چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

استیضاح ترامپ تصویب شد اما سوال اینجاست که این موضوع چقدر می تواند بر روی سرنوشت سیاسی ترامپ اثر بگذارد؟

اسیتضاح دونالد ترامپ بالاخره تصویب شد، اما رئیس جمهور آمریکا هنوز خودش را از تک و تا نیانداخته و برای دموکرات ها قلدری می کند و خواستار محاکمه خودش شده است.  در تازه ترین واکنش به آنهایی که پایش را به پرونده استیضاح کشاندند، نامه ای خشمگینانه نوشت و انگشت اتهام را به سوی نانسی پلوسی که باعث و بانی این وضعیت برای رئیس جمهور بود، دراز کرد.

استیضاح، فانتزی یا شیادی؟

ترامپ ۵ صفحه برای نانسی پلوسی، نماینده دموکرات پارلمان نامه نوشت تا به او ثابت کند که روند استیضاح یک شیادی بزرگ است.

رئیس‌جمهور آمریکا در نامه‌ای شدیداللحن به رئیس مجلس نمایندگان آمریکا دموکرات‌ها را به دلیل تلاش برای پیشبرد استیضاح، به سوء استفاده از اختیارات خود و تضعیف دموکراسی آمریکا متهم کرده است. «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز سه‌شنبه در نامه‌ای شدیداللحن به «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، دموکرات‌ها را به تضعیف دموکراسی آمریکا از طریق تلاش برای استیضاح رئیس‌جمهور متهم کرد. به گزارش فارس او در خط به خط این نامه پنج صفحه‌ای به شدت از دموکرات‌ها به دلیل اصرار برای استیضاح او انتقاد کرده و مدعی شده است که دموکرات‌ها در حال سوء استفاده از اختیارات خود هستند و استیضاح هم اهدافی حزبی را دنبال می‌کند.

در مقدمه این نامه آمده است: «این نامه را برای ابراز شدیدترین و محکم‌ترین اعتراض خودم به جنگ حزبی استیضاح که از سوی دموکرات‌های مجلس نمایندگان دنبال شده، می‌نویسم. این استیضاح، سوء استفاده‌ای بی‌سابقه و غیرقانونی از قدرت توسط قانونگذاران دموکرات است که در طول نزدیک به دو و نیم قرن تاریخ قانونگذاری آمریکا، نظیر نداشته است.» ترامپ در این نامه همچنین دموکرات‌ها را به زیر پا گذاشتن سوگند نمایندگی متهم کرده.

برای رئیس جمهور آمریکا این روزها همه چیز به موفقیت و عدم موفقیتش در انتخابات ۲۰۲۰ خلاصه می شود. او از اینکه استیضاح دموکرات ها به نتیجه برسد، چندان نگرانی ندارد چون پشتش به سنا و نمایندگان جمهوری خواه آن گرم است. اما واهمه او از تاثیری است که روند استیضاح ممکن است بر روی انتخابات بگذارد. واقعیت این است که به چهره ترامپ پس از آغاز این ماجرا خدشه وارد شده، اما این خدشه به اندازه ای نبوده است که طرفداران سنتی اش را ناامید کند. او پیش از این درگیر پرونده های گوناگونی بوده و سرانجام توانسته با کمترین دردسر ممکن خودش را از وضعیت باخت خارج کند. ماجرای استیضاح هرچند نشان می دهد که ترامپ برخلاف شعارهایش به منافع آمریکا بی توجه بوده و رقابت های شخصی را بر درستکاری سیاسی ارجح می داند، اما این مساله برای رای دهندگان جمهوری خواه که رویای«اول آمریکا» را در سر دارند چندان حاد به نظر نمی رسد. برای همین است که با وجود همه پیچ و خم ها، هنوز ترامپ در نظرسنجی های انتخاباتی بالاتر از دیگران قرار می گیرد.

گراهام یکی از جمهوری خواهان متحد ترامپ به تازگی به واشنگتن پست گفته که اگر استیضاح ترامپ به جایی نرسد، او قدرتمندتر خواهد شد. به نظر می رسد گراهام برخلاف همیشه که به زیاده گویی مشهور است، اینبار به معضل با اهمیتی پرداخته است. در مورد اینکه آیا استیضاح به شهرت ترامپ لطمه می زند یا او را قوی تر از گذشته می کند دو نظریه وجود دارد. برخی از ناظران معتقدند که بازگشایی پرونده های ترامپ در مورد خیانت به کشورش، با کشیدن پای بیگانگان به مسائل داخلی آمریکا وجهه او را در مقابل مردم این کشور تحت تاثیر قرار خواهد داد. اما مخالفان این موضوع می گویند، ترامپ پیش از این هم متهم به همدستی با روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶ بود ولی توانست این بحران را پشت سر بگذارد. هر چند هنوز تکلیف آن موضوع برای همه روشن نشده و ماجرا در هاله ای از ابهام است و هر از گاهی از سوی مخالفان رئیس جمهور آمریکا به آن اسنتناد می شود اما این روند ربطی به رای دهندگان ندارد. آنهایی که سه سال و نیم پیش به ترامپ رای داده بودند، چندان توجهی به مسائلی از این دست ندارند و هر پرونده سیاسی یا اخلاقی هم که برای ترامپ باز شود، بر روی رای آنها تاثیری نخواهد داشت.

به حرف چه کسی می شود اعتماد کرد؟

روز چهارشنبه  دموکرات‌های کمیته قوانین مجلس نمایندگان آمریکا رهنمودهایی برای کنترل تصویب مفاد روند استیضاح علیه دونالد ترامپ به تصویب رساندند که زمینه رای‌گیری را فراهم می‌کند. در سنا هم  رهبر اقلیت دمکرات مجلس خواستار شهادت دستیاران کنونی و سابق کاخ سفید در محاکمه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور شده است. خبرگزاری «آسوشیتدپرس» هم در مورد لوایح دوقلوی استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، نوشته است که دموکرات‌ها از رأی لازم برای تصویب این طرح برخوردار هستند. از سوی دیگر در نیویورک هزاران نفر در حمایت از استیضاح به خیابان ها امده اند. اما مشکل کجاست؟

موضوع استیضاح و حواشی آن تنها از سوی دموکرات ها جلو برده و کنترل می شود، این مشکل بزرگ این ماجراست. اتهاماتی که به ترامپ وارد شده جدی و اساسی هستند اما نتوانسته اند جامعه آمریکا را به حدی از یک دستی برساند. امیدها به اینکه استیضاح در سنا با اکثریت جمهوری خواه رای بیاورد و از این طریق ترامپ راهی خانه مجلل خودش شود و کاخ سفید را به اهلش بسپارد، کم است. اما امیدهایی هنوز نسبت به کاهش محبوبیت رئیس جمهور فعلی آمریکا وجود دارد. او در بحران مشروعیت به سر می برد اما جامعه هدف ترامپ، از نیویورک و ایالت های دموکرات نشین نیستند. او جامعه ای را هدف گرفته است که با دموکرات ها همدلی ندارند و مشکلشان دعوای ترامپ و بایدن نیست.

به همین دلیل است که رئیس جمهور ایالات متحده در جلسات شرکت نمی کند و بحرانی که درست شده را چندان جدی نمی گیرد. او نیازی به رای دموکرات ها ندارد. دموکرات ها همین حالا هم برای انتخابات ۲۰۲۰ دچار مشکل هستند و هنوز هیچ یک از نامزدها نتوانسته نظر آمریکایی ها را آن طور که باید و شاید به خود جلب کند.

جمهوری خواهان فعلا روی شانس هستند اما هنوز امیدهایی برای به نتیجه رسیدن استیضاح وجود دارد که می شود به آن تکیه کرد. جامعه امریکا هیچ وقت چندان قابل پیشبینی نبوده و سرنوشت ترامپ می تواند یک شبه عوض شود. اما این موضوع به این بستگی دارد که دموکرات ها تا چه اندازه حساب شده پیش بروند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 26 آذر 1398
بسیاری از افراد از انواع پنیر در وعده های غذایی مختلف خود استفاده می کنند. اما به نظر می رسد استفاده بیش از حد از پنیر می تواند اعتیاد آور باشد. موضوعی که شاید بسیاری از افراد از آن مطلع نباشند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، بر اساس مطالعات ، آمریکایی ها حدود 6 پوند پنیر در هر سال در اواسط دهه 1970 میلادی می خوردند و در سال 2018 ، این رقم به 11 پوند افزایش یافته است.

 گرچه فاکتورهای بسیاری در این روند رشد وجود دارد اما متخصصان معتقدند که این رقم تا حدودی به دلیل پروتئینی به نام کازئین است که در سایر لبنیات نیز یافت می شود. به عنوان یک پروتئین ، کازئین معمولاً توسط بدن ما به ترکیبات کوچکتر ، که اکنون کازومورفین نامیده می شود ، تجزیه می شود. سپس این ماده از سد خونی مغزی ما عبور کرده و به گیرنده های دوپامین مغز ما متصل می شوند و باعث می شوند که آنها دوپامین یا هورمونی که لذت و احساس پاداش به ما می دهد را آزاد کنند.

بنابراین به طور خلاصه ، پنیر باعث می شود احساس خوبی داشته باشید و این باعث می شود تا بیشتر از آن میل کنید.علاوه بر این ، مقدار بالای چربی آن نیز باعث می شود مرتب هوس کنید این ماده را مصرف کنید، زیرا آزاد شدن اندورفین ها پس از برآورده شدن از آن ولع نیز لذت بخش و ارزشمند است ، که این چرخه را تکرار می کند.

خوشبختانه ، پنیر سلامتی شما را به هیچ وجه تهدید نمی کند.. البته بیشتر پنیرها دارای لاکتوز هستند و بنابراین افرادی که تحمل لاکتوز ندارند باید تا حد ممکن از مصرف بیش از حد  آن جلوگیری کنند.خواص خفیف اعتیاد آور و لذت بخش پنیر، از بزرگترین دلایلی است که باعث می شود پس از شیر ، محبوب ترین و شناخته شده ترین فرآورده لبنی باشد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 25 آذر 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 24 آذر 1398
توکلی گفت: هر بیمار مبتلا به آنفلوانزا نیاز به داروی ضد ویروسی نیاز ندارند.
  نادر توکلی، معاون درمان علوم پزشکی ایران در نشست خبری که به منظور اطلاع رسانی درباره آنفلوانزا برگزار شد، اظهار کرد: آنفلوانزا به عنوان یک اپیدمی فصلی شناخته می‌شود. خوشبختانه موجی که از دو هفته پیش شروع شد در حال فروکش کردن است.

او ادامه داد: تاکنون ۱۴ هزار بیمار مشکوک به آنفلوانزا به بیمارستان مراجعه کردند که از این تعداد به یک هزار و ۴۰۰ نفر در اورژانس رسیدگی شد و ۵۱۰ نفر نیز بستری شده اند. بخش زیادی از مراجعان مربوط به کلینیک‌ها و مطب هاست و حجم زیادی از مراجعات به بیمارستان‌ها بی مورد بوده است.

معاون درمان علوم پزشکی ایران با اشاره به آمار مرگ و میر ناشی از آنفلوانزا در حوزه علوم پزشکی ایران بیان کرد: ۱۵ نفر در جمعیت تحت پوشش ما جان خود را از دست دادند. خوشبختانه مادر باردار در این فوتی‌ها نداشتیم؛ بیشتر افراد یا مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای بوده و یا سالمند بودند.

توکلی گفت: باید توجه داشت که دارو نباید در اختیار همه قرار بگیرد و معاونت بهداشتی وظیفه توزیع داروی درمان آنفلوانزا را به عهده دارد.

بیمار مبتلا به آنفلوانزا نیاز به داروی ضد ویروس ندارد

عشرتی معاون بهداشت علوم پزشکی ایران تصریح کرد: هر بیمار مبتلا به آنفلوانزا نیاز به داروی ضد ویروس ندارد . لازم است برای خانم‌های باردار، بیماران زمینه‌ای و کودکان از دارو‌های ضد ویروسی استفاده شود همچنین بیمارانی که دچار بیماری حاد ویروسی می‌شوند نیاز به دارو وجود دارد.

عشرتی گفت: استفاده از دارو‌های آنتی بیوتیک موجب مقاومت میکروب‌ها می‌شوند بنابراین بیماران درخواست داروی ضد ویروسی یا آنتی بیوتیکی از پزشک نداشته باشند.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
سرتیپ خلبان آقای مصطفی طاهری در سال ۱۳۲۴ در خانواده ای اصیل در چورس بدنیا آمد ابتدایی را در زادگاهش چورس و دبیرستان را درشهرهای ماکو و خوی درسال ۴۳با موفقیت  به سرانجام رسانید ودر همان سال بعلت نبوغ بالا وارد دانشکده خلبانی در تهران می شوند.

 تیمسار عزیز در دوران خدمت در نیروی هوایی سال ۵۴ با هلی کوپتر در ایشیق بلاقی چورس به زمین می نشینندو همان عکس معروف همراه با بچه ها و اهالی چورس که در کانال چورس نیوز قبلا گذشته شده بود عکس یادگاری میگیرند.

 بعد از اتمام دوره خلبانی در دانشکده به مدت ۲سال ونیم جهت اخذ درجه افسری و تکمیل دوره آموزش خلبانی در آمریکا حضور می یابند ودر سال ۴۷ بعنوان استادخلبان در نیروی هوایی مشغول می شوند.
ودر کنار پرواز مدرک کارشناسی ارشد خودنیزدر رشته مربوطه دریافت می کند.

 تمام دوره های آموزشی هواپیمای شخصی را در دوران خدمت با موفقیت به پایان می برند.

قای طاهری در دوران جنگ تحمیلی ۹۵ ماه درآسمان  جبهه ها با پرواز  حضور می یابد و دوش به دوش رزمندگان با دشمن غدار به مقابله بر می خیزد.


خلبان طاهری درسال ۷۴ بادرجه سرتیپ خلبانی باز نشسته میشوند وهمیشه در ذهن جامعه ایرانی بخصوص چورسیها این همه فداکاری و ایثار تا دنیا دنیاست خواهد ماند و الگو خواهد شد برای دانش آموزان و جوانان چورسی که خواستن توانستن هست حتی اگر در دورترین و محرومترین منتطه ایران باشی

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
خلبان جعفر علیزاده در سال ۱۳۳۲در چورس چشم به جهان گشودتحصیلات ابتدایی را در چورس و تا دوازدهم در شهر خوی به پایان برد.
دیپلم طبیعی(علوم تجربی) خودرا درسال ۵۴ در تهران دریافت نمودو به علت باهوشی و نخبگی در همان سال وارد دانشکده خلبانی هواپیمایی ارتش شده و پله های ترقی را یکی یکی طی نمود.
ودر سال ۵۶ بعنوان خلبان هلی کوپتر های ۲۰۶و ۲۰۵uh1 و ۲۱۴تخصصی همه کاره و...........
با گذراندن دوره های زبان خارجه زیر نظر استاتید خارجی با درجه ستوان فارغ التحصیل میشوند تادر خدمت آب و خاک این مرز و بوم شده و نگذارد هیچ عدوی به آن تجاوز و طمع کند.
آقای علیزاده در اوایل جنگ تحمیلی در پایگاه هوانیروز کرمانشاه مشغول خدمت میشوند ودر سرپل ذهاب با سه هلی کوپتر کبری و دوفروند۲۱۴ تجسسی با همرزمانشان ۸۴۰تانک دشمن را زده و ۴لشکر را درجای خود میخکوب کرده و اجازه خودنمایی تا آخر جنگ را نمی دهند.

خلبان عزیز در زمان جنگ در هوانیروز کردستان نیز برای کشور خود جانفشانی کرده و  حدود۲هزار ساعت پرواز عملیاتی در عمیلیاتهای غرب ،شمالغرب و جنوب کشور انجام میدهند تا امنیت برای کشور اسلامی را به ارمغان بیاورند.

از همرزمان خلبان  می توان از سرداران بزرگی مثل سرلشگرشهیدشیرودی،سرلشگرشهید
احمدکشوری،سهیلیان وشمشادیان و.....نام برد.
دراوایل سال ۵۷ دوره تخصصی و ویژه تاکتیکی عملیات زیرنظر نیروهای آمریکایی در هوانیروز کرمانشاه با موفقیت می گذرانند.
هوانیروز کرمانشاه آن زمان از امن ترین پایگاههای هوانیروز جهان با حضور خلبانان رشید ایران به حساب می آمد.

آقا جعفر چورسی در مرداد ۷۶با هلی کوپتر همراه با نیروهای ستادی در میدان فوتبال شهر قره ضیالدین به زمین می نشینند و باعث غرور و افتخار وافر چورسی ها میشود.


آقای علیزاده  از سال ۱۳۶۹ بعنوان فرمانده خلبان و آی پی استاد خلبان هوانیروز مفتخر می گردنند.

در سال ۸۴ بعدسالها رشادت و جانفشانی برای کشور بادرجه سرهنگی با #ارتقای_سرتیپی بازنشسته میشوند اما زندگی خلبان عزیز درس مشقی میشود برای آیندگانی که می خواهند برای وطن افتخار بیافرینند بویژه برای  چورسی هایی که با دیدن چنین چهره های درخشان بر خود خواهند بالید و هرگز فراموش نخواهند که خواستن ،توانستن هست.


✍️یوسف غیورزاده

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری چایپاره اولین جلسه هیآت اجرایی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شهرستان چایپاره به ریاست محمدی ایروانلو فرماندار واعضای هیآت اجرایی ونظارت بر انتخابات شهرستان به منظور تعیین شعب اخذ رای درسالن جلسات فرمانداری برگزارشد.

بنا به این گزارش محمدی ایروانلو فرماندار به اهمیت برگزاری با شکوه انتخابات اشاره کرد وگفت: تعامل وهماهنگی و ملاک قراردادن قانون درتمامی ابعاد ومراحل انتخابات ازجمله انتظارات مردم است.ایشان درادامه نقش هیات اجرایی رادر برگزاری باشکوه انتخابات مهم عنوان کرد بیان داشت  رعایت اصل بیطرفی و امانتداری میبایست سرلوحه کارهیات اجرایی انتخابات باشد.

دراین جلسه تعداد ۲۲ شعبه شهری و ۱۸ شعبه روستایی دربخش مرکزی جهت انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب هیآت اجرائی شهرستان رسید. لازم به ذکر است بخش حاجیلار نیز مستقل بوده ومقررگردید شعبات اخذرای دراین بخش توسط هیآت اجرائی آن بخش مشخص واعلام شود.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسیارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

سخنگوی دولت گفت: از این به بعد روز دهم هر ماه مبلغ حمایت معیشتی و ۲۰ هر ماه یارانه نقدی خانوارها و قبل از سی ام هر ماه حقوق کارکنان دولت را پرداخت می‌کنیم.

محمد باقر نوبخت در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری افزود: یارانه نقدی آذر بجای بیست و ششم ۲۰ آذر به حساب خانوارها واریز خواهد شد.


وی در ادامه گفت: سال آینده ۱۳ سد جدید افتتاح خواهد شد و در مجموع ۳۰ طرح آبرسانی به بهره‌برداری می‌رسد.


نوبخت افزود: امسال و پارسال ۸۳۶ کیلومتر راه آهن افتتاح کردیم و بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر راه آهن دیگر نیز در دو سال آینده افتتاح خواهد شد.


  وی گفت:  ۴۰۰ کیلومتر بزرگراه جدید سال آینده افتتاح خواهد شد.


نوبخت اظهارداشت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان دیگر برای گازرسانی به روستاها و بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان برق رسانی روستایی اختصاص خواهد یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت:  ۱.۵ میلیارد دلار از دو سال قبل با کسب اجازه از مقام معظم رهبری از صندوق توسعه ملی برای ایجاد شغل اختصاص یافته که تاکنون ۱ میلیارد و ۲۲۵ میلیون دلار آن پرداخت شده است.


 نوبخت افزود: سال گذشته ۱۳ هزار میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال هزینه کردیم.

 

وی گفت: حتی صندوق بین‌المللی پول نیز اعلام کرده است که اقتصاد ایران سال آینده از رکود خارج خواهد شد.

 

به گفته نوبخت؛ در سال آینده ۸ میلیارد دلار از پول فروش نفت را برای واریز به عنوان سهم صندوق توسعه ملی پیش بینی کرده‌ایم.


او گفت: دولت اکنون ۴ میلیون میلیارد تومان دارایی دارد که در سال آینده قسمتی از منابع بودجه از راه مولدسازی بخشی از این دارایی‌ها تامین و محقق خواهد شد.


نوبخت افزود:  ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای دوگانه سوز شدن خودروها در سال آینده در نظر گرفته‌ایم.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 17 آذر 1398

این آجیل چشمتان را جلا می‌دهد

این آجیل چشمتان را جلا می‌دهد

با خوردن بادام هندی پوستتان درخشندگی پیدا خواهد کرد. زیرا بادام هندی منبع مس و آنتی اکسیدان است و با خوردن آن افراد کمتر دچار بیماری های مختلفی خواهند شد. این آجیل در رشد مو بسیار مفید خواهد بود، زیرا دارای زینک است. بادام هندی به استحکام استخوان و بینایی افراد کمک خواهد کرد .

بادام هندی سرشار از لوتئین و زئاگزانتین است؛ آنتی اکسیدان‌هایی که برای حفظ سلامت چشم خیلی مهم هستند. به دلیل منیزیم موجود در این نوع بادام، برای رفع سردردهای میگرنی، توصیه می‌شود. با خوردن بادام هندی دندان های سالمی خواهید داشت.  یکی از عناصر مفید بادام هندی آناکاردیک اسید است؛  این اسید می‌تواند  باکتری‌هایی که باعث پوسیدگی دندان می شود را  نابود کند. البته بادام هندی را نباید روزانه بیشتر از ۵ عدد مصرف کرد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 16 آذر 1398


همه ما در زانوهای خود مایعی داریم. با این مایع، مفاصل زانو راحت‌تر حرکت می‌کنند. اگر مقدار این مایع زیاد شود، صدمه، عفونت و شکستگی استخوان و استئوآرتریت را به دنبال خواهد داشت.


زانو درد

مفصل زانو حاوی مایع لغزانی به نام مایع مفصلی می‌باشد. این مایع، غضروف و استخوان‌ها را روغن کاری می‌کند و مانند بالشت عمل می‌کند. این مایع حاوی مواد مغذی نیز می‌باشد و برای حفظ سلامت مفاصل بسیار مهم است. محتویات مایع مفصلی شامل: موسین (ماده بزاقی)، آلبومین، چربی، اپیتلیوم (بافت پوششی) و لوکوسیت (گلبول سفید) می‌باشد.

اگر مایع مفصلی زیاد شود، محتوی مقدار کمی کریستال، باکتری و خون می‌گردد. این محتویات موجب درد مزمن و یا حاد می‌شوند.

 

چه عواملی باعث افزایش مایع مفصلی می‌شوند؟

1- آرتریت: علائم افزایش این مایع در اثر آرتریت شامل ورم و درد است.

اگر در هنگام لمس کردن، زانو متورم، قرمز و گرم باشد، ممکن است زانویتان صدمه دیده و یا عفونت دارید.

 

2- آسیب زانو ممکن است اتفاقی و یا در اثر استفاده بیش از حد رخ دهد. صدمات اتفاقی شامل: شکستگی استخوان‌ها، پاره شدن رباط‌ها و یا پاره شدن غضروف‌ها می‌باشد.

صدمات ناشی از استفاده بیش از حد در صورت دویدن، کوه‌پیمایی و یا ورزش‌های ایروبیک حادث می‌شود.

 

3- عفونت: زیادی مایع در زانو می‌تواند منجر به عفونت گردد. عفونت باعث تجمع چرک در مفصل زانو می‌گردد. پزشک مقداری از مایع را برمی دارد و آزمایش می‌کند تا ببیند که چه چیز باعث آن شده است.

 

4- استئوآرتریت: نوعی بیماری تخریب مفصل می‌باشد. در این حالت، غضروف که زانو را نگه می‌دارد، از بین می‌رود. به این ترتیب، استخوان‌ها به هم برخورد می‌کنند و موجب درد و ورم می‌شوند.

 

5- افزایش وزن، نقرس، کیست، بیماری شبه نقرس (pseudogout)، تورم کیسه‌های مفصلی (bursitis) و تومور نیز باعث افزایش مایع مفصلی می‌گردند.

 

راه کارهایی برای کاهش درد زانو

درد زانو در اثر کاهش غضروف به وجود می‌آید. غضروف مانند بالشت بین استخوان‌ها قرار دارد و حرکات آن‌ها را نرم و روان می‌سازد. گلوکزآمین سولفات، یکی از محتویات غضروف می‌باشد.

 

1- گلوکزآمین کندرویتین: این مکمل برای بهبود خشکی و ناراحتی مفاصل بسیار مفید است. این مکمل مفاصل را بازسازی می‌کند.

 

2- آب گیلاس بنوشید. آب گیلاس دارای مواد ضد التهاب می‌باشد. آب گیلاس، درد را کاهش می‌دهد و از تغییر شکل عضلات جلوگیری می‌کند.

 

3- ورزش زانو را انجام دهید. خم شوید و دستان‌تان را بر روی زانوهایتان قرار دهید. سپس، برای گرم شدن زانوها، آن‌ها را در جهت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. این ورزش از درد زانو جلوگیری می‌کند.

 

4- به نزد پزشک متخصص بروید. پزشک می‌تواند با یک سوزن، مایع را از مفصل خارج کند و درد را کاهش دهد. این روش، فقط در مواردی به کار می‌رود که مایع در حفرات مفصل زانو وجود داشته باشد.

 

5- زانوبند ببندید. زانوبند از کشکک زانو محافظت می‌کند. زانوبند باعث می‌شود که درد کمتری را در حین ورزش کردن داشته باشید.

 

6- افزایش وزن نیز یکی از علل درد زانو می‌باشد. تحقیقات نشان داده است که به ازای هر نیم کیلوگرم وزن اضافی، فشار وارده بر مفصل زانو به میزان 5 برابر آن (5/2 کیلو) زیاد خواهد شد. در نتیجه سعی کنید وزن خود را در حد طبیعی و نرمال حفظ کنید تا دچار درد زانو نگردید.

 

7- ورزش کنید. بهتر است همراه با برنامه کاهش وزن، ورزش نیز انجام دهید، زیرا کاهش وزن باعث کاهش درد زانو می‌شود و ورزش باعث تقویت عضلات بالا و پایین مفصل زانو می‌گردد.

 

8- ویتامین D و کپسول روغن ماهی، جلوگیری از درد مفاصل و استخوان‌ها می‌کند.

 

9- میوه هایی همچون انار و زغال اخته و گیلاس محتوی مقدار زیادی ویتامین و آنتی اکسیدان می‌باشند. آنتی اکسیدانها باعث کاهش درد مفصل زانو و کاهش تورم و التهاب زانو می‌گردند.

 

10- اگر دردتان با ایبوپروفن خوب نشد، ممکن است پزشک، تزریق کورتیزون را لازم بداند.

تخم شنبلیله آغشته به روغن تخم خردل، درمان موثری برای درد زانو می‌باشد. آن را بر روی زانوی خود بمالید و کمی صبر کنید تا خشک شود

درمان‌های خانگی برای درد زانو

* یخ درمانی یکی از بهترین درمان‌ها برای التهاب می‌باشد. بین یخ و پوست، یک حوله و یا پارچه قرار دهید تا از سرد شدن شدید پوست جلوگیری کند. حدود 20 دقیقه یخ (به همراه پارچه) را روی زانو قرار دهید و سپس آن را بردارید. 5 دقیقه صبر کنید و بعد دوباره تکرار کنید. این کار را به مدت یک ساعت انجام دهید.

 

* استراحت کردن: موقعی که نشسته‌اید، زانو را بالا نگه دارید تا گردش خون بهتر انجام گیرد.

هنگامی که دراز کشیده‌اید، زانوی خود را بالا نگاه دارید. برای این کار می‌توانید از یک بالشت استفاده کنید. در این صورت، مایع اضافی از مفصل زانو دور می‌شود.

 

* پانسمان: بستن محکم زانو جلوگیری از تجمع زیادی مایع مفصلی مفید است. پانسمان را محکم کنید، اما نه به آن اندازه که جلوی گردش خون را بگیرد.

 

* دارچین و عسل: پودر دارچین و عسل را با هم مخلوط کنید و بر روی زانوی خود بمالید. هنگامی که زانو گرم شد، آن را از روی زانو بردارید.

 

* روغن خردل و روغن زیتون: یک قاشق روغن خردل با یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. این مرهم را روزی چند بار به زانوی خود بمالید و ماساژ دهید.

 

* سرکه: قبل از خواب، مقداری سرکه بر روی زانوی خود بمالید.

 

* تخم شنبلیله آغشته به روغن تخم خردل، درمان موثری برای درد زانو می‌باشد. آن را بر روی زانوی خود بمالید و کمی صبر کنید تا خشک شود. این مرهم، زانو را گرم می‌کند و جریان خون را به آن افزایش می‌دهد و مفصل را نرم و غضروف را سالم می‌کند.

 

* ویتامین های D، E و B3 برای کاهش درد مفیدند. روغن ماهی، بادام زمینی و روغن تخم کتان بسیار مفید است.

 

* یک قاشق مرباخوری پودر علف هرزه اسقف را با یک لیوان آب ولرم، هر روز صبح مصرف کنید.

 

* زیاد آب بنوشید. مفاصل، عضلات و بافت غضروفی در هنگام کم آبی، درد می‌گیرند.

 

* شیر گرم، آرد گندم، روغن کرچک و پودر زردچوبه را با هم مخلوط کنید. مخلوط حاصل را بر روی زانو بمالید.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 14 آذر 1398


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 13 آذر 1398
کشیشى یک پسر نوجوان داشت و کم‌کم وقتش رسیده بود که فکرى در مورد شغل آینده‌اش بکند. پسر هم مثل تقریباً بقیه هم‌سن و سالانش واقعاً نمی‌دانست که چه چیزى از زندگى می‌خواهد و ظاهراً خیلى هم این موضوع برایش اهمیت نداشت.


یک روز که پسر به مدرسه رفته بود، پدرش تصمیم گرفت آزمایشى براى او ترتیب دهد....

به اتاق پسرش رفت و سه چیز را روى میز او قرار داد:
یک کتاب مقدس،
یک سکه طلا
و یک بطرى مشروب .
کشیش پیش خود گفت :
« من پشت در پنهان می‌شوم تا پسرم از مدرسه برگردد و به اتاقش بیاید. آنگاه خواهم دید کدامیک از این سه چیز را از روى میز بر می‌دارد. اگر کتاب مقدس را بردارد معنیش این است که مثل خودم کشیش خواهد شد که این خیلى عالیست. اگر سکه را بردارد یعنى دنبال کسب و کار خواهد رفت که آنهم بد نیست. امّا اگر بطرى مشروب را بردارد یعنى آدم دائم‌الخمر و به درد نخوری خواهد شد که جاى شرمسارى دارد.»
مدتى نگذشت که پسر از مدرسه بازگشت. در خانه را باز کرد و در حالى که سوت می‌زد کاپشن و کفشش را به گوشه‌اى پرت کرد و یک راست راهى اتاقش شد. کیفش را روى تخت انداخت و در حالى که می‌خواست از اتاق خارج شود چشمش به اشیاء روى میز افتاد. با کنجکاوى به میز نزدیک شد و آن‌ها را از نظر گذراند.

کارى که نهایتاً کرد این بود که کتاب مقدس را برداشت و آن را زیر بغل زد. سکه طلا را توى جیبش انداخت و در بطرى مشروب را باز کرد و یک جرعه بزرگ از آن خورد . . .

کشیش که از پشت در ناظر این ماجرا بود زیر لب گفت:

« خداى من! چه فاجعه بزرگی ! پسرم سیاستمدار خواهد شد ! »« خداى من! چه فاجعه بزرگی ! پسرم سیاستمدار خواهد شدارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 12 آذر 1398
بارش

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی

ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
حضورقهرمان دوی کشور #صادق مظاهری #چورسی
با حمایت  آقای میر عادل حسینی
صاحب کارخانه خوراک دام و طیور آذران دن خوی
در مسابقات آسیایی مالزی
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 10 آذر 1398

خواص شیر الاغ را بشناسید

محققان اروپایی معتقدند که شیر الاغ در زیبایی و جوانی پوست تاثیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای پاکسازی پوست و جوانی پوست توصیه می‌شود. در برخی از مراکز مراقبت پوست و زیبایی در اروپا وان‌های حمام پر از شیر الاغ تعبیه شده است که از آن برای جوان سازی و زیبایی پوست استفاده می‌کنند البته این کار هزینه بسیار زیادی دارد.

در گذشته‌ها از شیر الاغ برای درمان ذات الریه، بیماری‌های تنفسی، بهبود آسم و آلرژی، سرفه و سرماخوردگی، درمان عفونت و باکتری، رفع مشکلات گوارشی مانند اسهال استفاده می‌شده و در کاهش وزن موثر بوده است.

شیر الاغ نزدیکترین شیر به شیر مادر

به نظر برخی‌ها شیر الاغ بهترین جایگزین برای نوزادان محروم از شیر مادر است چرا که نزدیک‌ترین شیر به شیر مادر شناخته می‌شود، هر راس الاغ حدود شش تا هشت ماه دوره شیردهی دارد و در طول دوران شیردهی روزانه ۲ کیلوگرم در بهترین حالت شیردهی داشته باشد.

تاکنون مجوزی برای شیر الاغ صادر نشده است

سازمان دامپزشکی مجوز راه اندازی مزرعه پرورش الاغ شیری را صادر کرده و از این پس امکان تولید شیر الاغ در کشور وجود دارد.

کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به مجوز سازمان دامپزشکی برای تولید شیر الاغ، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: اگر درخواستی برای تولید صنعتی شیر الاغ به سازمان غذا و دارو ارسال شود، موضوع قابل بررسی خواهد بود و در صورتی که شیر الاغ تولیدی استانداردهای لازم را داشته باشد، سازمان غذا و دارو مجوز تولید را صادر خواهد کرد.

جهانپور ادامه داد: تاکنون درخواستی برای تولید شیر الاغ که سلامت آن مورد تأیید سازمان غذا و دارو باشد نداشته‌ایم و مجوزی برای تولید شیر الاغ صادر نشده است.

او بیان کرد: در برخی کشورها شیر الاغ به صورت محدود و صنعتی تولید می‌شود و باتوجه به آنکه فرآیند پاستوریزه کردن شیر الاغ با شیر گاو متفاوت است و پیچیدگی‌های خاصی دارد، هزینه تولید بیشتر و قیمت شیر الاغ بالا بوده و نیازمند استانداردهای زیادی است.

فروش شیر الاغ در فضای مجازی و واحدهای صنفی ممنوع است

جهانپور تأکید کرد: فروش شیر الاغ در فضای مجازی و واحدهای صنفی لبنیاتی ممنوع است و تخلف محسوب می‌شود؛ مردم در صورت مشاهده تخلف با سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت تماس بگیرند و تخلف را گزارش کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه برخی ها درباره کراهت شیر الاغ صحبت می کنند، اظهار کرد: سازمان غذا و دارو شیر الاغ را فقط از نظر سلامت و امنیت بررسی می کند و هر فرد برای مصرف آن باید از مرجع تقلید مجوز بگیرد.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
به گزارش گروه بهداشت و درمان،دکتر سید محمدجواد مرتضوی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه کمردرد یکی از بیماری‌های شایع است که همه افراد در جهان ممکن است حداقل یک‌ بار آن را تجربه کنند، اظهار کرد: این بیماری دلایل مختلفی دارد و انواع متفاوتی را شامل می‌شود اما در اکثر مواقع می‌توان با روش‌های غیرجراحی نسبت به درمان کمردرد اقدام کرد.

وی افزود: در اکثر مواقع می‌توان از طریق تغییر سبک زندگی و انجام دادن ورزش‌‌های منظمی که سبب قوی شدن عضلات اطراف شکم و ستون فقرات می‌شوند نسبت به درمان کمردرد اقدام کرد.

مرتضوی با بیان اینکه فشار بیش از حد به کمر می‌تواند سبب کمردرد شود، تصریح کرد: وضعیت اکثر کسانی که به‌علت کمردرد به پزشک مراجعه می‌کنند با انجام دادن مراقبت‌های لازم، بهبود پیدا می‌‌کند و تعداد کمی از این افراد، نیاز به درمان‌های جراحی دارند.

وی ادامه داد: یکی از علل کمردرد، دیسک کمر است؛ درمان‌‌های دیسک کمر، براساس اینکه چگونه به‌روی عناصر عصبی فشار وارد کند، متفاوت است اما به‌‌طور کلی در همه موارد، درمان آن به‌جز موارد خاص، غیر جراحی است.

دبیر انجمن جراحان ارتوپدی ایران خاطرنشان کرد: درمان‌‌های طب سنتی که مبتنی بر منابع علمی هستند نیز می‌‌تواند در این زمینه مؤثر واقع شود.

وی درباره کنفرانس علمی ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی ایران یادآور شد: در این کنفرانس، موضوعات مختلفی از جمله کمردرد، دیسکوپاتی و تنگی کانال نخاعی و... همچنین جدیدترین روش‌های تشخیصی و درمانی این مشکلات، در حضور صاحب‌‌نظران این حوزه مورد بحث قرار خواهد گرفت.ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 8 آذر 1398
مردی در بستر مرگ افتاده بود. همسرش را فراخواند تا نزدش بیاید و به او گفت: «دیگر زمان وداع ابدی من و تو فرارسیده است؛ پس بیا و برای آخرین بار به من مهر و وفاداری خود را ثابت کن...

 چراکه در مسلک ما گفته شده مرد متاهل هنگام گذر از دروازه بهشت باید سوگند بخورد که تمام عمر کنار زنی والا زندگی کرده است. در کشوی میز من شمعی قرمز هست،  این شمع متبرک است و آن را از کشیشی گرفته‌ام و برای همین ارزشی بسیار دارد. سوگند بخور تا زمانی که این شمع وجود دارد دوباره ازدواج نکنی.»

زن سوگند خورد و مرد مُرد. در مراسم تشییع جنازه مرد، زن بالای قبر ایستاده بود و پذیرای تسلیت اقوام بود و شمع قرمز روشنی در دست داشت و تا تمام شدن آن بالای سر قبر ایستاد


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:2)      [1]   [2]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic