چورس روستای تاریخی و گردشگری
دست در دست هم دهیم به مهر میهن خویش راکنیم آباد

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
سلام دوستان،مفاخرچورس،در بالای صفحه اول ثابت خواهدبود.جهت استفاده مطالب دیگر مدنظر داشته باشید.
استاد بزرگوار جناب آقای رشید اصلان آبادی رییس اداره فرهنگ ماکوو از اولین معلمان چورس ویکی از بانیان ساخت مسجد جامع چورس و پدر خانواده ای که همه فرزندانشان از مفاخرچورسند.
1-آقای مهندس حمید جعفری از خیرین ساکن تهران درآبادانی چورس،مشاورعالی بیمه ای، معاون وزیر صنایع،معدن،مشاورعالی کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،صاحب امتیازوسهامدارعمده بزرگترین شرکت های خدمات بیمه ای در ایران و........
2-آقای حاج حمید اشرفی از خیرین بزرگ ساکن خوی در آبادانی چورس وسابقه 19سال عضواتاق بازرگانی

3-آقای حاج حسن مصیب زاده ازخیرین بزرگ ساکن تهران در آبادانی چورس
لطفابقیه اسامی رادرادامه مطلب مشاهده فرمایید.ادامه مطلب
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
کارت به کارت کردن زکات فطره برای فقیر

پاسخ: اشکالی ندارد، اما اگر زکات فطره را جدا کرده باشد، تعویض آن جایز نیست و اگر در شهرش، فقیر وجود دارد، پس از جدا کردن فطریه، انتقال آن به شهر دیگر هم بنا بر احتیاط واجب جایز نیست.


جنس و مقدار فطریه

جواب: مکلف باید براى خودش و کسانى که نان خور او هستند، هر نفرى یک صاع (تقریباً سه کیلو) گندم یا جو یا خرما یا کشمش یا برنج یا ذرت و مانند اینها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از اینها را هم بدهد کافى است.


پرداخت فطریه با اجناسی غیر از گندم و جو

پاسخ: باید همان جنس‌هایی که در رساله گفته شده یا پول آن به مستحق داده شود. بله اگر از مستحق برای قبول فطریه و خرید جنس دیگر، وکالت بگیرید، می‌توانید جنس مورد نیاز مستحق را با فطریه بخرید و به او بدهید.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا: ۱۰ خرداد آخرین فرصت برای دریافت تسهیلات یک میلیون تومانی است.

بیانیه نیروی دریایی آمریکا: اگر ۱۰۰ متر از ناوهای ما در خاورمیانه فاصله نگیرید، تهدید تلقی می‌شوید.

برایان هوک: ایران باید بین مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی یکی را انتخاب کند.

مراسم اختتامیه مجلس دهم امروز برگزار می‌شود/از هفتم خرداد مجلس یازدهم شروع به کار خواهد کرد.

پلیس درباره دستگیری پسر پارکورکار: با رفتارهای مبتذل و ناشایست او و فرد همراهش مخالفیم نه با ورزش پارکور/فرد همراه او نیز به زودی دستگیر خواهد شد.

معاون گمرک: زمان ترخیص خودروهای دپو شده به پایان رسیده/ ۲۴۷۱ خودرو نیاز به تمدید زمان ترخیص ندارند.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
یك كتیبه میخی متعلق به دژ بسطام مربوط به ۲۷۰۰ سال پیش و دوره اورارتویی  از سوی یك شهروند نیک اندیش و خیّر ماكویی به میراث فرهنگی این شهرستان اهدا شد.
این اثر تاریخی فرهنگی با توجه به ابعاد آن، دومین كتیبه قلعه بسطام به شمار می رود که توسط آقای حسین احمدزاده در حین عملیات عمرانی شرکت آب منطقه ای در محدوده حوزه قلعه شهرتاریخی بسطام چایپاره کشف و به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهدا شد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399
مرد خیاطی کوزه ای عسل در دکانش داشت.یک روز می خواست دنبال کاری برود. به شاگردش گفت:این کوزه پر از زهر است!مواظب باش آن را دست نزنی!شاگرد که می دانست استادش دروغ

می گوید حرفی نزد و ...

استادش رفت.شاگردهم پیراهن یک مشتری را بر داشت و به
دکان نانوایی رفت و آن را به مرد نانوا داد و دو نان داغ و تازه  گرفت و
بعد به دکان برگشت و تمام عسل را با نان خورد و کف دکان دراز کشید.خیاط
ساعتی نگذشته بود که بازگشت و با حیرت از شاگردش پرسید:چرا خوابیده ای؟
شاگرد ناله کنان پاسخ داد: تو که رفتی من سرگرم کار بودم،دزدی آمد و یکی از پیراهن ها را دزدید و رفت.وقتی من متوجه شدم،از ترس تو، زهر توی کوزه را خوردم و دراز کشیدم تا بمیرم و از کتک خوردن و تنبیه آسوده شوم!ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 اردیبهشت 1399
روزی، سنگ تراشی که از کار خود ناراضی بود و احساس حقارت می کرد، از نزدیکی خانه بازرگانی رد می شد. در باز بود و او خانه مجلل، باغ و نوکران بازرگان را دید و به حال خود غبطه خورد با خود گفت: ....

این بازرگان چقدر قدرتمند است! و آرزو کرد که او هم مانند بازرگان باشد. در یک لحظه، به فرمان خدا او تبدیل به بازرگانی با جاه و جلال شد! تا مدت ها فکر می کرد که از همه قدرتمندتر است. تا این که یک روز حاکم شهر از آنجا عبور کرد، او دید که همه مردم به حاکم احترام می گذارند حتی بازرگانان.

مرد با خودش فکر کرد: کاش من هم یک حاکم بودم، آن وقت از همه قوی تر می شدم! در همان لحظه، او تبدیل به حاکم مقتدر شهر شد. در حالی که روی تخت روانی نشسته بود، مردم همه به او تعظیم می کردند. احساس کرد که نور خورشید او را می آزارد و با خودش فکر کرد که خورشید چقدر قدرتمند است.

او آرزو کرد که خورشید باشد و تبدیل به خورشید شد و با تمام نیرو سعی کرد که به زمین بتابد و آن را گرم کند. پس از مدتی ابری بزرگ و سیاه آمد و جلوی تابش او را گرفت. پس با خود اندیشید که نیروی ابر از خورشید بیشتر است و آرزو کرد که تبدیل به ابری بزرگ شود و آن چنان شد. کمی نگذشته بود که بادی آمد و او را به این طرف و آن طرف هل داد. این بار آرزو کرد که باد شود و تبدیل به باد شد. ولی وقتی به نزدیکی صخره سنگی رسید، دیگر قدرت تکان دادن صخره را نداشت. با خود گفت که قوی ترین چیز در دنیا، صخره سنگی است و تبدیل به سنگی بزرگ و عظیم شد. همان طور که با غرور ایستاده بود، ناگهان صدایی شنید و احساس کرد که دارد خـُرد می شود. نگاهی به پایین انداخت و سنگ تراشی را دید که با چکش و قلم به جان او افتاده است!
ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 29 اردیبهشت 1399
وزارت صمت صادرات رب گوجه فرنگی را برای حمایت از تولیدکنندگان و کشاورزان آزاد کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی تهران: هر تخفیفی که در فروشگاههای زنجیره‌ای ارائه می‌شود واقعی نیست.

فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی - فرانسوی  به ۶ سال حبس محکوم شد.

یک گروه هکری مدعی دستیابی به اسنادی مهم درباره ترامپ شد.

هتل‌های ترکیه آماده پذیرش گردشگران می‎شوند.


سید پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان از حمایت ۳۶۰ میلیارد تومانی برای خانه دار شدن خانواده‌های دارای ۲ فرزند معلول خبر داد.

حبیبی، معاون پارلمانی سازمان نظام پزشکی ایران: تاکنون ۱۰۷ نفر از کادر درمان ایران در راه مقابله با کرونا به شهادت رسیدند.

توقف اعزام زائران ایرانی به عراق، دفاتر خدمات زیارتی را متضرر کرده است./ ایسنا

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ: برخلاف گمانه‌زنی‌ها، تاریخ شروع لیگ و شهرهای میزبان مشخص نشده است.


امتحانات پایان ترم دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۴خرداد تا ۱۳تیر و به مدت سه هفته برگزار می‌شود./ ایسناارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 27 اردیبهشت 1399
هیچکس به
یادمون نیست
همیـن کـه از
دنـیا بربم
زیر عـکسمون مینـویسن
همیشه بـه یـادتیم
عجب دنیایی ...

 ‎‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
تا زنده ایم قدر همو بدونیم
لمس سنگ قبر فایده ای ندارد.

 در سرزمینی که  نام قبرستانهایش بهشت باشد ...
چه بسا که  زندگی  زندگانش  چه جهنمی است ...


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 26 اردیبهشت 1399
خستگی غیر طبیعی
 رنگ پریدگی
 تنگی نفس
 سردرد و سرگیجه
 تپش قلب
 خشکی و آسیب دیدگی مو و پوست
 تورم و درد در زبان و دهان
 پاهای بی قرار

زمانی که سطح آهن به شدت کاهش می‌یابد،
علائم کمبود آهن بروز پیدا می‌کند که هشدار دهنده استارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 25 اردیبهشت 1399
مرکز نیکوکاری خیرین صاحب الزمان از مراکز بسیار فعال و باسابقه موفق در امور خیریه شهرستان می باشد که فعالیت ها و اقدامات مجاهدت گونه خود را از زمان شیوع کرونا در حوزه های دوخت و توزیع ماسک، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و پزشکی در بین کادر درمانی، ضدعفونی معابر شهری، تامین و توزیع بسته های معیشتی و سایر نیازمندی های اقشار آسیب دیده ناشی از کرونا شروع کرده و از اول ماه مبارک رمضان با پخت و توزیع روزانه نزدیک هزار پورس غذای گرم و توزیع روزانه بسته های معیشتی متبرک به نام ائمه اطهار(ع) یاریگر ستاد شهرستان در امر پیشگیری و مبارزه با کرونا می باشد.

مرکز مذکور تاکنون با توزیع بیش از ۴۰۰ بسته معیشتی تا ماه مبارک رمضان و توزیع حداقل ۱۴ بسته معیشتی بطور روزانه از اول ماه مبارک رمضان(مجموعا بیش از ۳۵۰ بسته معیشتی)، پخت روزانه ۱۰۰۰ پورس غذای گرم و توزیع ۳۰۰۰ عدد ماسک، مجموعا مبلغی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان را در امر پیشگیری و مبارزه با کرونا جمع آوری، هزینه کرد و توزیع نموده است.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
در راستای منویات مقام معظم رهبری و رزمایش سراسری همدلی و کمک مومنانه، مرحله پنجم توزیع بسته های معیشتی #کمپین #مردمی شهر #قره ضیاالدین به تعداد ۱۲۰ بسته(به ارزش ریالی هر کدام در حدود دو میلیون و پانصد هزار ریال) که متبرک به نام و تصویر شهید گرانقدر سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهدای گرامی همراه ایشان،  ۱۱۰ شهید گرانقدر شهرستان، شهدای معزز گمنام شهرستان و به نیابت از این شهدای عزیز می باشند، همزمان با اولین شب از شب های قدر آغاز گردید.

 #کمپین  #مردمی پیشگیری و مبارزه با کرونا شهر #قره_ضیاالدین از اولین روزهای شیوع کرونا با یک رویکرد جهادی، کم نظیر و تحسین برانگیز در حوزه های مختلفی از جمله: راه اندازی گروه فعال و جریان ساز فرهنگی، مراقبتی و بهداشتی در فضای مجازی و ترتیب دادن پویش های در خانه بمانیم_نظافت فردی را رعایت کنیم_نه به چهارشنبه سوری_نه به پذیرش میهمانان نوروزی_نه به سیزده بدر و دعوت از مسئولین شهرستان جهت پیوستن به پویش مردمی، مشارکت فعال در طرح تعطیلی داوطلبانه بازار در اسفندماه، ضدعفونی معابر شهری و روستایی، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و درمانی بین کادر درمانی و بهداشتی، تامین برخی اقلام آزمایشگاهی آزمایشگاه شبکه بهداشت، راه اندازی گیت ضدعفونی ورودی شهر و برپایی ۲۴ ساعته آن به مدت حدود ۲ ماه، پشتیبانی برخی از اقلام بهداشتی و خوراکی کمپ های غربالگری و طرح فاصله گذاری اجتماعی مستقر در ورودی های شهرستان، تهیه و توزیع بسته های معیشتی، مشارکت در راه اندازی کارگاه تولید ماسک و طرح های متعدد دیگر پیشگیری و مبارزه با کرونا همراه و یاری گر ستاد شهرستان در امر پیشگیری و مبارزه با کرونا بوده اند.

گفتنی است کمپین مذکور تا کنون بیش از ۵۵۰ بسته معیشتی(مجموعا به ارزش ریالی حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال) را در قالب پنج مرحله در بین اقشار آسیب پذیر شهرستان توزیع نموده است.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 24 اردیبهشت 1399
معاون وزیر ارتباطات: اینترنت دانشجویان رایگان نیست، بعضی سایت‌های دانشگاهی رایگان شده است.

وزیر کشور: تصمیم نهایی برای برگزاری نماز عید فطر با ستاد ملی مبارزه با کرونا است./باشگاه خبرنگاران
بورس ۲۴۷۳ واحد منفی شد

میزان بارش‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری(مهرماه۹۸) تا امروز در مقایسه با دوره درازمدت ۵۱ساله اخیر، ۳۳درصد رشد کرد
عضو کمیسیون عمران مجلس:بر اساس آمار حدود ۳۷ درصد خانوارهای ایرانی مستأجر هستند.

فرهاد مجیدی تا پایان قراردادش با استقلال در جمع آبی پوشان باقی می‌ماند.

مسکو از احتمال آغاز مذاکرات با ایران برای قراردادهای تسلیحاتی خبر داد


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 23 اردیبهشت 1399
مجلس عروسی یکی از بزرگان بود و ملا نصرالدین را نیز دعوت کرده بودند . وقتی می خواست وارد شود، در مقابل او دو درب وجود داشت با اعلانی بدین مضمون: از این درب عروس و داماد وارد می شوند و ازدرب دیگر دعوت شدگان.
ملا از درب دعوت شدگان وارد شد. در انجا هم دو درب وجود داشت و اعلانی دیگر : از این درب دعوت شدگانی وارد می شوند که هدیه آورده اند و از درب دیگر دعوت شدگانی که هدیه نیاورده اند.
ملا طبعا از درب دومی وارد شد. ناگهان خود را در کوچه دید،همان جایی که وارد شده بود. !!!
این داستان حکایت زندگی ماست.
کسانی را به زندگی مان دعوت می کنیم(رابطه هایی را آغاز می کنیم) اما وقتی متوجه می شویم از آنها چیزی عایدمان نمی شود ، رابطه را قطع و افراد را به حال خودشان رها می کنیم. روابط عاطفی ما چیزی بیشتر از الگوی حاکم بر مناسبات تجاری و اقتصادی نیست.
عشق بر مبنای ترس و ضعف محاسبه گراست. اگر محبتی می کنیم توقع جبران داریم دوست داشتن های ما قید و شرط و تبصره دارد.حساب و کتاب دارد .
اگر کسی را دوست داریم به خاطر این است که لیوان نیازمان پر شود .اگر رابطه ای سود آور نباشد آن را ادامه نمی دهیم. چه ستمگر است انکه از جیبش به تو می بخشد، تا از قلب تو چیزی بگیرد


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 اردیبهشت 1399

سال۵۱و۵۲ دبستان مولوی باستانشهر چورس
معلم احمد علی رضالوارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 21 اردیبهشت 1399
عاشقی به در خانه یارش رفت و در زد.
معشوق گفت: كیست؟
عاشق گفت: من هستم. عاشق شما!
معشوق گفت: برو، هنوز زمان ورود خامان و ناپختگان عشق به این خانه نرسیده است. تو خام هستی. باید مدتی در آتش جدایی بسوزی تا پخته شوی، هنوز آمادگی عشق را نداری.

عاشق بیچاره برگشت و یكسال در آتش دوری و جدایی سوخت، پس از یك سال دوباره به در خانه معشوق آمد و با ترس و ادب در زد. مراقب بود تا سخن بی ادبانه ای از دهانش بیرون نیاید. با كمال ادب ایستاد.
معشوق گفت: كیست در می زند؟
عاشق گفت: ای دلبر دل ربا، تو خودت هستی. تویی، تو!
معشوق در باز كرد و گفت اكنون تو و من یكی در خانه عشق جا نمی شود. یك "من" بیشتر نیست. دو "من" شدیم به درون خانه بیا.

حالا عشق ما مانند سر نخ است كه اگر دو شاخه باشد در سوزن نمی رود.

      گفت اكنون چون منی ای من درآ
      نیست گنجایی دو من را در سرا


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 20 اردیبهشت 1399
گلی زیبانمایان درچمن شد.
شب میلادمولایم حسن شد

شدم امشب سراپا مست نامش
یقین مرغ دلم گردیده رامش.

ولادت کریم اهل بیت،امام حسن مجتبی (ع)مبارک باد


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : شنبه 20 اردیبهشت 1399
جو بایدن: ۲ سال بعد از خروج از برجام وعده ترامپ برای رسیدن به توافقی بهتر با ایران محقق نشده است.

پایگاه اینترنتی آمریکن کانزروتیو: سازمان سیا از ارائه اسناد مربوط به ترور سردار سلیمانی خودداری می‌‎کند.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از مرز چهار میلیون نفر فراتر رفت.

معاون وزیر ورزش: به خدمت گرفتن بازیکن و مربی خارجی جدید برای استقلال و پرسپولیس تا اطلاع ثانوی ممنوع است.


بیرانوند دوباره نامزد مرد سال آسیا شد.

ثبت‌نام دوباره آزمون ارشد پزشكی از امروز آغاز می‌شود.

متوسط رشد گردشگری ایران در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ منفی ۱۵.۸ درصد بوده است.


صحن هدایت حرم رضوی به نام امام حسن مجتبی(ع) نام گذاری شد.

رییس شورای تامین دام کشور: افزایش ۸۰۰ کیلوگرمی وزن دام‌های سنگین به دلیل ازدیاد و انباشت/وزن متعادل دام سنگین ۴٠٠کیلوگرم است.

دانشگاه جندی شاپور: دلیل اصلی افزایش آمار ابتلا در خوزستان، تقویت بیماریابی است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال برگزاری انتخابی جام جهانی به میزبانی یک کشور است.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : جمعه 19 اردیبهشت 1399


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 اردیبهشت 1399
برای داشتن حس خوب:

۱- به داشته هایت توجه کن. هر چند کم باشد،مثلا همان پول کمی که داری یا خانه کوچکی که داری.

۲-بابت داشته هایت شکر گزار باش. نگو این آن قدر کم است که شکر کردن ندارد.

۳-به کمبودهایت توجه نکن به بیماری ای که دارید به همسر بد اخلاقتان.وهر چیز دیگری از این دست. اگر توجه کنید باز هم مقدار بیشتری از آن دریافت میکنید.

۴-ویژگیهای خوبتان راببینید مثلا مهربانید باهوشید.وهر چیز دیگری که به شما احساس خوب میدهد.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 اردیبهشت 1399

اینفوگرافی بهترین نوشیدنی‌ها در روزه‌داری

نوشیدنی‌ها برای رفع کم‌آبی بدن در ماه مبارک رمضان اهمیت ویژه‌ای دارند. مصرف کافی آب و مایعات در فاصله‌ی بین افطار تا سحر، موجب پیشگیری از عطش، سردرد، خستگی، بی‌حالی، یبوست و ... در روزه‌داری می‌شود. بهترین نوشیدنی‌های سفارش شده در طب سنتی و جدید را در این اینفوگرافی ببینید.
نوشیدنی‌ها برای رفع کم‌آبی بدن در ماه مبارک رمضان اهمیت ویژه‌ای دارند. مصرف کافی آب و مایعات در فاصله‌ی بین افطار تا سحر، موجب پیشگیری از عطش، سردرد، خستگی، بی‌حالی، یبوست و ... در روزه‌داری می‌شود. بهترین نوشیدنی‌های سفارش شده در طب سنتی و جدید را در این اینفوگرافی ببینید.


ارسال توسط یوسف غیورزاده چورسی
(تعداد کل صفحات:3)      [1]   [2]   [3]  

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic