چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 آبان 1397
روزی روزگاری، عابد خداپرستی بود که در عبادتکده ای در دل کوه راز و نیاز خدا میکرد، آنقدر مقام و منزلتش پیش خدا زیاد شده بود که خدا هر شب به فرشتگانش امر میکرد تا از طعام بهشتی، برای او ببرند... و او را بدینگونه سیر نمایند. بعد از 70 سال عبادت ، روزی خدا به فرشتگانش گفت: امشب برای او طعام نبرید، بگذارید امتحانش کنیم
آن شب عابد هر چه منتظر غذا شد، خبری نشد، تا جایی که گرسنگی بر او غالب شد. طاقتش تمام شد و از کوه پایین آمد و به خانه آتش پرستی که در دامنه کوه منزل داشت رفت و از او طلب نان کرد، آتش پرست 3 قرص نان به او داد و او بسمت عبادتگاه خود حرکت کرد.
سگ نگهبان خانه آتش پرست به دنبال او راه افتاد، جلوی راه او را گرفت... مرد عابد یک قرص نان را جلوی او انداخت تا برگردد و بگذارد او براهش ادامه دهد، سگ نان را خورد و دوباره راه او را گرفت، مرد قرص دوم نان را نیز جلوی او انداخت و خواست برود اما سگ دست بردار نبود و نمی گذاشت مرد به راهش ادامه دهد. مرد عابد با عصبانیت قرص سوم را نیز جلوی او انداخت و گفت : ای حیوان تو چه بی حیایی! صاحبت قرص نانی به من داد اما تو نگذاشتی آنرا ببرم؟

به اذن خدای عز و جلٌ ، سگ به سخن آمد و گفت: من بی حیا نیستم، من سالهای سال سگ در خانه مردی هستم، شبهابی که به من غذا داد پیشش ماندم ، شبهایی هم که غذا نداد باز هم پیشش ماندم، شبهایی که مرا از خانه اش راند، پشت در خانه اش تا صبح نشستم... تو بی حیایی، تو که عمری خدایت هر شب غذای شبت را برایت فرستاد و هر چه خواستی عطایت کرد، یک شب که غذایی نرسید، فراموشش کردی و از او بریدی و برای رفع گرسنگی ات به در خانه یک آتش پرست آمدی و طلب نان کردی...

مرد با شنیدن این سخنان منقلب شد و به عبادتگاه خویش بازگشت و توبه کرد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 آبان 1397

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
رئیس جمهور وارد آذربایجان غربی شد

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان امروز دوشنبه در راس هیئتی از وزیران از طریق فرودگاه خوی وارد آذربایجان غربی شد.

به گزارش چورس نیوز، رئیس جمهوری کشورمان به همراه هفت تن از وزرا و اعضای کابینه برای بهره برداری  و کلنگ زنی چند طرح ملی عمرانی و نیز دیدار با مردم و مسئولان آذربایجان غربی  با استقبال نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه استاندار آذربایجان غربی و سایر مسئولان استان دقایقی پیش از طریق فرودگاه خوی وارداستان شد.

حجت الاسلام روحانی در ابتدای سفر استانی خود به آذربایجان غربی در ورزشگاه شهید چمران خوی در جمع مردم استان سخنرانی می کند.

در ادامه این سفر دیدار با مردم و افتتاح طرح های متعددی از قبیل راه آهن ارومیه، بیمارستان ۲۰۰ تخت خوابی امام خمینی (ره) شهرستان خوی، آزمایشگاه مرجع و کلینیک روزانه ارومیه، گازرسانی به ۲۰ روستای استان و شهر سرو ارومیه، فرودگاه و نیروگاه ماکو، فاز توسعه بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه و طرح های توسعه بیمارستان های شهید مطهری و آیت الله طالقانی ارومیه از اهداف مهم این سفر است.

برای اجرای این طرحها بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار صرف شده است، همچنین در این سفر کلنگ احداث بزرگراه بازرگان به مرند و ایواوغلی به زمین زده می شود

در این سفر چند وزیر و چند معاون روحانی را همراهی می کنند، این وزرا و معاونان آنها در ۱۷ شهرستان استان شامل ارومیه، اشنویه، نقده، بوکان، پیرانشهر، تکاب، شاهین دژ، چایپاره، پلدشت، خوی، سردشت، سلماس، شوط، چالدران، مهاباد، ماکو و میاندوآب حضور می یابند.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی به همراه معاونان وزیر دفاع و وزیر تعاون در ارومیه حضور خواهند داشت و سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری به همراه معاون وزیر جهاد کشاورزی صبح امروز در اشنویه و نقده جلسه‌ای برگزار و سپس در بعد از ظهر در ارومیه تشکیل جلسه می‌دهند.

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش نیز امروز به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی مهمان مردم جنوب استان یعنی تکاب و شاهین دژ هستند و رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت به همراه معاون وزیر بهداشت در شمال استان یعنی چایپاره و پلدشت حاضر می‌شود.

آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز که اخیرا سفری به آذربایجان غربی و شهرهای ارومیه، اشنویه، مهاباد و میاندوآب داشت این بار در قالب کاروان تدبیر و امید به همراه معاون وزیر کشور به سلماس سفر می کند.

اردکانیان وزیر نیرو نیز امروز در شمال استان یعنی ماکو حاضر شده و حجت الاسلام علوی وزیر اطلاعات نیز به همراه معاونان وزرای ورزش و جوانان و جهاد کشاورزی در جنوب استان یعنی مهاباد حاضر می شود.

همچنین امروز در جریان سفر رئیس جمهور به استان و هیئت همراه، حجت الاسلام یونسی مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی به بوکان سفر می کند.

امیری معاون رئیس جمهور در امور مجلس نیز به همراه معاون وزیر تعاون عازم پیرانشهر می شوند و شهیندخت مولاوردی دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی به همراه معاون وزیر نیرو مهمان خویی ها است.

در سردشت نیز انصاری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور به همراه معاون رئیس سازمان میراث فرهنگی حضور خواهد یافت.

شوط و چالدران نیز به همراه معاون وزیر آموزش و پرورش از «بانک» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی میزبانی می کند.

عیسی کلانتری نیز معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی به میاندوآب سفر می‌کند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
جلوس شاه سلطان حسین آشفتگی در دربار سلطنت موجب هرج ومرج در داخل کشور ایران شدمردم چورس به تحریک ایوب خان بر علیه شهباز خان شورش کردند و شهباز خان را در قلعه چورس محاصره کرده و گروهی برای عرض شکایت به اصفهان رفتند و خان را به ظلم و تعدی بر مردم و حیف مال دیوان متهم کردند.

شهباز خان از حکومت بر کنار شد و اموالش که موروثی بود مصادره شد ناچار چورس را ترک کرد و به ده فرورق که از مادرش   به ارث رسیده بود رفت و به جای او ایوب خان حاکم چورس و بعد از او فتحعلی خان حاکم چورس شدند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 27 آبان 1397
زنى به حضور حضرت داوود (ع) آمد و گفت: اى پیامبر خدا پروردگار تو ظالم است یا عادل؟

داوود (ع) فرمود: خداوند عادلى است که هرگز ظلم نمى کند.

سپس فرمود: مگر چه حادثه اى براى تو رخ داده است که این سؤال را مى کنى؟


زن گفت: من بیوه زن هستم و سه دختر دارم، با دستم ریسندگى مى کنم، دیروز شال بافته خود را در میان پارچه اى گذاشته بودم و به طرف بازار مى بردم تا بفروشم و با پول آن غذاى کودکانم را تهیه سازم ، ناگهان پرنده اى آمد و آن پارچه را از دستم ربود و برد و تهیدست و محزون ماندم و چیزى ندارم که معاش کودکانم را تأمین نمایم .


هنوز سخن زن تمام نشده بود که ...

در خانه داوود (ع) را زدند ، حضرت اجازه وارد شدن به خانه را داد ، ناگهان ده نفر تاجر به حضور داوود (ع) آمدند و هر کدام صد دینار (جمعاً هزار دینار) نزد آن حضرت گذاردند و عرض کردند: این پولها را به مستحقش بدهید. حضرت داوود (ع) از آن ها پرسید : علت این که شما دسته جمعى این مبلغ را به اینجا آورده اید چیست ؟ عرض کردند: ما سوار کشتى بودیم ، طوفانى برخاست ، کشتى آسیب دید و نزدیک بود غرق گردد و همه ما به هلاکت برسیم ، ناگهان پرنده اى دیدیم ، پارچه سرخ بسته اى به سوى ما انداخت ، آن را گشودیم ، در آن شال بافته دیدیم ، به وسیله آن مورد آسیب دیده کشتى را محکم بستیم و کشتى بى خطر گردید و سپس طوفان آرام شد و به ساحل رسیدیم و ما هنگام خطر نذر کردیم که اگر نجات یابیم هر کدام صد دینار، بپردازیم و اکنون این مبلغ را که هزار دینار از ده نفر ماست به حضورت آورده ایم تا هر که را بخواهى ، به او صدقه بدهى.

حضرت داوود (ع) به زن متوجه شد و به او فرمود : پروردگار تو در دریا براى تو هدیه مى فرستد، ولى تو او را ظالم مى خوانى ؟ سپس ‍ هزار دینار را به آن زن داد و فرمود : این پول را در تأمین معاش کودکانت مصرف کن ، خداوند به حال و روزگار تو ، آگاهتر از دیگران است.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

نتیجه تصویری برای یادایام چورس


از راست آقایان:مرحوم بهمن جلال زاده،ناصر رحیمی،خسرو رضاپور

نشسته از راست آقایان:جبرائیل آهنگری،مرحوم حیدر اهنگری


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 25 آبان 1397

ﺷﺨﺼﯽ ﺑﺎ ماشین ﺷﺨﺼﯽ‌ﺍﺵ ﺑﻪ ﻣﺴﺎﻓﺮﺕ ﺭﻓﺘﻪ ﺑﻮﺩ.
ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺫﺍﻥ ﻇﻬﺮ ﺗﻮﯼ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺟﺎﺩﻩ‌ﻫﺎﯼ بیرون ﺷﻬﺮ، ﺭﻭﯼ ﺗﭙﻪ‌ﺍﯼ ﻣﺸﺎﻫﺪﻩ ﮐﺮﺩ ﭼﻮﭘﺎﻧﯽ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺧﻮﺍﻧﺪﻥ ﻧﻤﺎﺯ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﺍﻥ ﻫﻢ ﮐﻨﺎﺭﺵ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﭼﺮﺍ.
ﺍﺯ ﺩﯾﺪﻥ ﺍﯾﻦ ﺻﺤﻨﻪ ﻟﺬﺕ ﺑﺮﺩ ﻭ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﭼﻮﭘﺎﻥ ﺭﺳﺎﻧﺪ.
ﺍﺯ ﺍﻭ پرسید ﭼﻪ چیز ﻣﻮﺟﺐ ﺷﺪﻩ ﺗﺎ ﻧﻤﺎﺯﺕ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺩﺍ ﮐﻨﯽ؟
ﭼﻮﭘﺎﻥ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ: ﻭﻗﺘﯽ ﻣﻦ ﺑﺮﺍﯼ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪﺍﻧﻢ ﻧﯽ می‌زنم ﺁﻧﻬﺎ ﮔﺮﺩ ﻣﻦ ﺟﻤﻊ می‌شوند.
ﺣﺎﻝ ﻭﻗﺘﯽ ﺧﺪﺍ ﻣﻦ را صدا می‌زند ﺍﮔﺮ ﺑﻪ ﺳﻤﺘﺶ ﻧﺮﻭم ﺍﺯ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪ ﻫﻢ ﮐﻤﺘﺮم.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 آبان 1397

ایستاده از راست آقایان:مرحوم ایمان خلیل پور،فضل الله شکورزاده،مرحوم ابراهیم ابراهیم زاده
نشسته از راست آقایان:صمد شکورزاده،کربلایی منصور شکوری وعلی صادقپور


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 آبان 1397


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 آبان 1397

مسکینی نزد بخیلی رفت و از او حاجتی خواست.

بخیل گفت: اول تو حاجت مرا روا کن تا من هم حاجت تو را برآورم.

مسکین گفت: حاجت تو چیست؟

گفت: حاجتم این است که از من حاجتی نخواهی.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 آبان 1397
نتیجه تصویری برای یادایام چورس
معلمان دبستان مولوی در گذشته ای دورارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 آبان 1397
مجلس عروسی یکی از بزرگان بود و ملا نصرالدین را نیز دعوت کرده بودند .

وقتی می خواست وارد شود، در مقابل او دو درب وجود داشت با اعلانی بدین مضمون: از این درب عروس و داماد وارد می شوند و ازدرب دیگر دعوت شدگان.

ملا از درب دعوت شدگان وارد شد.

در انجا هم دو درب وجود داشت و اعلانی دیگر : از این درب دعوت شدگانی وارد می شوند که هدیه آورده اند و از درب دیگر دعوت شدگانی که هدیه نیاورده اند.

ملا طبعا از درب دومی وارد شد.

ناگهان خود را در کوچه دید،همان جایی که وارد شده بود. !!!

این داستان حکایت زندگی ماست


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 آبان 1397
یک انسان شناس به تعدادی از بچه های آفریقایی یک بازی را پیشنهاد کرد:

او سبدی از میوه را در نزدیکی یک درخت گذاشت و گفت هر کسی که زودتر به آن برسد آن میوه های خوشمزه را برنده می شود.

هنگامی که او فرمان دویدن را داد ، تمامی بچه ها دستان یکدیگر را گرفتند و  با یکدیگر دویده و در کنار درخت، خوشحال نشستند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic