چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

«توافق ترامپ»
اینکه اسم یک فرد را روی توافق می‌گذارند نشان می‌دهد با شرایط آشنا نیستند. ایران با اوباما توافق نکرد. ظریف بیست و چند ماه با کری مذاکره نکرد، با نماینده دولت آمریکا مذاکره کرد. اینها تعهدات دولت آمریکاست. ایران در شرایط حاضر آمادگی ندارد که درباره منویاتی که در ذهنشان است مذاکره کند.

بن‌بست موجود در رابطه با اروپا
الان توپ در زمین کشورهای اروپایی است که خودی نشان دهند و بیانیه‌هایی که هر روز در بوق و کرنا می‌کنند را به آن عمل کنند. ما ابتکاراتی که به ذهنمان رسید به آنها گفتیم و آنها در جریان نقطه نظرات ما هستند.

کانال بشردوستانه ایران و سوئیس
سوئیس آمادگی خود را اعلام کرده کانالی را برای تبادلات بشردوستانه با ایران راه اندازی کند که این اقدام صورت گرفت


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 25 دی 1398

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا درباره طرح پژوهشی‌ که محققان درباره کبد چرب انجام داده‌اند، گفت: نتیجه این پژوهش نشان داد حفظ سطح ویتامین دی در حدود ۲۰ الی ۲۵ نانومول بر لیتر برای مردان و زنان در جمعیت ایرانی می‌تواند از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کند.

 با بیان این که حدود ۲۱۰۰ نفر از مردم تهران به صورت انتخاب تصادفی وارد این مطالعه شدند، درباره جزئیات این طرح پژوهشی گفت:  این مطالعه با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی فسا و دانشگاه علوم پزشکی بهشتی انجام گرفت و طی آن، وضعیت کبد چرب و سطح ویتامین دی در افراد مورد مطالعه، بررسی شد.

وی افزود: نتایج این پژوهش  نشان می‌دهد در جمعیت مورد بررسی، حدود ۳۴ درصد دارای کبد چرب هستند. این نتیجه تقریبا نتایج مطالعات دیگر را تایید می کند. مطالعات مشابه انجام شده در میان ایرانیان و کشورهای منطقه شیوع کبد چرب غیرالکلی  را بین ۳۰ تا ۴۰ درصد می‌دانند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا با بیان این که در این پژوهش، سطح ویتامین دی نمونه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: بررسی‌ها  نشان داد که سطح ویتامین دی افراد مورد مطالعه وضعیت نامناسبی دارد. در کل جمعیت مورد بررسی، هیچکس سطح ویتامین دی کافی را نداشت و همه با درجات مختلف کمبود ویتامین دی داشتند.

همایونفر ادامه داد: اگر میزان ویتامین دی در خانم‌ها کمتر از ۱۸ نانومول بر لیتر و اگر برای آقایان کمتر از ۲۱ نانو مول بر لیتر باشد خطر ابتلا به کبد چرب در این افراد بیشتر می‌شود. نتیجه‌گیری‌که ما کردیم این بود که حفظ سطح ویتامین دی در حدود ۲۰ الی ۲۵ نانومول بر لیتر برای مردان و زنان در جمعیت ایرانی  می‌تواند از ابتلا به کبد چرب پیشگیری کند.

وی با اشاره به اهمیت ویتامین دی اظهار کرد: ویتامین دی از موضوعاتی است که اخیرا خیلی جذاب شده و مطالعات زیادی در خصوص آن انجام گرفته؛ مثلا تاثیر ویتامین دی بر کنترل قند خون یا خطر ابتلا به سرطان در پژوهش‌ها بررسی شده است. مطالعات  نشان داده گیرنده ویتامین دی با بیان حدود ۲۰۰ ژن از ژن‌های مربوط به متابولیسم بدن ارتباط دارد و به همین دلیل، گستره وسیع بیماری‌هایی که تحت تاثیر کمبود ویتامین دی قرار می‌گیرند کاملا قابل توجیه است.

به گفته‌ این پژوهشگر،  یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند در بحث کبد چرب غیرالکلی و ارتباطش با ویتامین دی مورد بررسی قرار بگیرد این است که تحقیقات نشان داده کمبود ویتامین دی سطح التهاب را در بدن افزایش می‌دهد و التهاب یکی از قوی‌ترین ارتباط‌ها را با کبد چرب غیرالکلی دارد به همین دلیل محققان این پژوهش، احتمال می‌دهند کمبود ویتامین دی ریسک ابتلا به کبد چرب را بیشتر کند.

همایونفر در ادامه با بیان این که مصرف مداوم مکمل‌ها برای افزایش سطح ویتامین دی بدن از لحاظ پزشکی چندان جایز نیست، گفت: به جای مصرف مداوم مکمل‌ها پیشنهاد می‌کنیم افراد دچار کمبود ویتامین دی سبک زندگی خود را تغییر دهند و سعی کنند مواجهه خود را با نور آفتاب که اصلی‌ترین منبع ویتامین دی می‌تواند باشد افزایش دهند. در حد 10 دقیقه تا یک ربع در معرض آفتاب قرار گرفتن  فرد را دچار آفتاب‌سوختگی نمی‌کند اما باعث می‌شود ویتامین دی مورد نیاز بدن ساخته شود.

به گزارش ایسنا، اسامی محققان این پژوهش که در نشریه hepatitis monthly منتشر شده  به شرح زیر است: الهام احرام پوش، علی‌رضا قائمی، سعید اوسطی، مریم ملکی، هادی رئیسی شهرکی، بهنام هنرور، مریم بهمن‌یار و رضا همایونفر.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
 هر روز یک پارچ از این نوشیدنی را بنوشید تا چربی های شکم شما به سرعت آب شوند. 
 
مواد لازم :
 
لیمو ترش (متوسط، نازک حلقه شده) 1 عدد 
برگ نعنا 12 عدد 
خیار (متوسط، نازک حلقه شده) 1عدد 
زنجبیل (تازه، رنده شده) ۱ قاشق چایخوری 
آب 2 لیتر(8 لیوان) 
 
همه ی مواد را در یک پارچ بزرگ بریزید و بگذارید یک شب بماند تا طعم و عطر مواد با هم ترکیب شود.
حواستان باشد که این نوشیدنی قبل از مصرف باید هشت تا 10 ساعت در یخچال نگهداری شود


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش چورس نیوزچایپاره دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان چایپاره به ریاست دکتر محمدی ایروانلو

 فرماندار شهرستان ؛ دکتر انتظار مهدی نماینده و رئیس دانشگاه و معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی

 استان آذربایجانغربی ؛ رئیس شبکه بهداشت ودرمان؛ تعدادی ازخیرین سلامت شهرستان و اعضای جلسه درسالن

 جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندارشهرستان گفت : سلامت جامعه یکی از مولفه های مهم توسعه پایدار در

جوامع محسوب میشود ونباید نقش سایر نهادها وارکان جامعه اعم از دولتی ،غیر دولتی ،اقتصادی اجتماعی و فرهنگی

رادر امر بستر سازی برای سلامت جامعه نادیده گرفت چرا که  این عناصر نقش اثر گذاری درسلامت جامعه ایفامی کنند.

ایشان درادامه بااشاره به اینکه اجتماعی کردن موضوع سلامت   رهیافتی موقر  برای تامین مشارکت مردم وهمکاریهای

بین بخشی درسلامت است.

دکتر محمدی  دربخش دیگری ازسخنان خود با تاکید براینکه اجتماعی کردن سلامت از ملزومات اساسی درکشور

محسوب می شود گفت حمایت های قانونی واجرائی ازفعالیت خیرین ؛ موسسات وبخش غیر دولتی در حوزه سلامت

امری لازم وضروری است.

در ادامه مدیر شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نیز از اقدمات صورت گرفته درحوزه سلامت وارائه سیمای سلامت

شهرستان مطالبی را بیان نمودند.

درپایان این جلسه بیانیه دومین جلسه مجمع سلامت شهرستان تبیین شده  و تصمیمات مجمع در حوزه سلامت برای

اجرا در سال جاری مورد تصویب قرار گرفت .در خاتمه این جلسه  ازتعدادی از فعالان سلامت در شهرستان تجلیل شد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
حسن قلی‌پور مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به به اینکه هزینه گازسوز کردن خودرو‌ها رایگان است، گفت: طبق مصوبه شورای عالی اقتصادی دولت با پرداخت ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض، تمامی خودرو‌های عمومی بنزینی شامل یک میلیون و ۴۰۰ هزار وانت، تاکسی، ون و دیگر مسافربر‌های شخصی را دوگانه‌سوز می‌کند.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پس از سهمیه بندی قیمت بنزین استقبال از مصرف سی ان جی افزایش یافت که هم اکنون روزانه ۲۴.۳ میلیون مترمکعب مصرف می‌شود.

او با اشاره به میزان تقاضا برای گازسوز کردن خودرو‌ها افزود: میزان ثبت‌نام‌ها ۵۰ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته است. ما مدنظر داریم این میزان را افزایش دهیم که تا کنون رشد استقبال خوب بوده است.

قلی پور در پاسخ به این سوال که کار‌های نهایی تایید مراکز چه زمانی انجام می‌شود، گفت: درنهایت تا دو هفته دیگر، این مراکز مورد تایید قرار می‌گیرند و اقدامات لازم در این راستا انجام می‌شود و مردم می‌توانند به این مراکز مراجعه کنند.

او با بیان این‌که هم اکنون مردم می‌توانند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه کنند، اظهار کرد: مشکلی در این بخش وجود ندارد، اما باتوجه به این‌که تجهیز صورت گرفته است، احتمالا دو هفته دیگر قرارداد منعقد می‌شود و ما می‌توانیم به‌صورت رایگان مخازن را برای مراکز مشخص شده، ارسال کنیم تا فرایند کار پیش برود.

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره ظرفیت انجام این کار، گفت: این مساله به میزان ظرفیت کارگاه‌ها بستگی دارد، اما می‌توان گفت که تقریبا در هر شرکت کارخانه مخزن حدودا ۱۵ هزار تبدیل در هر ماه صورت می‌گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل ۱۵ هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به ۳۰ هزار افزایش دهیم.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
فرمانده کل ارتش در واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه در صورت هر اقدام از سوی ایران، آمریکا ۵۲ دو نقطه از ایران را هدف قرار می دهد، اظهار کرد در یک درگیری احتمالی در آینده که بعید می دانم جرات انجام این کار را داشته باشند؛ آنجا مشخص خواهد شد که این اعداد ۵ و ۲ به کجا تعلق خواهد داشت.

 امیر سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش در حاشیه مراسم بزرگداشت سرلشکر شهید منصور ستاری که صبح یکشنبه به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد شهادت او در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تهدیدات رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه در صورت هر اقدام از سوی ایران، آمریکا ۵۲ دو نقطه از ایران را هدف قرار می دهد، گفت: آن‌ها برای حفظ وجه خودشان این کار زشت و غیرقابل توجیه از نظر افکار بین‌المللی اینگونه سخنان را مطرح می کنند. اقدام آنها در به شهادت رساندن سپهبد شهید سلیمانی یک اقدام بسیار زشت و غیرقابل قبول در همه جای دنیا است به همین دلیل اینگونه سخنان را مطرح می کنند تا بتوانند این اقدام غیرانسانی را تحت الشعاع قرار دهند. اما در یک درگیری احتمالی در آینده که بعید می دانم جرات انجام‌اش را داشته باشند آنجا مشخص خواهد شد که این اعداد ۵ و ۲ به کجا تعلق خواهد داشت.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه «شهادت آرزوی همه رزمندگان جبهه مقاومت و کسانی است که آرزوی ایجاد جهانی شایسته ظهور امام عصر (عج )را دارند ، به ابراز احساسات مردم نسبت به شهادت سپهبد سلیمانی اشاره و خاطر نشان کرد: در این چند روز حضور مردم از قشرهای مختلف و ابراز احساسات انها به گونه ای بود که انگار داره تن خود را از دست دادند.

سرلشکر موسوی، تصریح کرد: ارتشیان و خانواده‌های آنها نیز مانند همه مردم عزدار این سرباز ولایت و مدافع انقلاب هستند و در تمام پادگان‌های ارتش تصاویر این شهید بزرگوار نصب شده و در حال برگزاری مراسم برای این عزیز هستند.

فرمانده کل ارتش گفت: واکنش مردم عزیز ما به شهادت این شهید بزرگوار و همدردی و همراهی با خانواده او چیز عجیبی نیست، این وحدت بوجود آمده ریشه در مبارزات حاج قاسم سلیمانی از انقلاب، دفاع مقدس تا امروز دارد.

سرلشکر موسوی اظهار کرد: خون فرزندان این ملت در ارتش و سپاه و بسیج برای دفاع از این میهن اسلامی بر زمین ریخته شده است و شهیدانی چون شهید ستاری، باقری، اردستانی ، آبشناسان، همت و حاج قاسم سلیمانی برای اعتلای میهن اسلامی جان خود را فدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: وحدت ارتش و سپاه از ابتدای انقلاب وجود داشت و امام (ره) دست ارتش و سپاه را در دست یکدیگر قرار داد و گفتند دست از دست یکدیگر در نیاورید.

فرمانده کل ارتش افزود: رهبر انقلاب نیز تدابیر و فرماندهی شان در جهت وحدت ارتش و سپاه بود و امروز همگان سوگوار حاج قاسم سلیمانی هستند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اقدامات سپهبد شهید سلیمانی در محور مقاومت خاطرنشان کرد: حاج قاسم برای همه ملت‌های منطقه عزیز و دوست داشتنی است و امروز تمام فرزندان شهدای لبنان و خانواده های رزمندگان سوریه ، عراق و تمام مظلومان عالم و تمام آنهایی‌ که ضد امریکا و ضد صهیونیست هستند یاد او را زنده نگه داشته و راهش را ادامه می هند. وحدت ارتش و سپاه به دلیل یگانگی راه و هدف آنها است.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

در پی شهادت سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی، آیت‌الله سید علی خامنه‌ای فرمانده کل قوا در پیام تسلیتی که به این مناسبت صادر کردند، درجه‌ «سپهبد» را به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعطا کردند.

صبح روز جمعه ۱۳ دی ماه سال ۹۸ در پی حمله هوایی نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، سرلشکر پاسدار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و چند تن از همراهان وی از جمله  فرماندهان و رزمندگان حشد الشعبی، به شهادت رسیدند.

قاسم سلیمانی (متولد ۲۰ اسفند سال ۱۳۳۵ در شهرستان رابُر استان کرمان) در دوران دفاع مقدس و بعد از آن فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله استان کرمان را بر عهده داشت و از فرماندهان عملیات‌های والفجر ۸، کربلای ۴ و کربلای ۵ بود و به پاس رشادت‌هایی که در این دوران انجام داد، مفتخر به دریافت ۳ نشان «فتح» شد. او پس از دوران دفاع مقدس، اقدامات موثری در زمینه مقابله با باندهای قاچاق مواد مخدر در مرزهای ایران و افغانستان انجام داد. سلیمانی در سال از سوی فرماندهی کل قوا به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد. وی در دوران حضور در نیروی قدس سپاه، نقش تاثیرگذاری در تقویت حزب‌الله لبنان و گروه‌های مبارز فلسطینی داشت که نمود عینی آن در نبردهای متعددی ازجمله جنگ ۳۳روزه حزب‌الله لبنان و رژیم صهیونیستی و پیروزی مبارزان فلسطینی در جنگ ۲۲ روزه غزه علیه ارتش رژیم صهیونیستی مشاهده شد.

سپهبد سلیمانی در عراق «حشد الشعبی» و در سوریه «بسیج مردمی» (قوات دفاع وطنی) را شکل داد. رسانه‌های خارجی و داخلی به دلیل نقش بی‌بدیل سردار سلیمانی در مدیریت منطقه و مقابله با دشمنان، از القابی نظیر«فرمانده سایه»، «ژنرال بین‌المللی»، «شبح فرمانده»، «فرمانده مرموز»، «کابوس دشمن»، «مالک اشتر زمان»، «ژنرال حاج قاسم» برای توصیف شخصیت این فرمانده عالیرتبه استفاده می‌کردند.

اعلام پایان سیطره حکومت داعش

سردار سپهبد سلیمانی که فرماندهی جبهه مقاومت اسلامی علیه  داعش را بر عهده داشت، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ در پیامی به آیت‌الله خامنه‌ای پایان سیطره داعش بر سرزمین‌های اسلامی را اعلام کرد.

فرماند نیروی قدس سپاه در این پیام تشکیل داعش را به فتنه‌ای خطرناک شبیه فتنه‌های زمان امیرالمؤمنین (علیه السلام)  تشبیه کرد و گفت: این فتنه خطرناک و مسموم با هدف آتش‌افروزی وسیع در عالم اسلامی و درگیر نمودن مسلمانان با یکدیگر، توسط دشمنان اسلام ایجاد گردید، حرکت خبیثانه‌ای که تحت نام "حکومت اسلامی عراق و شام" در همان ماه‌های اولیه موفق شد با اغفال ده ها هزار جوان مسلمان دو کشور بسیار اثرگذار و سرنوشت‌ساز عالم اسلامی "عراق" و "سوریه" را دچار بحران بسیار خطرناکی کند و صد ها هزار کیلومترمربع از اراضی این کشورها را همراه با هزاران روستا، شهر و مراکز مهم استانی به تصرف درآورد و هزاران کارگاه و کارخانه و زیرساخت‌های مهم این کشورها از جمله راه‌ها، پل‌ها، پالایشگاه‌ها، چاه‌ها و خطوط نفت و گاز و نیروگاه‌های برق و موارد دیگری از این نوع را تخریب نمودند و شهرهای مهمی همراه با آثار گران‌بهای تاریخی و تمدن ملی آنها را  با بمب‌گذاری از بین برده و یا سوزاندند.

سرلشکر سلیمانی در پیام خود به جنایات داعش در طول ۶ سال سیطره بر اراضی سوریه و عراقی اشاره و تصریح کرد: تمامی این جنایت‌ها بنا به اعتراف عالی‌ترین مقام رسمی آمریکا که هم‌اکنون ریاست جمهوری این کشور را برعهده دارد، توسط رهبران و سازمان‌های مرتبط با آمریکا طراحی و اجرا گردیده است؛ کما اینکه همچنان این روش توسط رهبران کنونی آمریکا در حال طراحی و اجرا است.

آرزوی شهادت

سرلشکر سلیمانی به پاس رشادت‌هایش در دفاع از حریم ملت و حرم اهل بیت (ع) اسفند ماه سال ۱۳۹۷ به عنوان نخستین فرمانده نظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی مفتخر به دریافت نشان عالی «ذوالفقار» از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای شد.

فرمانده کل قوا در مراسم اعطای  اعطای نشان ذوالفقار به سرلشکر سلیمانی برای او آرزوی شهادت کردند و فرمودند: ایشان بارها، بارها، بارها جان خودشان را در معرض تهاجم دشمن قرار داده‌اند، در راه خدا، برای خدا و مخلصاً لِلّه؛ و مجاهدت کرده‌اند. ان‌شاءالله خدای متعال به ایشان اجر بدهد و تفضّل کند و زندگی ایشان را با سعادت، و عاقبت ایشان را با شهادت قرار بدهد، البتّه نه حالا. هنوز سالها جمهوری اسلامی با ایشان کار دارد. امّا بالاخره آخرش ان‌شاءالله شهادت باشد. ان‌شاءالله مبارک‌تان باشد.»

خنثی شدن طرح ترور قاسم سلیمانی در شهریور ۹۸

حجت الاسلام حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه ۱۱ مهرماه سال جاری در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه از طراحی و برنامه‌ریزی چندین ساله سرویس‌های امنیتی عبری ـ عربی برای ترور سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ایجاد جنگ مذهبی در ایام فاطمیه و محرم و ناکامی و شکست آنان و نهایتاً دستگیری اعضای تیم ترور پرده‌برداشت.

به گفته طائب، سرویس‌های امنیتی عبری ـ عربی با سرخوردگی از ناتوانی در اقدام ضد امنیتی در این خصوص و نیز عملیات علیه مقرهای سپاه، برنامه ریزی چند ساله خود برای ترور سردار حاج قاسم سلیمانی را عملیاتی کردند تا بتوانند وی را در داخل کشور و در استان کرمان هدف قرار دهند. در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته و اجیر شده با ورود به کشور در ایام فاطمیه، محلی در جوار  حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلو مواد منفجره را تهیه و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار سپاه به رسم همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی  حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند که به واسطه فضای حاکم و اشراف همه جانبه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و اقدامات خوب نیروی زمینی سپاه موفق نشدند.

سپهبد سلیمانی گرچه بامداد روز جمعه به آرزوی ‌خود برای شهادت رسید، اما همانطور که هم‌رزمان او اعلام کرده‌اند، راهش همچنان ادامه خواهد داشت و پاسداران دیگری مسیر این شهید محبوب را درمحور مقاومت و رهایی ملت‌های مسلمان منطقه از نفوذ غرب و افراطی‌گری‌های گروهک‌های تروریستی وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی ادامه خواهند داد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

 رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی هدف اصلی آمریکا را جلوگیری از پیشرفت ایران دانست و گفت : مانع‌تراشی آمریکاب برای پیشرفت ایران بی‌فایده است.

سردار احمد وحیدی یکشنبه شب در مراسم گرامیداشت ۹ دی در امیرکلای بابل افزود : یکی از سیاست های خصمانه آمریکا علیه ملت ایران آن است که کشور ما را عقب مانده نگه دارد اما عملکرد ۴۰ ساله این ملت نشان می‌دهد این سیاست آمریکا شکست خورده است .

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت : امروز خدمت رسانی  و عمران و آبادی در دورترین روستاهای کشور در حال انجام است و این خدمت  متوقف نخواهد شد .

وی افزود :  ایران اسلامی امروز مدرن ترین تسلیحات نظامی جهان را برای دفاع از کشور خود تولید و به این توان ملی افتخار می کند.

 وزیر اسبق دفاع  گفت :  در حال حاضر که ایران پهپادهای پیشرفته ، تانک و ناوهای جنگی تولید می‌کند نشان از آن است که آمریکا نمی‌تواند بر سر راه جوانان این کشور که در حال توسعه هستند مانع ایجاد کند.

وی افزود : آمریکا بارها قصد حمله نظامی به ایران را داشته است اما چون به قدرت دفاعی ایران آشنایی کامل دارد جرات انجام این اقدام را ندارد .

او ادامه داد : در شرایط فعلی به هیچ عنوان نباید یاس و ناامیدی را در جامعه تزریق کرد چون با مقاومت ، امید و صبر پیروزی حاصل می‌شود .

 سردار وحیدی گفت : امروز بسیاری از کارشناسان غربی معتقدند که اگر ایران بتواند از این  تحریم ها عبور کند به یک قدرت بزرگ در جهان تبدیل خواهد شد و دیگر قابل کنترل نیست .

وی افزود : پیروی از فرمان رهبری و اتحاد و همدلی مردم رمز موفقیت و حل مشکلات پیش رو است و با عبور از تحریم های پیش رو بار دیگر اقتدار ایران را به رخ جهانیان می کشانیم .ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

هنر مدیریت خشم

تقریباً می‌شود گفت همه ما انسان‌ها در یک مرحله از زندگی عصبانیت را تجربه کرده‌ایم و کنترلمان را از دست‌ داده و مشکلات بیشتری را برای خود و اطرافیانمان به وجود آورده‌ایم و پس از فروکش کردن آن پشیمان شده و افسوس خورده‌ایم که‌ ای کاش می‌توانستیم به‌موقع خشم‌مان را کنترل کنیم.


یادگیری نحوه کنترل هیجانات می‌تواند ابزار قدرتمندی برای ما باشد. مدیریت عصبانیت نیاز به تمرین دارد و هر چه تمرین بیشتر شود کنترل آن آسان‌تر خواهد شد. با یادگیری هنر کنترل خشم به خود کمک می‌کنیم تا زندگی سالم و رضایت‌بخشی داشته باشیم و با انسان‌ها و محیط اطرافمان روابط بهتری برقرار کنیم.

چند پیشنهاد ساده که با عمل به آن راحت‌تر می‌توان خشم و عصبانیت را کنترل کرد:

1. اعتراف کنید 

اولین قدم برای کنترل خشم، اعتراف به آن است. اگر اعتراف کردید که برای کنترل خشمتان مشکل دارید در واقع قدمی مثبت و رو به‌ جلو برداشته‌اید. برای این کار ابتدا باید علت عصبانیت مشخص شود و سپس با آگاهی از عوامل عصبانیت به دنبال راه‌حل‌هایی برای آرام کردن خودتان باشید.

2. توقعتان را پایین بیاورید

زمانی که توقع‌مان از شخصی زیاد است و مرتب در فکرمان چرا، چطور، درست و نادرست می‌کنیم پس به کوچک‌ترین رفتار و صحبت‌ها هم حساس می‌شویم و افکاری بی‌صدا در ذهنمان شکل می‌گیرد که با مسموم کردن ذهن باعث خشم ما خواهد شد.

3. در زمان حال متمرکز باشید

معمولاً همه ما زمانی‌ که در موقعیت بحث‌ و جدل قرار می‌گیرم شروع به پیش‌ کشیدن نارضایتی‌های گذشته می‌کنیم و همین باعث خشم و عصبانیت بیشتر می‌شود. به جای اینکه نگاهمان به گذشته باشد باید روی مشکلی که در زمان حال برایمان پیش آمده تمرکز کنیم و فقط و فقط درصدد حل آن باشیم نه اینکه آن را با نارضایتی‌های گذشته ادغام کنیم. 
بیشتر بخوانید

 چرا بعضی‌ها زود دلگیر می‌شوند؟

4. خوب بخوابید

کاهش خواب به افزایش خشم کمک می‌کند. کسانی که در طول شبانه‌روز کم می‌خوابند بیشتر به خشم و عصبانیت گرایش پیدا می‌کنند و بالعکس افرادی که خواب خوبی دارند توانایی زیادی برای مقابله با شرایط ناامیدکننده دارند.


5. پرهیز از اغراق‌

بعد از اینکه از موضوعی عصبانی شدید قبل از اینکه واکنشی نشان دهید و به بدترین وضعیت آن فکر کرده و سریع نتیجه‌گیری کنید، منطقی فکر کنید و از دراماتیک و اغراق‌آمیز کردن آن بپرهیزید. از خود بپرسید که آیا واقعاً ارزش ناراحتی دارد؟ آیا این موضوع در یک هفته، ماه یا سال بعد هم برایتان اهمیتی خواهد داشت؟

6. خودتان را به آرامش دعوت کنید

ناامیدی و استرس محصول خشم و عصبانیت شما است. در چنین شرایطی لازم است ذهن و بدن خود را به آرامش دعوت کرده و حواس خود را به حالت عادی برسانید. برای این کار از محیط دور شوید، موسیقی مورد علاقه‌تان را گوش کنید، یک فنجان چای با شکلات میل کنید، کودکتان را نوازش کنید، از رایحه‌های آرامش‌بخش استفاده کنید، به تابلوی ارزشمندی که در اتاقتان است نگاه کنید و یا حتی می‌توانید از ماساژ و ورزش‌هایی مثل یوگا، بوکس، پیاده‌روی و ... بهره ببرید تا خود را از وضعیت منفی دور کرده و به ذهنیت مثبت برسید.

زمانی که توقع‌مان از شخصی زیاد است و مرتب در فکرمان چرا، چطور، درست و نادرست می‌کنیم پس به کوچک‌ترین رفتار و صحبت‌ها هم حساس می‌شویم و افکاری بی‌صدا در ذهنمان شکل می‌گیرد که با مسموم کردن ذهن باعث خشم ما خواهد شد


7. در مواقع عصبانیت شوخ‌طبعی‌تان گل کند

شوخ‌طبعی و بازیگوشی به شما کمک می‌کند که ذهنتان را آرام‌تر کنید و اختلافات را از بین ببرید. به جای عصبانی شدن و دعوا کردن سعی کنید در مورد آن موضوع شوخی کنید. زمانی که از شوخ‌طبعی برای کاهش تنش و عصبانیت استفاده می‌کنید می‌توانید فرصتی برای ارتباط و صمیمیت ایجاد کنید.

8. تا می‌توانید بنویسید

یکی دیگر از کارآمدترین کارها برای کنترل خشم نوشتن است فرقی نمی‌کند با یک‌قلم، لپ‌تاپ یا تلفن همراه، شروع به نوشتن کنید. درباره هر چیزی که روح و روانتان را می‌آزارد و عصبانیتان می‌کند بنویسید. نوشتن در مواقع عصبانیت تأثیراتی شگرفی در فروکش کردن آن دارد. 


9. نفس عمیق بکشید

نفس عمیق به‌ دلیل اینکه باعث کاهش ضربان قلب می‌شود و در نتیجه می‌تواند به کاهش فشارخون و کنترل خشم منجر شود و این یکی از قوی‌ترین مکانیسم‌های خوددرمانی بدن است. 

10. عادت‌های بد را ترک کنید

فرقی نمی‌کند از کشیدن سیگار و اعتیاد به انواع مخدر گرفته تا تغذیه ناسالم و تمایل به مصرف گوشت‌های قرمز و غذاهای تند و روغنی و ... این عادات نه‌تنها تأثیر بدی بر سلامتی دارد بلکه باعث به‌هم‌ریختگی روانی هم می‌شوند و زودرنجی و عصبانیت را به دنبال دارند. با ترک این عادات قطعاً عصبانیت و پرخاشگری نیز کاهش می‌یابد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسیسرماخوردگی یک عفونت ویروسی سیستم تنفسی فوقانی است که در فصل زمستان بسیار شایع می شود.


سرماخوردگی

علایم آن شامل آبریزش بینی، آبریزش چشم، عطسه، سرفه، گرفتگی و گلودرد، سردرد، دردهای عضلانی و خستگی می باشد.


معمولا از دو روز تا دو هفته طول می کشد و درمان مشخصی برای آن وجود ندارد. ولی راه هایی وجود دارد که توسط آن می توانید سرعت بهبودی خود را افزایش دهید.


- ویتامین C مصرف کنید تا سیستم ایمنی بدن برای مقابله با سرما خوردگی تقویت شود. آب پرتقال بهترین منبع سرشار از ویتامین C  است .


- آب نبات بمکید یا از قرص های مکیدنی استفاده کنید تا گلوی ناراحت شما را تسکین دهد .


- چای داغ با عسل و آبلیمو بنوشید که برای سرفه و درد گلو مناسب است .


- حداقل 4 بار در روز آب نمک غرغره کنید .


- مقدار زیادی آب بنوشید تا خلط گلوی شما از بین برود .


- یک قاشق عسل با یک قاشق سرکه خالص و یک بوته سیر له شده را مخلوط کنید. هر چند ساعت، مقداری از این مخلوط را بنوشید تا گلودرد شما را تسکین دهد .

در منزل استراحت کنید و از منزل بیرون نروید. با این کار هم بیماری را به دیگران انتقال نمی دهید و هم با استراحت کردن، توان خود را برای مقابله با بیماری افزایش می دهید

- نوشیدنی های گرم استفاده کنید. نوشیدنی خود را قبل از مصرف گرم کنید، زیرا گرما سبب تسکین دادن مجاری تنفسی می شود. بهتر است چای نعناع استفاده کنید تا به باز شدن سینوس ها کمک کند .

 

- تغذیه مناسب داشته باشید. تغذیه مناسب می تواند با استرس ناشی از سرماخوردگی مقابله کند .

 

- از غذاهای چرب و ادویه دار اجتناب کنید، زیرا قدرت دفاعی بدنتان را در مقابله با بیماری کاهش می دهد. سوپ مرغ یکی از بهترین غذاها برای مقابله با سرماخوردگی است .

 

-  از مکمل روی استفاده کنید. استفاده از روی، مدت و شدت ابتلا به بیماری را کاهش می دهد و قدرت سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد. البته قبل از استفاده از قرص روی باید با پزشک مشورت کنید.


- از بخور سرد استفاده کنید تا خشکی گلوی شما را تسکین دهد .


- خود را گرم نگه دارید. سرما و باد سرد سرفه های شما را بدتر می کند. اگر مجبور هستید که در هوای سرد بیرون بروید، از لباس های گرم و شال گردن استفاده کنید تا بینی و دهان شما را بپوشاند.


- حمام گرم کنید. بخار آب حمام سبب می شود مجاری تنفسی باز شوند و از احتقان تنفسی راحت شوید.


- در منزل استراحت کنید و از منزل بیرون نروید. با این کار هم بیماری را به دیگران انتقال نمی دهید و هم با استراحت کردن، توان خود را برای مقابله با بیماری افزایش می دهید.

 

- ورزش، کلیدی مهم برای قوی ماندن و سلامتی سیستم ایمنی بدن به شمار می رود. اما وقتی بیمار می شوید و سرما می خورید، ورزش کردن هم می تواند خطرناک باشد و هم مفید. در حالی که ورزش شدید، ایده خوبی در حین بیماری نمی باشد. ورزش های سبک می تواند برای بهبود و مقابله با بیماری سرماخوردگی مناسب باشد.


- بدن شما نیاز به انرژی برای ترمیم خود دارد، بنابراین استراحت کردن بسیار مهم است .
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 6 دی 1398


یادایام.......
مرحوم حاجی محمد حسن


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 دی 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

از قرار معلوم پیشنهاد ایران که مورد توجه ژاپن هم قرار گرفته این است که فتوای رهبری درباره حرام‌بودن سلاح هسته‌ای در قالب یک سند با امضای رئیس‌جمهور ایران و 1+5 همراه شود و به‌عنوان یک سند رسمی مورد توافق طرفین قرار گیرد بعد در مقابل 1+5 نیز متعهد می‌شود که به توافق‌های برجام بازگردد.

گروه سیاست چورس نیوز: سفر اخیر حسن روحانی به ژاپن اگرچه با واکنش‌های متعددی در میان مخالفان و موافقان داخلی مواجه بود اما یک ویژگی خاص داشت: «محرمانگی» اصل ماجرا این است که از سوی ایران درخواستی برای ملاقات حسن روحانی و شینزو آبه مطرح که بلافاصه با پاسخ مثبت طرف ژاپنی مواجه می‌شود. اهمیت این سفر بیشتر از آن جهت بود که در فاصله‌ای نزدیک قبل از این نخست‌وزیر ژاپن در سفری بسیار با اهمیت و کم‌سابقهبه تهران آمده بود البته با در اختیار داشتن پیام دونالد ترامپ. بسیاری از تحلیلگران بین‌المللی در آن زمان شاید پیش‌بینی می‌کردند که دوست صمیمی رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌تواند گره سفت شده برجام را باز کرده یا حداقل آن را تا حدودی شل کند. پاسخ تهران اما قاطع و صریح بود. مذاکره نمی‌کنیم، پیامی هم نمی‌شنویم. وقتی آن سفر به پایان رسید دوباره غرب میدان‌دار مذاکرات شد و این‌بار دوست دیگر دونالد ترامپ؛ امانئول ماکرون.

حتما در سوابق دیپلماتیک گفت‌وگوی تلفنی دوسه‌یاعته میان دو رئیس‌جمهور در چندسال اخیر کم‌سابقه بوده است اما روحانی و رئیس‌جمهور فرانسه آن را تجربه کردند تا شاید برجام محتضر جانی تازه بیابد. طرف مقابل به‌نظر مستظهر به حمایت به حمایت دونالد ترامپ برای رسیدن به نتیجه بود. خروجی این مذاکرات اما نه مورد قبول ایران قرار گرفت، نه مورد قبول ایالات متحده. ماکرون گویا در سازمان ملل به‌صورت خصوصی به حسن روحانی گفته بود که رقص تانگو دو نفر می‌خواهد که روحانی هم در پاسخ به او گفته بود در میان ما مذهبی‌ها رقص جایگاهی ندارد. هرچه بود کانال مذاکراتی غرب آنچنان مسدود و محدود شد که طرف مقابل، فریب‌کارانه و خلاف تعهدات، مکانیزم ماشه را به‌عنوان یک تهدید پیش کشید. همین نشانه‌ها بود که گفته می‌شد برجام محتضر به نفس‌های آخر رسیده است.

کانال‌های محرمانه اما شرایط بازی را تغییر دادند. حالا شرایط تازه‌ای پدید آمده است؛ پیشنهادهای تازه روی میز قرار گرفته و پایتخت‌ها سخت مشغول رایزنی و مذاکره‌اند. شاید که راهی برای بازگشت باقی مانده باشد. صورت ماجرا این است که حسن روحانی به ژاپن رفته، یک ساعت با شینزو به‌صورت خصوصی گفت‌وگو کرده است و پس از آن نخست‌وزیر ژاپن با ترامپ گفت‌وگوی خصوصی و محرمانه داشته است. هیچکدام از طرفین بنا ندارند اجازه درز کوچک‌ترین خبری در این مورد را به رسانه‌ها بدهند اما آنچه از شواهد می‌توان برداشت کرد این است که گویا قرار است به شرط برداشته‌شدن طیفی از تحریم‌ها مدل تازه‌ای از توافق حاصل شود.

از قرار معلوم پیشنهاد ایران که مورد توجه ژاپن هم قرار گرفته این است که فتوای رهبری درباره حرام‌بودن سلاح هسته‌ای در قالب یک سند با امضای رئیس‌جمهور ایران و 1+5 همراه شود و به‌عنوان یک سند رسمی مورد توافق طرفین قرار گیرد بعد در مقابل 1+5 نیز متعهد می‌شود که به توافق‌های برجام بازگردد. در این میان خبرهایی شنیده می‌شود که تا حصول این توافق در یک بازه زمانی مشخص توافق دیگری با عنوان فریز در برابر فریز حاصل شود درست شبیه به آنچه که در مذاکرات ژنو اتفاق افتاد و طرف مقابل تحریم‌ها را متوقف کرد و ایران نیز توسعه هسته‌ای خود را در همان نقطه نگاه داشت؛ به معنای دیگر ایران احتمالا توافق می‌کند که گام پنجم را برنداشته و طرف مقابل نیز از این پس تا حصول توافق جدید تحریم تازه‌ای علیه ایران وضع نکرده و بعضی تحریم‌ها را نیز متوقف کند. به نظر می‌رسد که این توافق پدیدآمده با واسطه ژاپنی محلی برای بحث بین طرفین شده است و احتمال رسیدن به نتیجه وجود دارد. باید دید آیا دونالد ترامپ حاضر است از این فرصت جدید استفاده کرده و به‌نوعی به برجام بازگردد؟ در روزهای آینده حتما خبرهای جدیدتری در این مورد منتشر خواهد شد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 3 دی 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش چورس نیوز پنجمین جلسه ستاد پیشگیری و هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چایپاره به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار واعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزارشد

بنا به این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندار ازاعضای جلسه خواست اقدامات پیشگیرانه را به منظور جلوگیری از خطرات ناشی از سیلابها و بارش های فصلی در دستور کار خود قرار دهند.

ایشان درادامه بر ضرورت لایروبی رودخانه ها؛ انهار ومسیل های سطح شهر ازسوی دستگاههای مربوطه تاکید کردند.

درادامه اعضای جلسه برنامه های اجرایی و عملیاتی خودرا جهت لایروبی مسیلها و کانالها در سطح شهرستان وهمچنین اقدامات پیشگیرانه خودراجهت مقابله باخطرات احتمالی وهمچنین بیمه محصولات کشاورزی جهت تبیین و بررسی میزان خسارت دراین حوزه بیان کردند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

علی ربیعی، فعال اصلاح‌طلب و سخنگوی دولت رئیس‌جمهور روحانی طی یادداشتی در شماره شنبه گذشته روزنامه دولتی ایران به بهانه درگذشت یک مریض پروانه‌ای که گفته شده به دلیل تحریم دارو فوت کرده است، نوشت:

"عصر پنجشنبه قصه مرگ «آوا» دختر دوساله اهوازی برای اعضای شورای امنیت سازمان ملل روایت شد: «آوا که از بیماری «ای‌بی» رنج می‌برد یکی از کودکان پروانه‌ای بود. بیماران «ای‌بی» به این نام خوانده می‌شوند، چون پوستشان نظیر پروانه‌ها شکننده است. برای جلوگیری از عفونت، زخم‌های پروانه‌ای باید با باندهای مخصوص پوشیده شود.»
چنین روایتی منجر به این شد که خانم کلی کرافت سفیر امریکا در سازمان ملل تسلیتی اعتراف گونه بر زبان و چهره جاری سازد. معروف است که پس از اشغال پاریس توسط آلمانی‌ها در جنگ دوم جهانی، روزی یک افسر گشتاپو به آپارتمان پیکاسو سر می‌زند. افسر از دیدن تابلوی گرانیکا و «آشفتگی» و خشمی که در آن اثر دیده می‌شود یکه می‌خورد و از پیکاسو می‌پرسد: «این کار شماست؟» پیکاسو پاسخ می‌دهد «نه، این کار شماست!» می اندیشم آشفتگی و خشم جوانانی که همین یکی دوسال اخیر شغل خود را ازدست داده و نه چشم‌اندازی از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی می‌بینند و آنچه می‌بینند اقتصاد کوچک شده تحریم است و هیچ گشایشی را متصور نیستند، تجلی خیابانی آبان ماه نیز از همین روست."

او همچنین تصریح می‌کند: عدم الحاق به کنوانسیون‌های مبارزه با پولشویی و اف. ای. تی. اف وضعیت تحریمی مذکور را تشدید و مضاعف خواهد کرد. یعنی اگر راهبرد تحریم شکنی را به موازات کاهش تأثیر مرگبار تحریم انتخاب نکنیم به سمت وضعیتی می‌رویم که هر ایرانی نه فقط از سوی تحریم گران بلکه از جانب اف. ای. تی. اف وقواعد مبارزه با پولشویی که مستظهر به پشتیبانی سازمان ملل نیز هست، می‌تواند در معرض یک برچسب ناروا قرار گیرد.

ربیعی در یادداشت خود نوشته است: وقتی اجماعی از اقتصاددانان و دیپلمات‌ها از علی طیب نیا تا کرباسیان و سیف و همتی و ظریف و زنگنه و دژپسند و... اتمام حجت می‌کنند که عدم پیوستن به اف. ای. تی. اف هم به ایران برچسب‌های جدیدی زده و هم زخم‌های جدید بر تن ایران ایجاد می‌کند، فارغ از اینکه این دولت را بخواهیم یا نخواهیم یا چه رؤیایی برای دولت آینده در سر می‌پرورانیم وظیفه ملی اخلاقی و انسانی ما در شرایط ایران امروز این است که خودمان برچسب‌سازی نکنیم و برچسب‌های ناروا را از سر ایران دور کنیم، اندیشه‌ای برای «آواها» و بهبود زخم‌های جوانان ناامید آبانی در سر داشته باشیم. [۱]

*ما به آقای ربیعی عزیز عرض می‌کنیم که حتما آوای کوچک و خانواده او و همه بیماران پروانه‌ای کشورمان راضی به کرنش در برابر دشمن، تسلیم‌ و بر زمین افتادن پرچم کشور نیستند.

و این همان چیزی است که وینستون چرچیل، نخست وزیر اسطوره‌ای انگلیسی‌ها هم وقت نبرد با نازی‌ها و پیشنهاد صلح آنها، از مردمش دریافت و تحت عنوان "مقاومت" بر آن تأکید کرد. رخدادی که به نظر می‌رسد درس‌هایی بهتر از دیالوگ‌های پیکاسو برای ربیعی دارد!

چرچیل در پیامی به مردم انگلستان گفته بود: "ما امروز مجبوریم تنها در برابر فاشیسم مقاومت کنیم و من هیچ هدیه‌ای جز اشک و خون ندارم که به شما تقدیم کنم. می‌دانم روزهای مشقت‌باری را می‌گذرانیم ولی بدانید و قاطعانه بدانید پیروزی با ملل آزاد جهان و دموکراسی است. "

راه حل مشکلات کشور ایران در مقطع فعلی هم دوگانه "سازش یا اغتشاش" که برخی آقایان پیشنهاد می‌کنند، نیست! بلکه "مقاومت فعال" است.

همان مقاومتی که آقای ربیعی بهتر از همه می‌داند علیرغم تمام مشکلات کشور اما اثر بالای تحریم‌ها را طی ۴۱ سال گذشته به کمتر از میانگین ۳۰ درصد رساند، فقر مطلق ۶ درصدی ابتدای انقلاب را به کمتر از چند دهم درصد کشاند و توانست ایران را به اقتصاد منهای نفت برساند.

از باب کنایه نیز اگر در چند هفته آینده، چسب زخم بیماران عزیز پروانه‌ای هم در ایران تولید شود (که دور از دسترس جوانان و دانشمندان ایرانی نیست)؛ دیگر مشخص نیست آقای ربیعی به چه بهانه‌ای قصد یادداشت‌نویسی پیرامون تحریم‌ها را دارد؟

ماجرای «جوانان ناامید آبانی»! هم تأملات زیادی را می‌طلبد...

اینکه دولتی که خود بایستی مدافع وضع موجود که تماماً کارنامه خود اوست، باشد؛ اما تبدیل به پرچمدار ناامیدی و سیاه‌نمایی از وضع موجود شده است و حتی مدیرانش نیز از بیان دستاوردها می‌ترسند! [۲]

اینکه "فرماندهان فتنه اقتصادی" چگونه در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری از لزوم تظاهرات میلیونی علیه نظام اسلامی سخن گفتند!؟

و اینکه کلیدواژه "ناامیدی" چطور در قالب یک پروژه مشخص و به‌یکباره تبدیل به بیت‌الغزل اظهارات اصلاح‌طلبان شد و حالا دولت هم بدون هیچ سند و مدرک اثبات‌آمیزی آنرا تکرار می‌کند.

از این نکته هم بگذریم که سهم آنها که "کشتند و بردند و سوختند" یا به عبارتی اراذل و اوباش در ادبیات آقای ربیعی کجاست و چرا اغتشاشات آبان ۹۸ که در اثر عدم نظارت دولت بر قیمت‌ها و ایضا بی‌تدبیری دولت در عدم اجرای پیوست‌های عقلانی طرح اصلاح قیمت سوخت بروز یافت؛ به محتوایی برساخته به نام "جوانان ناامید آبانی" ربط داده می‌شود!؟

آیا این واژه‌سازی قرار است تقویت کننده همان تئوری دولت باشد که در اشاره به اغتشاشات معتقد است: "حکایت همچنان باقیست"؟ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

کارشناس مسائل بین الملل گفت:نامه نمایندگان آمریکایی در راستای انتقاد از دولت ترامپ، پذیرش شکست آمریکا در تحریم هاست.

به زودی شکست تحریم‌های آمریکا اعلام خواهد شد
عباس مقتدایی کارشناس مسائل سیاست خارجی درباره نامه‌ای که هفده عضو  مجلس نمایندگان آمریکا  در راستای انتقاد از فشار حداکثری دولت ترامپ بر مردم کشور ما اعمال کرده‌اند، اظهار کرد: روش سردمداران ایالات متحده آمریکا توجه ویژه به منافع مادی کشور خودشان است و از همه ابزار‌هایی نظیر حقوق بشر، پیمان‌ها و حضور در مجامع بین المللی برای دستیابی به این هدف بهره می‌گیرند.
او افزود: نباید رفتار‌های دولتمردان ایالات متحده آمریکا را با معیار‌های اخلاقی که مورد پذیرش مردم کشور خودمان است، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهیم. آن‌ها اخلاق سکولاری را به عنوان مبنای اساسی رفتار‌ها و هنجاری خود دارند.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
خلبان غلامحسین پورمحمد در سال۱۳۳۳  در چورس چشم به جهان گشود
تحصیلات ابتدایی را دردبستان مولوی چورس و دوره دبیرستان را در شهر خوی دبیرستان شمس به پایان برد.
دیپلم طبیعی(علوم تجربی) خودرا درسال ۵۴ در خوی دریافت نمودو به علت باهوشی و نخبگی در همان سال همراه با خلبان جعفرعلیزاده چورسی وارد دانشکده خلبانی  ارتش شده و پله های ترقی را یکی یکی طی نمودودر سال ۵۶ بعنوان خلبان هلی کوپتربا گذراندن دوره های زبان خارجه تخصصی زیر نظر استاتید خارجی با درجه ستوان فارغ التحصیل میشوند تادر خدمت آب و خاک این مرز و بوم شده و نگذارد هیچ عدوی به آن تجاوز و طمع کند.

آقای پورمحمد در اوایل جنگ تحمیلی در پایگاه هوانیروز کرمانشاه مشغول خدمت میشوندودین خود را به این آب و خاک ادا می کند.
از همرزمان خلبان  می توان از سرداران بزرگی مثل سرلشگرشهیدشیرودی،سرلشگرشهید
احمدکشوری،سهیلیان وشمشادیان و.....نام برد.
دراوایل سال ۵۷ دوره تخصصی و ویژه تاکتیکی عملیات توسط نیروهای آمریکایی در هوانیروز کرمانشاه با موفقیت می گذرانند.

هوانیروز کرمانشاه آن زمان از امن ترین پایگاههای هوانیروز جهان با حضور خلبانان رشید ایران به حساب می آمد.

آقای پورمحمد از سال ۷۱ تا۸۴ در هوانیروز کرمان مشغول خدمت میشوند و بعد از جنگ تحمیلی در حوادث طبیعی مثل زلزله و سیل و.....بعنوان نیروی واکنش سریع عمل کرده و برای امنیت و سلامتی مردم کشورش جانفشانی می کنند.

 در سال ۸۴ بعدسالها رشادت و جانفشانی برای کشور بادرجه سرهنگی بازنشسته میشوند اما زندگی خلبان عزیز درس مشقی میشود برای آیندگانی که می خواهند برای وطن افتخار بیافرینند بویژه برای  چورسی هایی که با دیدن چنین چهره های درخشان بر خود خواهند بالید و هرگز فراموش نخواهند که خواستن ،توانستن هست.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic