چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

به گزارش چورس نیوزجلسه مشترک هیات های اجرایی ؛نظارت وبازرسی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای

اسلامی به منظور هماهنگی های لازم جهت تحویل صندوق های اخذ رای به نمایندگان فرماندار و تجهیز و حسن

برگزاری انتخابات در شعب اخذ رای به ریاست  فرماندار شهرستان؛  دادستان واعضای جلسه درسالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

بنابه این گزارش فرماندارشهرستان با اشاره به قانون انتخابات گفت: هیات های برگزار کننده انتخابات باید درراستای

رعایت حقوق دیگران وجلوگیری ازتخلفات احتمالی ضمن رعایت عدم جانبداری از کاندیداها وحفظ امانت داری زمینه

برگزاری انتخاباتی باشکوه وحضور حداکثری مردم را فراهم نمایند.


ایشان همچنین درادامه به تجهیز شعبات اخذ رای وآماده سازی شعب درروز رای گیری وتوجیه عوامل شعبه ونمایندگان


فرماندار توسط هیات اجرایی ونظارت تاکید کرد


◾️ودرادامه اداره اوقاف وامور خیریه هماهنگی های لازم را بامساجدی که محل شعبه تعیین گردیده را انجام و همچنین


مسیرگشایی ؛ مسیر وآدرس محورهای مواصلاتی روستایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش چورس نیوز هفتمین جلسه ستاد پیشگیری ؛هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان چایپاره


باموضوع آمادگی اعضای ستاد برای روز انتخابات به ریاست دکتر محمدی ایروانلو فرماندارشهرستان واعضای جلسه در


سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.


بنا به این گزارش فرماندار شهرستان با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای


اسلامی گفت: براساس قانون انتخابات همه دستگاه اجرایی باید برای برگزاری انتخابات با تعامل و همکاری مطلوب


شرایط را برای برگزاری انتخاباتی سالم ، پرشور و با حضور حداکثری مردم در شهرستان  فراهم نمایند .


ایشان همچنین باتاکید بر مسیر گشایی محورهای مواصلاتی صعب العبور شهرستان خواستار تعامل اعضای ستاد جهت


برف روبی بااداره راهداری وحمل ونقل جاده ای شدند.


وی در ادامه براستفاده از ظرفیت بخش خصوصی ونیز پیمانکاران حاضر در منطقه درمواقع اضطراری تاکید وهمچنین هر


گونه قصور واهمال کاری در امر بازگشایی مسیرهاوعدم همکاری ادارات را غیر قابل قبول دانسته وبا متخلفین برخورد

قانونی خواهد شد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 26 بهمن 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398
کرونا

یکی از دانشجویان بازگشته از چین گفت: از زمانی که وارد ایران شدیم طبق تدابیر پزشکی ما باید در قرنطینه قرار می‌گرفتیم تا سلامتی‌مان بررسی شود.

به گزارش چورس نیوز، یکی دانشجویان ایرانی مقیم چین که به کشور بازگشته‌اند و در قرنطینه هستند درباره شرایط خود اظهار کرد: تقریبا ۲۵ دسامبر بود که از سوی دانشگاه به ما اطلاع دادند یک بیماری خطرناک در شهر ووهان مشاهده شده است. از ما خواسته شد که خود را به طور کامل ایزوله کرده و بهداشت فردی را رعایت کنیم و شستشوی مدام دست و صورت را فراموش نکنیم.

او گفت: این بیماری ۲۵ ژانویه به اوج خود رسید و موجب شد کل یک شهر در قرنطینه کامل قرار بگیرد. دولت چین هم تمام تلاش و همت خود از احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی گرفته تا پخش کردن نیروهای پزشکی خود در سرتاسر شهر ووهان برای درمان افراد مبتلا به این بیماری را انجام داد. همچنین نیروهای امدادی شهرهای دیگر چین هم به ووهان آمدند تا کمک‌های مردمی چندین برابر شود.

این دانشجو ادامه داد: در شهر ووهان حتی کسانی که به  ویروس کرونا مبتلا نشده بودند هم نباید از داخل منزل خود خارج شده و در سطح شهر تردد کنند.  در صورت نیاز به بیمارستان یا درمان از شماره‌ای که در اختیار تمام افراد قرار گرفته بود و تاکسی‌های مخصوص انتقال کننده می‌توانستند بهره ببرند. تمام هزینه‌های چکاپ از طرف دولت چین برای افراد رایگان شده بود.

او بیان کرد: از زمانی که وارد ایران شدیم طبق تدابیر پزشکی ما باید در قرنطینه قرار می‌گرفتیم تا از سلامتی کامل ما آگاه می‌شدند. خوشبختانه با بررسی‌های لازم هیچ کدام از افراد به ویروس کرونا مبتلا نشده‌اند.

یکی دیگر از این دانشجویان بازگشته از چین گفت: شرایط قرنطینه شدن افراد با هم متفاوت است، زیرا برخی افراد داخل خوابگاه یا درسطح شهر زندگی می‌کردند که برای خرید مایحتاج خود نیاز داشتند با مترو یا اتوبوس مسافت طولانی را طی کنند.

ارتباط تمام افراد در دوره قرنطینه تنها از طریق گوشی همراه و دنیای مجازی بود و نمی توانستند به خارج از محل قرنطیه بروند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسیارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
خانم دکتر لیلا متولی در سال ۱۳۵۸در خانواده ای پرجمعیت و کاری  در چورس بدنیا آمد ابتدایی و اول راهنمایی را در چورس و دبیرستان را در شهر خوی به پایان برد.
خانم دکتر دیپلم خود را درسال ۷۶ با معدل ۱۹/۳۰دررشته علوم تجربی اخذ و در همان سال با رتبه ۷۲۱ در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه پذیرفته شده تا بتواند پشت سر  خواهر خود خانم دکتر زهرا متولی، موفقیتهای خانواده را بیشتر نماید.

خانم متولی در سال ۸۳ بعد از ۷سال تحصیل در رشته پزشکی فارغ التحصیل میشوند و حدود دو سال در درمانگاه شبانه روزی شهرقره ضیالدین برای خدمت پزشکی به مردم منطقه خود مشغول طبابت میشوند.
خانم دکتر متولی در سال ۸۵ موفق به قبولی در رشته تخصصی زنان و زایمان از دانشگاه علوم پزشکی تبریز شده ودرسال ۸۹ با رتبه عالی فارغ التحصیل میشوند تا با تخصص و تجربه علمی خود در خدمت جامعه پزشکی کشور باشد.
خانم دکتر عزیز حدود ۸ سال بعد دریافت تخصص خود ، در استان هرمزگان مشغول طبابت و کار پزشکی می شوند تا دین خود را به مردم کشورش ادا نماید.
خانم دکتر اکنون در شهر تبریز در بیمارستانهای استاد شهریار ،امام سجاد و الغدیر تبریز مشغول بوده همچنین مطب شخصی ایشان  در خیابان ۱۷ شهریور تبریز ساختمان ایران دایر می باشد و عزیزان می،توانند برای مداوا  و احساس افتخار و غرور مراجعه نمایند. و ببینند که چورس عزیز چه چهره های ماندگاری را پرورش داده است تا بتوانیم  چورسمان را به ابهت و بزرگی گذشته اش برگردانیم.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
خانم دکتر زهرا متولی در سال ۱۳۵۶ درخانواده ای مذهبی ،جدی و کاری در چورس چشم به گیتی گشود.
ابتدایی و راهنمایی را در چورس بعنوان دانش آموز ممتاز مدارس به پایان برد.
دبیرستان را در خوی دررشته علوم تجربی آغاز،و دیپلم خود را در سال ۷۴ با معدل ۱۹/۸۲ اخذ نمود ودر سال ۷۵ با رتبه عالی ۱۴۱ در رشته علوم پزشکی دانشگاه تبریز قبول شد.
خانم متولی از ابتدایی تادبیرستان
 از دانش آموزان ممتاز مدرسه و در بسیاری ازدروس با معلمان خود در تدریس و راه حل مسایل جر و بحث می نمود و بیشتر وقتها منطق درست حل کردن مطالب با خانم دکتر بودند.

خانم متولی در سال ۸۲ با رتبه عالی بعنوان پزشک فارغ التحصیل میشوند ودر درمانگاه های قره ضیالدین،خوی در خدمت مردم ایران اسلامی طرح خود را می گذراند و در سال ۸۵  در رشته تخصصی طب فیزیکی و توان بخشی دانشگاه تبریز قبول شده ودر سال ۸۸ بارتبه۴کشوری
با عنوان پزشک متخصص طب فیزیک فارغ التحصیل شده تا بتواند باتخصص خود گرهی از مشکلات بیماران باز نماید.

دکتر بزرگوار در بیمارستانهای امام خمینی ارومیه.مدنی خوی بعنوان متخصص در خدمت جامعه پزشکی بودند.

خانم دکتر متولی متخصص طب فیزیکی و توان بخشی اکنون در شهر خوی دارای مطب بوده و مشغول طبابت بیماران از اقصا نقاط استان می باشند.

✅ باشد که خانم دکتر متولی الگو باشند برای،تمام دانش آموزان و آینده سازان ایران اسلامی بخصوص  مناطق محروم که نبود امکانات را بهانه درس نخواندن و سعی و تلاش نکردن خود می کنند بویژه چورسی های عزیز

ودر آخر ما چورسی هابر خود می بالیم و افتخار می کنیم به داشتن چنین چهره های،ماندگار

یوسف غیورزاده
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 12 بهمن 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
استاد مجتبی طاهری در سال ۱۳۱۶در خانواده ای باسواد و اصیل بدنیا آمد پدربزرگ ایشان در آن زمان از سیاستمداران بنام مشروطیت در آذربایجان و از شاعران نامور زمان خودبا تخلص حسام چورسی بود.ابتدایی را در چورس و مرحوم نادرخان از معلمان استاد بوده که بعدا آقای طاهری معلم ،معلم خودمیشوند.
دبیرستان را درشهرهای خوی.ماکو و دیپلم شان را درشهر تبریز دریافت می کنند.استاد بزرگوار از معدود دانش آموزانی در منطقه بودندکه در آن زمان موفق به اخذ مدرک دیپلم میشوند.
درسال ۱۳۳۵ وارد آموزش و پرورش شده ودر اوایل معلمی در شهرهای خوی و ماکو مشغول تدریس شده ودر سال ۱۳۳۷در دبستان مولوی چورس ،که ایشان زمانی در آن درس خوانده بود همکار معلمان قبل خود میشود و کمک می کند تا معلم سابقش مدرک ششم را که نداشته بود اخذ کند.
وآقایان موسوی،قرقره چی،سیداشرفی،اشرفی،
مرحوم نادرخان،امین زاده،عطاری،امینی،نورآبادی
محله قاضی،از همکاران استاد در آن زمان بودند.
آقای طاهری عزیز بعد سالها تجربه درسالهای ۴۴،۴۵،۴۶مدیر مدرسه مولوی میشود تا تجارب معلمی،خود را به همکاران معلم خود انتقال دهد.


از شاگردان آقا مجتبی می توان به چهره ماندگار چورس خلبان عباسعلی یوسف زاده اشاره نمود.

استاد عزیز درسال ۱۳۴۶ بعلت قبولی از دانشگاه تبریز وحائز  رتبه تک رقمی در آزمون دانشگاه در رشته ادبیات  به تبریز منتقل شده ودرسال ۵۰ با عنوان دانشجوی ممتاز فارغ التحصیل شده و موفق به دریافت تقدیر نامه از اسدالله علم نخست وزیر وقت میشود.

و از سال ۵۰ دردبیرستانهای تبریز مشغول تدریس شده و از معلمان نامی و نمونه تبریز  به حساب می آمدند و حتی جمعه ها استاد بزرگوار در کلاس درس حاضر شده و تعداد دانش آموزان به ۶۰نفر می رسیدو چندین نوبت نیز بعنوان طراح سوالات نهایی کشور انتخاب میشوند.
و بعنوان آچار فرانسه در تدریس خیلی از دروس از استاد عزیز در تمامی مدارس تبریز،استفاده می شده است.

آقای طاهری چندین سال بعنوان هیات مدیره تعاونی مصرف و مسکن فرهنگیان شهر تبریز انتخاب میشوند تا علاوه بر مشکل دانش آموزان،
گرهی ازمشکلات فرهنگیان عزیز را نیز باز کنند.
چهره ماندگار چورس در سال ۱۳۶۱ بازنشسته میشوندتا در تربیت فرزندان خود بیشتر تاثیر گذارباشند ودر این مقوله نیز استاد عزیز موفق بودند پسر بزرگشان استاد دانشگاه میشود و پسر کوچکشان مهندسی کشاورزی ودر جهاد کشاورزی مشغول هست و دختر خانمشان بعنوان پرستار.
چورسی ها با مشاهده چنین بزرگانی بر خود می بالند و بر دیگران اثبات اینکه چورس مهدتمدن ،فرهنگ،علم بوده و تا ابد خواهد بود.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
با این رژیم غذایی دچار لختگی خون می شوید
محققان با مطالعه بر روی موش ها دریافتند رژیم غذایی سرشار از پروتئین منجر به تشکیل پلاک های بیشتری در عروق خونی شده و احتمال لختگی خون افزایش می یابد.

به گزارش چورس نیوز به نقل از مهر محققان دانشکده پزشکی واشنگتن موش‌های تغذیه شده با رژیم غذایی سرشار از پروتئین را به منظور ایجاد عمدی تصلب شریان مورد مطالعه قرار دادند. برخی موش‌ها با رژیم غذایی چرب همراه با میزان بالا پروتئین و برخی دیگر هم با رژیم غذایی چرب حاوی میزان پروتئین کم تغذیه شدند.

محققان مشاهده کردند موش‌های تغذیه شده با رژیم غذایی چرب و پروتئین بالا مبتلا به تصلب شریان شدیدتری شده بودند؛ آنها در مقایسه با موش‌های تغذیه شده با رژیم غذایی چرب با میزان پروتئین عادی، حدود ۳۰ درصد پلاک بیشتری در عروق خونی شأن داشتند.

«بابک رازانی»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «در موش‌های تغذیه شده با رژیم غذایی حاوی میزان پروتئین زیاد، پلاک‌های شأن قبرستان ماکروفاژها بود. بسیاری از سلول‌های مرده در مرکز پلاک، آن را بی نهایت بی ثبات و مستعد پارگی می‌کنند. با عبور جریان خون از پلاک، نیروی ناشی از فشارخون بالا، فشار زیادی بر آن قسمت وارد می‌کند. چنین موقعیتی منجر به حمله قلبی می‌شود.»


محققان متوجه شدند پروتئین مصرفی بعد از هضم به بلوک‌های سازنده پلاک موسوم به اسیدآمینه‌ها تجزیه می‌شوند. اسیدهای آمینه اضافی حاصل از رژیم غذایی سرشار از پروتئین موجب فعال شدن پروتئین در ماکروفاژهای موسوم به mTOR می‌شود. سیگنال‌های ناشی از mTOR موجب توقف توانایی سلول‌ها در پاکسازی بقایای سمی پلاک شده و در نتیجه زنجیره منتج به مرگ ماکروفاژها متوقف می‌شود.

محققان دریافتند برخی اسیدآمینه‌ها بخصوص leucine و arginine بسیار در فعال سازی mTOR نقش دارند.

به گفته رازانی، « leucine به مقادیر زیاد در گوشت قرمز موجود است.»ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1398

بنا به گزارش کمیسیون بهداشت چین، تعداد تلفات ویروس کشنده «کرونا» در این کشور نیمه‌شب گذشته به ۷۶ تن افزایش یافت.

مقام‌های کمیسیون بهداشت چین اعلام کردند که تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کشنده «کرونا» در استان «هوبی» که شهر «ووهان» را نیز دربرمی‌گیرد، نیمه‌شب گذشته (یکشنبه) از ۵۶ تن به ۷۶ تن افزایش یافت.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان ضمن بررسی میدانی ونشست بااعضای شورای اسلامی ،دهیار واهالی روستای علی آباد از نزدیک در جریان مسائل ومشکلات این شورا قرار گرفت.


بنابه این گزارش دکتر محمدی در حاشیه این بازدید از این روستاکه با حضور بخشدار و جمعی از روسای ادارات انجام شد با اشاره به اینکه بازدید از روستاها از مهمترین اولویتهای کاری  است بیان کرد : این بازدیدها بصورت مستمر از روستاهای مختلف شهرستان باهدف حل مسائل ومشکلات اهالی انجام خواهد گرفت.

ایشان مهمترین مشکلات مردم روستای علی آبادرا ،منابع طبیعی ، آب شرب ،ومدرسه عنوان کرد و گفت: حل این مشکلات  با جدیت مورد پیگیری  مدیران شهرستان قرار خواهد گرفت.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره دکتر محمدی ایروانلو فرماندار شهرستان طی نشستی با اتاق اصناف ؛روسای اتحادیه های صنفی و جمعی از بازاریان وکسبه جهت حضور گسترده اصناف درانتخابات پیش روموردبحث وبررسی قراردادند.

بنابه این گزارش دکتر محمدی ایروانلو فرماندارشهرستان بااشاره به نقش بازاریان واصناف و کسبه در اقتصاد شهرستان ورونق تولید گفت : در برهه کنونی انتظار از اصناف کمک به ایجاد شور وشوق در جامعه برای شرکت در انتخابات است.


ایشان با بیان اینکه بازاریان واصناف با ایفای نقش در مسائل اجتماعی ؛ فرهنگی در تمام مراحل پیروزی انقلاب اسلامی وقبل از آن همراه مردم بودند و سختی های مسیر انقلاب وجنگ تحمیلی باحضور این قشر هموارتر شده است.

دکتر محمدی درادامه گفت: جامعه عظیم بازار همواره در عرصه های مختلف بخصوص در انتخابات نقش انکار ناپذیری داشته وآراء این قشر میتواند درتعیین نماینده موثر باشد ولی دراکثر مواقع خواسته ها ودغدغه های بازاریان درتصمیمات مجلس شورای اسلامی نادیده گرفته میشود.وی درادامه گفت: پیشنهاد میشود با حمایت از کاندیداهای اصلح مورد حمایت بازار و انتخاب افراد قابل اعتماد وشایسته مطالبات بازاریان رانهادینه کرد.

ایشان با اشاره به اهمیت حضور گسترده مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : اصناف مردمی ترین قشر جامعه هستند وبراین اساس بایستی شرایط وبسترهای لازم را برای حضور حداکثری مردم فراهم نمایند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic