چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 31 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 30 مرداد 1398ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره مراسم افتتاح استخرذخیره آب کشاورزی روستای بهستان وکلنگ زنی ۲۲ واحدمسکن مددجویان بهزیستی  باحضورمحمدی ایروانلوفرمانداروسردارفرماندهی سپاه شهدای استان حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی امام جمعه وناحیه مقاومت بسیج دادستان وجمعی ازمسولین شهرستان برگزارشد.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

بنابه این گزارش محمدی ایروانلوفرماندارضمن گرامیداشت یادوخاطرشهیدان رجایی وباهنر وتبریک فرارسیدن هفته دولت گفت هفته دولت فرصتی گرانبها برای دولتمردان نظام جمهوری اسلامی است که خدمات ودستاوردهای دولت را درحوزه های مختلف به ملت که پشتوانه عظیم دولت هستنداطلاع رسانی نمایند .ادارات ونهادهای شهرستان نیزبایددراجرای هرچه بهتربرنامه هاهمکاری ومشارکت لازم راداشته باشند.

ازمهم ترین پروژه های شاخص کلنگ زنی درهفته دولت

۱-گازرسانی به۶روستای محورتاج خاتون

۲-ساماندهی پارک ملت

۳-افتتاح۳۵ واحدمسکن روستایی

۴-پایگاه سلامت شهری وروستائی شماره ۱

۵-بهسازی ومقاوم سازی مسکن روستایی عنوان شد.

درادامه جلسه درخصوص هرچه باشکوه تربرگزارنمودن برنامه های این هفته پروژه های آماده و قابل افتتاح وهمچنین زمان وترتیب برنامه هاتصمیمات لازم اتخاذگردید.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 29 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398
چورس
  #چورس_اولین_شهری_ در_جهان_است که_ده_شد

اندیمشک؛
تنها شهری است در خاورمیانه که سه تا سد مطرح جهانی دارد و بیش از ۸۰ درصد برق کشور را تامین میکند.

پاوه ؛
شهری بدون حتی یک چراغ قرمز !!

لار؛
تنها شهر بدون کوچه در خاورمیانه !!!
بعد از زلزله ای که
شهر رو کامل ویران کرد به اینگونه طراحی شد .

ورامین؛
شهر بی دخانیات !!!
حتی در مغازه ها هم سیگار فروخته نمیشود.

چالدران؛
شهر بدون کولر !!!
دمای هوا به نحویست که در چله ی تابستان هم نیازی به کولر ندارند.

اردکان؛
پولدارترین شهر ایران
بدلیل معادن فراوان و ابرکارخانه های شخصی ، گردش حساب  بانکهای آن نسبت به جمعیت 24 برابر تهران بزرگ !!!

تبریز؛
شهر بی گدا !!!
جلفا؛
شهری بدون گورستان !!!
مردم برای دفن شدن به روستاهای اطراف فرستاده میشوند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو فرماندار ضمن تقدیراز مهمانان استانی گفت مسولین دراجرای پروژه های خود میبایست جدیت را سرلوحه کارهای خود قرارداده وباتدبیر وبرنامه ریزی مناسب اولویت کاری خودرادراتمام پروژه های نیمه تمام قراردهند وبااشاره به وضعیت موجود اقتصادی  وچالش های اعتباری وشرایط سخت کشور ازلحاظ تحریم وتنگناهای اقتصادی گفت مدیران ودستگاههای اجرایی باید کاهش هزینه های غیرضروری رادر دستور کارخود قراردهند وامیداست بتوانیم باتلاش وبرنامه ریزی صحیح ازبحرانهای اقتصادی موفق عبورکنیم. 

          وبااشارهبه تمدیدسال مالی سال 97 تاانتهای شهریور ماه امسال خواستار پیگیری اعتبارات تخصیصی وتعیین تکلیف جذب حداکثری اعتبارات ازسوی هریک ازدستگاههای اجرایی شهرستان شدند.ایشان همچنین برشفاف سازی اعتبارات ملی تخصیص یافته به هریک از دستگاههای اجرایی توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی شده وخواستارارایه آن به شهرستلنها جهت پیگیریهای بعدی شدند. .  

                                                                                                                                                                                     درادامه بابایی معاونت بودجه سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان بااشاره به بحث آمایش سرزمین استان اظهار امیدواری کردند تا دو ماه آینده این موضوع به اتمام رسیده و خروجی آن موجب جهت دهی به استان در راستای اجرای پروژه های پیشران و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و صیانت از منابع برای نسلهای آینده خواهد بود.

در ادامه برخی از ادارات شهرستان در خصوص طرحهای خود و نیازهای بودجه ای مرتبط با آن، مطالبی را عنوان و لیست اعتبارات پیشنهادی توسط دبیر کمیته قرائت ومسولین ادارات درباره آخرین اقدامات وپروزه های درحال اجراگزارشی ارایه نمودندارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ﺑﺮﺍﯼ "ﺁﺩﻣــﻬﺎ" ﺧــﺎﻃﺮﻩ ﻫﺎﯼ "ﺧـــﻮﺏ" ﺑﺴﺎﺯ.
ﺁﻧﻘـــــــﺪﺭ ﺑﺮﺍﯾﺸﺎﻥ "ﺧﻮﺏ" ﺑﺎﺵ

ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﺭﻭﺯﯼ ﻫﺮﭼﻪ ﺑﻮﺩ "ﮔﺬﺍﺷﺘـــﯽ" ﻭ "ﺭﻓـــﺘﯽ" ....!!

ﺩﺭ "ﮐﻨﺞ ﻗﻠﺒﺸـــﺎﻥ" ﺟﺎﯾﯽ ﺑﺮﺍﯾﺖ ﺑﺎﺷﺪ ..

ﺗﺎ ﻫﺮاﺯﮔﺎﻫﯽ ﺑﮕﻮﯾﻨﺪ: "ﮐــــﺎﺵ ﺑـــﻮﺩ" ..!

ﻫﺮاﺯﮔﺎﻫﯽ ﺩﺳﺖ ﺩﺭﺍﺯ ﮐﻨﻨــﺪ ﻭ ﺑﺨــﻮﺍﻫﻨﺪ "ﺑــﺎﺷﯽ" !

ﻫﺮاﺯﮔﺎﻫﯽ "ﺩﻟﺘﻨـــﮓ" ﺑﻮﺩﻧﺖ ﺷﻮﻧﺪ ..

ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻢ "ﺳﺨـــــﺖ" ﺍﺳﺖ ...

ﻭﻟـــــــﯽ ...عزیزم ﺗﻮ "ﺧــــــــــﻮﺏ ﺑﺎﺵ"...


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 مرداد 1398


آنقدر خوب باشید که ببخشید، امّا آنقدر ساده نباشید که دوباره اعتماد کنید!اگر احساس افسردگی دارید، درگیر گذشته هستید.
اگر اضطراب دارید، درگیر آینده!
و اگر آرامش دارید، در زمان حال به سر می‌برید.یک نكته را هرگز فراموش نكنید:
لطف مکرّر، حقّ مسلّم می‌گردد!
پس به اندازه لطف کنید...

قدر لحظه‌ها را بدانید!
زمانی می‌رسد که دیگر شما نمی‌توانید بگوئید جبران می‌کنم.از کسی که به شما دروغ گفته نپرسید: چرا؟
چون سعی می‌کند با دروغ‌های پی‌درپی، شما را قانع كند!

هیچ بوسه‌ای جای زخم‌زبان را خوب نمی‌کند!
پس مراقب گفتارتان باشید...جادّه‌ی زندگی نباید صاف و هموار باشد وگرنه خوابمان می‌برد!
دست ‏اندازها نعمت بزرگی هستند...

و نکته‌ی آخر :
هیچوقت فراموش نكنید كه :
" دنیا تكرار نمی‌شود ....پس زندگی کنید
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 21 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 20 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 18 مرداد 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 17 مرداد 1398
اگر میخواهید فشار خون  تان بالا نرود بخوانید
دلایل بی شماری برای ترک سیگار وجود دارند. اگرچه بسیاری از افراد سیگاری آنها را نادیده می گیرند، اما این عادت مضر موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود. سموم موجود در سیگار دیواره رگ های خونی را تخریب می کنند که موجب التهاب و تنگ شدن سرخرگ ها می شود.

به گزارش چورس نیوز افراد بسیاری در جهان به فشار خون بالا مبتلا هستند و از آنجایی که این شرایط معمولا با بروز علائمی همراه نیست برخی حتی از ابتلا به آن آگاه نیستند. بر همین اساس است که به پرفشاری خون لقب «قاتل خاموش» را داده اند.

 فشار خون بالا یا پرفشاری خون دارای عوامل خطرآفرین بسیاری است. اگرچه این شرایط در ابتدا با بروز هیچ علائمی همراه نیست، با گذشت زمان، می تواند به بیماری قلبی منجر شود.

درمان فشار خون بالا ممکن است شامل تجویز برخی داروها و درمان های پزشکی دیگر شود. با این وجود، شما معمولا می توانید این شرایط را با ایجاد تغییر در برخی عادات خود نیز کنترل کنید.
تغییر سبک زندگی به منظور کاهش فشار خون

پرفشاری خون به معنای افزایش فشار خون به سطوحی ناسالم است. این یک اختلال است و می تواند به آسیب دیدگی رگ های خونی منجر شود. این در شرایطی است که فشار خون بالا ممکن است به واسطه تنگ یا مسدود شدن سرخرگ ها شکل گرفته بگیرد.

زمانی که فشار خون سیستولیک برابر یا بیشتر از 140 میلیمتر جیوه بوده یا فشار خون دیالوستیک برابر با بیشتر از 90 میلیمتر جیوه باشد، پزشکان این شرایط را به عنوان پرفشاری خون در نظر می گیرند. سطوح عادی فشار خون برای فشار سیستولیک 120 میلیمتر جیوه و برای فشار دیالوستیک 80 میلیمتر جیوه است.


همان گونه که پیشتر اشاره شد، جنبه نگران کننده این شرایط  عدم بروز علائم و بی اطلاعی فرد از ابتلا به پرفشاری خون است. از این رو، تشخیص این شرایط می تواند دشوار باشد. بر همین اساس است که چکاپ های منظم و البته بهبود شرایط سبک زندگی برای پرهیز از مواجهه با پرفشاری خون اهمیت دارند.

در ادامه با برخی تغییرات سبک زندگی که می توانید برای مقابله با فشار خون بالا یا پیشگیری از ابتلا به این شرایط مد نظر قرار دهید، بیشتر آشنا می شویم.


افزایش فعالیت بدنی

اگر به پرفشاری خون مبتلا هستید، انجام ورزش یکی از بهترین روش ها برای مقابله با این شرایط است. ضربان قلب و نرخ تنفس طی فعالیت بدنی افزایش می یابند که به تقویت قلب کمک کرده و از این رو دشواری کمتری در پمپاژ خون دارد. بر همین اساس، ورزش می تواند برای کاهش فشار خون مفید باشد.

مطالعه ای که در سال 2013 انجام شد، نشان داد سالمندان کم تحرکی که انجام تمرینات هوازی را آغاز کرده بودند، کاهش 3.9 درصدی فشار خون سیستولیک و 4.5 درصدی فشار خون دیالوستیک را تجربه کردند.

سه یا چهار جلسه ورزشی حداقل 40 دقیقه ای در هفته توصیه شده است. شدت تمرینات ورزشی می تواند از متوسط یا شدید باشد که این به سطوح سلامت و آمادگی جسمانی فرد بستگی دارد. اگر به یک مشکل قلبی مبتلا هستید، بهتر است زیر نظر یک فرد متخصص ورزش کنید.
کاهش مصرف قندها

قندها و کربوهیدرات های پالایش شده اثر چشمگیری بر افزایش وزن و فشار خون کنترل نشده دارند. اگرچه این مواد از اجزا رایج در بیشتر رژیم های غذایی هستند، بهتر است مصرف آنها محدود شود. مطالعات علمی نشان داده اند که یک رژیم غذایی با محتوای کم قندها و کربوهیدرات های پالایش شده می تواند به کاهش فشار خون بالا کمک کند.

از سوی دیگر، یک رژیم غذایی با محتوای محدود قندها و کربوهیدرات های پالایش شده می تواند به احساس سیری برای مدت زمان طولانی‌تر کمک کند زیرا گزینه های بهتر مانند پروتئین ها، چربی های سالم و کربوهیدرات های کامل جایگزین آنها شده اند.
مصرف پتاسیم بیشتر و سدیم کمتر

بخشی از بهبود سبک زندگی شامل تغییر در عادات غذایی می شود. در همین راستا و برای مقابله با فشار خون بالا بهتر است میزان مصرف پتاسیم خود را افزایش داده و سدیم کمتری مصرف کنید. پتاسیم به کاهش تنش در رگ های خون کمک می کند و آثار نمک را نیز کاهش می دهد.

با این وجود، رژیم های غذایی با محتوای پتاسیم بیش از حد نیز می توانند برای سلامت کلیه های انسان مضر باشند. از این رو، پیش از افزایش مصرف این ماده معدنی با پزشک خود مشورت کنید.


از جمله منابع غذایی خوب برای پتاسیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- محصولات لبنی کم چرب

- ماهی های چرب، مانند سالمون

- میوه ها، مانند موز، زردآلو، آووکادو، و پرتقال

- سبزیجات، مانند سیب زمینی شیرین، سیب زمینی، گوجه فرنگی و اسفناج

سدیم در بسیاری از غذاهای موجود در بازار وجود دارد. برچسب غذاها را پیش از خرید مطالعه کرده تا از میزان سدیم موجود در آنها آگاه شده و در صورت نیاز محصول دیگری را انتخاب کنید.
پرهیز از تنباکو


دلایل بی شماری برای ترک سیگار وجود دارند. اگرچه بسیاری از افراد سیگاری آنها را نادیده می گیرند، اما این عادت مضر موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب می شود. سموم موجود در سیگار دیواره رگ های خونی را تخریب می کنند که موجب التهاب و تنگ شدن سرخرگ ها می شود.

افرادی که در معرض دود دست دوم سیگار قرار می گیرند نیز از آثار مخرب آن در امان نیستند. بر همین اساس، پرهیز از سیگار از اهمیت ویژه ای برای کمک به کاهش فشار خون بالا یا پرهیز از ابتلا به این شرایط برخوردار است.
کنترل استرس

در صورت ابتلا به پرفشاری خون، برخورداری از مهارت های مدیریت استرس عاملی کلیدی برای ایجاد تغییر در سبک زندگی است. اگرچه ممکن است افراد بسیاری آن را دست کم بگیرند، اما استرس می تواند موجب تشدید بسیاری از بیماری ها شود.

شما می توانید استرس خود را با کمک برخی تکنیک های تن‌آرامی کنترل کنید که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- یوگا و مدیتیشتن

- تمرینات تنفس عمیق

- مطالعه یک کتاب

- طب سوزنی و ماساژ


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 مرداد 1398

در ابتدای اورامان کردستان، خانه هایی تاریخی بر قامت کوه جای گرفته و با چیدن سنگ ها بر روی هم به صورت پلکانی ساخته شده و روستا تاریخی و زیبای پالنگان را تشکیل داده اند.
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 15 مرداد 1398
Image result for ‫یاد ایام چورس‬‎


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic