد.و حدود ۱۷ سال به تحصیلات حوزوی  خود تا اتمام سطوح و خارج فقه  در سال ۸۰ به پایان برد.


حاج آقا جعفری بعلت ارتباط صمیمی و روابط اجتماعی  که با مردم روستای چورس بخصوص جوانان داشت  در روزهای تعطیل اردوی یک روزه برگزار می نمود ‌و هنوز که هنوز هست شیزینی این اردوها در کام دوستان باقی مانده است.


تحصیلات حوزوی تشنگی حاج آقا را در یادگیری برطرف نمی کند وبرای رفع تشنگی از علم، تحصیلات دانشگاهی را هم تا کارشناسی ارشد در رشته علوم سیاسی و ادیان به کارنامه درخشان خود می افزاید.

شیخ عزیز بعد از اتمام تحصیلات حوزوی به استخدام  سازمان زندانها در شهرستان خوی  درسمت معاونت فرهنگی مشغول خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی میشود.
و سالهاست که امورات چورسیهایی که به زندان  می افتد با روی خوش در مشکلات آنها از هیچ کوششی فرو گذار نمی کند.

 هر چورسی به داشتن چنین چهره های ماندگار بر خود می بالد و افتخار می کند.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آخرین مطالب
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات