چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

شعبان ماه منسوب به پیامبر اکرم (ص) و ماه عبادت و استغفار بوده و نیمه شعبان، سالروز ولادت با سعادت دوازدهمین اختر درخشان سپهر امامت و ولایت، حضرت مهدی موعود (عج) می باشد که مومنان در این روز، ظهور منجی عالم بشریت را به انتظار نشسته و حضور مبارکش را لحظه شماری می کنند.

اکنون که جهان بیش از هر زمان دیگری، در تب انتظار یگانه منجی خود می سوزد و انسانیت، ظهور پرچمدارحکومتی فراگیر و عدالت گستر را به انتظار نشسته و عدالت برای پای‌بوسی قدمش لحظه شماری می‌کند، بر ماست که در عصر غیبت، با انتظار فرج که از برترین عبادت‌هاست، همراه با اصلاح خود و جامعه و مبارزه با ستم و فساد، زمینه‌ساز حکومت جهانی حضرتش باشیم و از پیشگاه حق تعالی ظهورش را طلب نماییم.

اینجانب فرخنده میلاد مسعود دوازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، یگانه منجی عالم بشریت ، آخرین ذخیره الهی برای نجات انسان از ظلمتکده علائق نفسانی و هدایت آنان به سوی سرچشمه فلاح و رستگاری ، حضرت حجت بن الحسن العسکری ارواحنا لتراب مقدمه فداه ، را بر منتظران حضرتش خصوصا مردم مومن ،ولایتمدار،نجیب و فهیم شهرستان چایپاره  تبریک عرض می نمایم

اللهم عجل لولیک الفرج

علی محمدی ایروانلوارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 31 فروردین 1398
مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود:

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.

سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند .

... پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و در هم پیچیده.


پسر دوم گفت: نه.. درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.....


پسر سوم گفت: نه.. درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین.. و باشکوهترین صحنه ای بود که تابه امروز دیده ام.


پسر چهارم گفت: نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها.. پر از زندگی و زایش!


مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمیتوانید درباره یک درخت یا یک انسان براساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل انچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان میشود، وقتی همه فصلها آمده و رفته باشند!

اگر در ” زمستان” تسلیم شوید، امید شکوفایی ” بهار” ، زیبایی “تابستان” و باروری “پاییز” را از کف داده اید!


مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل زیبایی و شادی تمام فصلهای دیگر را نابود کند!

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین ؛

در راههای سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه میرسند!ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 30 فروردین 1398
پس از 21 سال زندگی مشترک همسرم از من خواست که با کس دیگری برای شام و سینما بیرون بروم. زنم گفت که مرا دوست دارد ولی مطمئن است که این زن هم مرا دوست دارد و از بیرون رفتن با من لذت خواهد برد.

آن زن مادرم بود که 19 سال پیش از این بیوه شده بود.  ولی مشغله های زندگی و داشتن 3 بچه باعث شده بود که من فقط در موارد اتفاقی ونامنظم به او سر بزنم.
آن شب به او زنگ زدم تا برای سینما و شام بیرون برویم...ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 29 فروردین 1398
معلم کمی فکر کرد و جواب داد : گوش کنید ، مثالی می زنم ، دو مرد - پیش من می آیند. یکی تمیز ودیگری کثیف من به آن ها پیشنهاد
می کنم حمام کنند.شما فکر می کنید ، کدام یک این کار را انجام دهند ؟
هردو شاگرد یک زبان جواب دادند : خوب مسلما کثیفه !
معلم گفت : نه ، تمیزه . چون او به حمام کردن عادت کرده و کثیفه قدر
آن را نمی داند.پس چه کسی حمام می کند ؟
حالا پسرها می گویند : تمیزه !
معلم جواب داد : ....

نه ، کثیفه ، چون او به حمام احتیاج دارد.وباز پرسید :

خوب ، پس کدامیک از مهمانان من حمام می کنند ؟

یک بار دیگر شاگردها گفتند : کثیفه !

معلم دوباره گفت : اما نه ، البته که هر دو ! تمیزه به حمام عادت دارد و

کثیفه به حمام احتیاج دارد. خوب بالاخره کی حمام می گیرد ؟

بچه ها با سر درگمی جواب دادند : هر دو !

معلم بار دیگر توضیح می دهد : نه ، هیچ کدام ! چون کثیفه به حمام

عادت ندارد و تمیزه هم نیازی به حمام کردن ندارد!

شاگردان با اعتراض گفتند : بله درسته ، ولی ما چطور می توانیم

تشخیص دهیم ؟هر بار شما یک چیزی را می گویید و هر دفعه هم درست است

معلم در پاسخ گفت : خوب پس متوجه شدید ، این یعنی: منطق !

و از دیدگاه هر کس متفاوت استارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان به ریاست محمدی ایروانلو فرماندارو با حضور امام جمعه و اعضای شورا در سالن جلسات آموزش و پرورش برگزارشد.

در اولین جلسه شورای آموزش پرورش دستورات جلسه به شرح ذیل بررسی  و تصمیات لازم اتخاذ گردید.

  1. تمهید مقدمات لازم جهت گرامیداشت هفته معلم
  2. تصمیم گیری درخصوص نحوه برگزاری مسابقات قرآنی استان
  3. گزارشی از مراسم شکوه همدلی وهمراهی (کمک به هموطنان سیل زده کشور)
  4. تصمیم گیری در خصوص نحوه برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز
  5. ارائه گزارشی از روند اسکان فرهنگیان در ایام تعطیلات نوروز98  
قابل ذکر است که مسابقات استانی قرآن کریم دانش آموزان با حضور 12شهرستان و 1138 نفر ازقاریان ممتاز دانش آموز، آذربایجان غربی  از مورخه 98/02/02 لغایت 98/02/06 در شهرستان چایپاره برگزار خواهد شد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

در راستای تداوم برنامه دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان، ملاقات عمومی فرماندار شهرستان چایپاره روز دوشنبه مورخه 98/01/25 با شهروندان برگزار شد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 فروردین 1398
هارون الرشید از بهلول پرسید که: دوست ترین مردم نزد تو کیست؟ 

گفت: آن کس که شکم مرا سیر کند. 

گفت: اگر من شکم ترا سیر کنم، مرا دوست داری؟ 

گفت: دوستی به نسیه نمی باشد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 25 فروردین 1398

یک روزمسئول فروش، منشی دفتر و مدیرشرکت برای ناهار به سمت سلف سرویس قدم می زدند. ناگهان چراغ جادویی روی زمین پیداکرده، آن را لمس می کنندوغول چراغ ظاهرمی شود. غول میگه: من برای هرکدام ازشمایک آرزو رابرآورده میکنم... منشی می پره جلو ومیگه: « اول من، اول من!. من میخوام که توی باهاماس باشم، سوار یه قایق بادبانی شیک وهیچ نگرانی وغمی ازدنیانداشته باشم. »... پوووف! منشی ناپدیدمیشه.   

سپس مسئول فروش می پره جلو ومیگه: « حالا من ،حالا من!... من میخوام توی هاوایی کنارساحل لم بدم، یه ماساژورشخصی داشته باشم و یه منبع بی انتهای نوشیدنی خنک وتمام عمرم حال کنم. » ... پوووف! مسؤل فروش هم ناپدیدمیشه... سپس غول به مدیرمی گوید:حالانوبت توئه... مدیرمیگه: « من می خوام که اون دوتا هردوشون پس ازناهار توی شرکت باشن » ! نتیجه اخلاقی اینکه همیشه اجازه دهید اول رییس تان صحبت کند


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
بنا به گزارش چورس نیوز، دانیالی بخشدار بخش مرکزی برای آشنایی و بررسی مسائل و مشکلات، دغدعه های اهالی، ظرفیت توسعه روستا و پروژه های عمرانی اجراء شده ، روز چهارشنبه مورخه 98/01/21 عازم روستای حمزیان سفلی که دارای 38 خانوار و در 22 کیلومتری شهرستان چایپاره شد و از نزدیک با اهالی دیدار و به بررسی مسائل و مشکلات این روستا پرداخت.

دانیالی در ابتدا به همراه اعضای شورای اسلامی در منزل یکی از مددجویان کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) ساکن در روستا حضور و مشکلات این خانواده بررسی و تاکید لازم برای حل مشکل این خانواده انجام گرفت. 
 در ادامه بعد از بازدید از چشمه تامین آب باغات و مزارع، خانه بهداشت و پروزه های اجراء شده توسط دهیاری در نشستی چهره به چهره در محل مسجد روستا مسائل و مشکلات عمده روستا توسط اعضای محترم شورای اسلامی روستا و اهالی مطرح گردید.

 در خاتمه دانیالی بخشدار بخش مرکزی طی سخنانی اعلام کرد که هدف ما از حضور در روستاها دیدار چهره به چهره با اهالی محترم روستاها می باشد. در این راستا امروز در خدمت شما روستائیان زحمت کش و عزیز حمزیان سفلی هستیم و تمام تلاش مجموعه فرمانداری محترم و بخشداری مرکزی این خواهد بود که در راستای کاستن از دغدغه ها و مشکلات شما بزرگواران تلاش کنیم و قطعا مشکلات مطرح شده در این نشست علی الخصوص موضوع تخصیص آب به اراضی روستا از سد آغچای، لوله گذاری آب چشمه به مزارع و باغات، بهره مندی از گاز خانگی، لایروبی قنات ها، احیای پاسگاه حمزیان سفلی و از همه مهمتر تهیه و اجرای طرح هادی در بخشداری جمع بندی و از ادارات متولی پیگیری خواهد شد. 
در ادامه بخشدار افزود در محیط روستا باید دهیار و اعضای محترم شوراهای اسلامی روستا پیشرو و پایه گذار وحدت و همدلی بین اهالی باشند، زیرا تنها در سایه وحدت است که می توان گره از مشکلات و دغدغه های اهالی را حل کرد و بسیاری از کارها و نیازهای اهالی را بدون نیاز به خدمات ارگانهای مختلف حل و فصل و زمینه پیشرفت روستا را فراهم کرد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش روابط عمومی چورس، اولین جلسه کارگروه تنظیم بازار شهرستان چایپاره به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار واعضاء درسالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو ضمن تقدیر وتشکر ازتلاشهای اعضا در طول یکسال گذشته گفت، درسال گذشته طبق بازرسی های که انجام گرفته شده بود متاسفانه بعضی واحدهای صنفی از قیمتی که بر روی کالا درج شده بود گرانفروشی می کردند و طبق قانون این عمل خلاف می باشد و مبنا برای قانون قیمت درج شده بر روی کالا می باشد و صنعت معدن با همکاری ادارات مربوطه امسال هم بازرسی ها را تشدید کنند تا شاهد گرانفروشی در سطح شهرستان نباشیم.

در ادامه فرماندار چایپاره گفت، خوشبختانه با برنامه ریزی های مناسب و به موقع در توزیع میوه شب عید ، چایپاره جزء محدود شهرستانهای استان بود که در توزیع میوه تنظیم بازار برای شب عید با مشکل مواجه نشد وی همچنین در ادامه به نرخ شکر در سطح شهرستان اشاره وگفت متاسفانه با توزیع شکر تعاونی در بازار بازهم قیمت در نوسان است که این امر نیازمند پیگیری جدی از سوی ادارات صنعت معدن و جهادکشاورزی می باشد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 23 فروردین 1398
بعد از جنگ آمریکا با کره، ژنرال ویلیام مایر که بعدها به سمت روانکاو ارشد ارتش آمریکا منصوب شد، یکی از پیچیده ترین موارد تاریخ جنگ در جهان را مورد مطالعه قرار میداد.

حدود هزار نفر از نظامیان آمریکایی در کره، در اردوگاهی زندانی شده بودند که از استانداردهای بین المللی برخوردار بود.

زندان با تعریف متعارف تقریباً محصور نبود. آب و غذا و امکانات به وفور یافت میشد. از هیچیک از تکنیکهای متداول شکنجه استفاده نمیشد. اما...  بیشترین آمار مرگ زندانیان در این اردوگاه گزارش شده بود.

زندانیان به مرگ طبیعی میمردند. امکانات فرار وجود داشت اما فرار نمیکردند. بسیاری از آنها شب میخوابیدند و صبح دیگر بیدار نمیشدند. آنهایی که مانده بودند احترام درجات نظامی را میان خود رعایت نمیکردند‏ و عموماً با زندانبانان خود طرح دوستی میریختند.


دلیل این رویداد، سالها مورد مطالعه قرار گرفت و ویلیام مایر نتیجه تحقیقات خود را به این شرح ارائه کرد:

 ‏در این اردوگاه، فقط نامه هایی که حاوی خبرهای بد بودند به دست زندانیان رسیده میشد، نامه های مثبت و امیدبخش تحویل نمیشدند.

هرروز از زندانیان میخواستند در مقابل جمع، خاطره یکی از مواردی که به دوستان خود خیانت کرده اند یا میتوانستند خدمتی بکنند و نکرده اند را تعریف کنند.

هرکس که جاسوسی سایر زندانیان را میکرد، سیگار جایزه میگرفت. اما کسی که در موردش جاسوسی شده بود هیچ نوع تنبیهی نمیشد. همه به جاسوسی برای دریافت جایزه (که خطری هم برای دوستانشان نداشت) عادت کرده بودند.

تحقیقات نشان داد که این سه تکنیک در کنار هم، سربازان را به نقطه مرگ رسانده است.

با دریافت خبرهای منتخب (فقط منفی) امید از بین میرفت.

با جاسوسی، عزت نفس زندانیان تخریب میشد و خود را انسانی پست می یافتند.

با تعریف خیانتها، اعتبار آنها نزد همگروهی ها از بین میرفت.

و این هر سه برای پایان یافتن انگیزه زندگی، و مرگ های خاموش کافی بود.


این سبک شکنجه، شکنجه خاموش نامیده میشود.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 22 فروردین 1398
روزی بهلول بر هارون وارد شد. هارون گفت: ای بهلول مرا پندی ده. بهلول گفت: اگر در بیابانی هیچ آبی نباشد تشنگی بر تو غلبه کند و می خواهی به هلاکت برسی چه می دهی تا تو را جرئه ای آب دهند که خود را سیراب کنی؟ گفت: صد دینار طلا. 
بهلول گفت اگر صاحب آن به پول رضایت ندهد چه می دهی؟ گفت:...  نصف پادشاهی خود را می دهم. بهلول گفت: پس از آنکه آشامیدی، اگر به مرض حیس الیوم مبتلا گردی و نتوانی آن را رفع کنی، باز چه می دهی تا کسی آن مریضی را از بین ببرد؟ 
هارون گفت: نصف دیگر پادشاهی خود را می دهم. بهلول گفت: پس مغرور به این پادشاهی نباش که قیمت آن یک جرعه آب بیش نیست. آیا سزاوار نیست که با خلق خدای عزوجل نیکوئی کنی؟!


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش چورس نیوز، اولین جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان درسال98 به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار و باحضور نجاتی دادستان، قاسمی معاونت آبخیزداری منابع طبیعی استان و اعضای جلسه در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو ضمن تقدیر تشکر از حضور میمهانان استانی و اعضاء در جلسه گفت، متاسفانه در بعضی از مواقع مشاهده می شود که مصوبات جلسه اجرایی نمی شود و این به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد و در صورت اجرایی نشدن توسط دستگاه مربوطه بصورت کتبی به فرمانداری اعلام گردد وی همچنین به بارشهای اخیردر سطح کشور و شهرستان در سال جدید اشاره کرد و افزود یکی از دلایل عمده که باعث خسارات زیادی در این بارشها و سیل ها گردید عامل انسانی بود که متاسفانه با ساخت و ساز های غیرمجاز و تجاوز به حریم بستر رودخانه ها و عدم سوء مدیریت بعضی از مسئولین شاهد این حوادث ناگوار بودیم

مقام عالی شهرستان در ادامه به بحث آبخیزداری اشاره و گفت، یکی از راهکارههای که می توان جلوی سیل های شدید در بعضی از مناطق را گرفت اجرای طرحهای آبخیزداری می باشد و در شهرستان هم نمونه ای از این طرح در روستای بهستان اجرا شده است و برای اجرای طرحهای آبخیزداری در بالا دست سد آغچای  نیازمند این است که منابع آب با همکاری و هماهنگی منابع طبیعی استان نسبت به اجرای طرحهای آبخیزداری اقدام کند و از رسوبات جلوگیری کند تا عمر سد افزایش یابد.

در ادامه فرماندار چایپاره گفت،یکی دیگر ازچالش های شهرستان در حوزه سیل مسیل روستای بسطام است که خوشبختانه در حوزه آبخیزداری این مسیل کارهای بسیار خوبی صورت گرفته شده است و طرح مطالعاتی این منطقه به پایان رسیده و با اعتبار در نظرگرفته شده درسال جاری سد بتنی غلطکی در این حوزه از اعتبارات طرحهای  آبخیزداری برای جلوگیری از سیل در بالا دست روستا انجام خواهد گرفت.

در این جلسه قاسمی معاونت آبخیزداری منابع طبیعی استان هم به بحث آبخیزداری در سطح استان و شهرستان پرداخت و گفت، اعتبارات کل استان در سال 97 برای طرحهای آبخیزداری 20 میلیارد تومان بود که اعتبار تخصیص داده شده  برای شهرستان چایپاره جهت اجرای عملیات مکانیکی و بیولوژیکی 728 میلیون تومان بود وی همچنین در ادامه گفت برای شهرستان طرحهای خوبی پیش بینی شده است که در سالجاری اجرای خواهد شد که مهمترین آنها اتمام طرح آبخیزداری روستای بهستان و وشروع عملیات آبخیزداری در روستای بسطام می باشد که مبلغ 5/1 میلیارد تومان برای این طرحها اختصاص داده شده است.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 20 فروردین 1398

گویند مردی بود منافق اما زنی داشت مومن و متدین. این زن تمام کارهایش را با بسم الله"آغاز می کرد. شوهرش از توسل جستن او به این نام مبارک بسیار غضبناک می شد و سعی می کرد که او را از این عادت منصرف کند. روزی کیسه ای پر از طلا به زن داد تا آن را به عنوان امانت نکه دارد زن آن را گرفت و با گفتن " بسم الله الرحمن الرحیم" در پارچه ای پیچید و با " بسم الله " آن رادر گوشه ای از خانه پنهان کرد، شوهرش مخفیانه آن طلا را دزدید و به دریا انداخت تا همسرش را محکوم و خجالت زده کند و "بسم الله" را بی ارزش جلوه دهد.

   وی بعد از این کار به مغازه خود رفت. در بین روز صیادی دو ماهی را برای فروش آورد آن مرد ماهی ها را خرید و به منزل فرستاد تا زنش آن را برای نهار آماده سازد.زن وقتی شکم یکی از آن دو ماهی را پاره کرد دید همان کیسه طلا که پنهان کرده بود درون شکم یکی از ماهی هاست آن را برداشتو با گفتن "بسم الله" در مکان اول خود گذاشت.شوهر به خانه برگشت و کیسه زر را طلب کرد. زن مومنه فورا با گفتن "بسم الله" از جای برخاست و کیسه زر را آورد شوهرش خیلی تعجب کرد و سجده شکر الهی را به جا آورد و از جمله مومنین و متقین گردید


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره در پیامی، فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار، ولادت حضرت ابوالفضل(ع) ، روز جانباز و ولادت امام زین العابدین(ع) را تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

در تاریخ دین مبین اسلام، ماه مبارک شعبان، مزین است به طلوع انوار تابناکی از آسمان ولایت و امامت که باطلوع نورانی خود، روشنی بخش دلها و دیدگان مومنین خداجویند.

روزهای آغازین ماه شعبان، همزمان با فرخنده میلاد با سعادت سرور و سالار آزادگان جهان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، قمر تابناک هاشمی، بزرگ جانباز دشت نینوا، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و سید الساجدین، حضرت زین العابدین(ع) است.

روز پاسدار، روز تحقق پاسداری از اسلام حقیقت و مکتب الهی و تبلور دفاع از اهداف و ارزشهای متعالی اسلامی است و روز جانباز تجلی گر راستین ایثارگری ها، مجاهدت ها و از خود گذشتگی های جانبازان عزیز و صبوری است که در مکتب بزرگ جانباز دشت کربلا و سید و مولای خود درس ایثار و وفاداری خوانده اند.

چه افتخاری والاتر از این که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، پاسداران غیور انقلاب اسلامی با اقتدا به بزرگ پاسدار دین و آزادگی، حضرت سید الشهداء(ع)، در پرچمداری و صیانت از آرمان های اباعبدالله (ع) قامت برافراشته اند و جانبازان سرافراز ایران اسلامی با پیروی از اسوه وفاداری و ایثار، ابوالفضل العباس(ع)، جانفشان عرصه های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گردیده اند و ایثارگران بزرگوار با تاسی از امام سجاد(ع)، سالها مقاومت وپایداری در راه هدف را به نمایش گذاشته و پیام آوران ایستادگی با سلاح معنویت در برابر دشمنان اسلام و انقلاب شدند.

اینجانب فرارسیدن ایام خجسته و پربرکت شعبانیه و مناسبت های فرخنده این ماه را به مردم شریف چایپاره و همچنین غیورمردان جانباز و ایثارگر و پاسداران همیشه پیروز و خانواده معظم شهداء تبریک و تهنیت عرض می نمایم.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 18 فروردین 1398

پرتقال میوه‌ای کم کالری و سرشار از مواد مغذی است. پرتقال سلامتی، پوست را افزایش می‌دهد و می‌تواند سبب کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم باشد.

مزایای شگفت انگیز پرتقال که نمی‌دانستید

به گزارش چورس نیوز،  پرتقال دارای بیش از ۱۷۰ فیتوکمیکال مختلف و بیش از ۶۰ فلاونوئید‌ها است. بسیاری از این خواص ضد التهابی و اثرات آنتی اکسیدان قوی دارند.

سکته مغزی

یک پرتقال طیف وسیعی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را فراهم می‌کند. ۱۳۰ درصد از ویتامین C مورد نیاز روزانه که خطر سکته مغزی را کاهش می‌دهد.

سرطان

بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله آمریکایی اپیدمیولوژی، مصرف موز، پرتقال و آب پرتقال در دو سال اول زندگی می‌تواند خطر ابتلا به سرطان خون را کاهش دهد. پرتقال به عنوان یک منبع عالی از ویتامین C آنتی اکسیدان قوی، همچنین می‌تواند به مبارزه با تشکیل رادیکال‌های آزاد شناخته شده به علت سرطان کمک کند.

سلامتی قلب

فیبر، پتاسیم، ویتامین C و محتوای کولین در پرتقال همه از سلامت قلب حمایت می‌کنند.

کولین یک ماده مغذی مهم در پرتقال است که به خواب، حرکت عضلانی، یادگیری و حافظه کمک می‌کند. کولین همچنین برای حفظ ساختار غشا‌های سلولی، انتقال امواج عصبی، جذب چربی و کاهش التهاب مزمن کمک می‌کند

دیابت

مصرف پرتقال در افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ که دارای رژیم‌های دارای فیبر بالا هستند سطوح قند خون پایین‌تر و دردیابت نوع ۲ ممکن است سطح قند خون، چربی‌ها و انسولین را بهبود بخشد.

پوست

ویتامین‌ها و آنتی اکسیدان موجود در پرتقال می‌تواند به مبارزه با آسیب‌های پوستی ناشی از نور خورشید و آلودگی هوا کمک کند، چروک‌ها را کاهش دهد و بافت پوست را بهبود بخشد. ویتامین C نقش مهمی در تشکیل کلاژن، سیستم پشتیبانی پوست دارد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره طی پیامی فرا رسیدن مبعث پیامبر اکرم (ص) را تبریک گفتند، متن پیام به شرح زیر می باشد:


بسم ا... الرحمن الرحیم

بعثت نبی اکرم(ص) در درجه ی اول دعوت به توحید بود. توحید یک روش زندگی برای انسان ها، خدا را در زندگی خود حاکم کردن و دست قدرت های گوناگون را از زندگی بشرکوتاه نمودن است. مقام معظم رهبری(حفظه ا...)

۲۷ رجب ، سالروز برانگیخته شدن محبوبترین خلقت خدا، اشرف مخلوقات، تبسم سبز ایمان، رحمت للعالمین، پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی (ص)، یکی از روزهای بزرگ آفریدگار بی همتاست؛ روزی که پروردگار یکتا نعمت بعثت را بر آخرین فرستاده خویش، فخر کائنات و گنجینه اسرار الهی ارزانی داشت و آن را وسیله ای برای هدایت انسان از ظلمات و تاریکی به سوی نور و روشنایی قرار داد.

اینجانب فرارسیدن عید سعید مبعث را که یادآور حادثه ای عظیم در کائنات و سرآغاز هدایت بشر از ظلمت و تاریکی به سوی نور و سعادت می باشد را به همه ی مسلمانان و پیروان راستین نبوت به ویژه مردم خوب و ولایتمدار شهرستان چایپاره  تبریک و تهنیت عرض نموده، آرزومندم در ظلّ توجهات خاص حضرت ولی عصر(عچ) و رهنمودهای مقام معظم رهبری(حفظه ا...) به یمن برکت این روز شریف، عظمت و سربلندی روز افزون اسلام و مسلمین را در سرتاسر گیتی نظاره گر باشیم.

علی محمدی ایروانلو فرماندار چایپاره


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

باتوجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص بارندگی ها در روزهای شنبه تا دوشنبه هفته جاری درسطح شهرستان، محمدی ایروانلو فرماندارچایپاره و هئیت همراه  از ازمناطق سیل خیز شهرستان جهت پیشگیری از حوادث احتمالی بازدید نمودند
دراین بازدید محمدی ایروانلو دستورات لازم جهت جلوگیری از هرگونه عواقب ناشی از سیل را صادر نمودند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic